Recommended Posts

U blizoj istoriji pretresen auto skroz. Zamenjene kocnice, sva creva za vodu. Sve selne i sva creva za plin. Boca i sigurnosni ventil. Malo servisiran, zamenjene tecnosti i skoro sva ulja (ostalo da se zameni u menjacu i diffu samo, a i to cemo).

Uradjen reatest plina i spreman je za jos godinu dana sluzbe :)

kMTo4fy0ATlrLVBmTA1q4m51a80zFWGMVRVggeYJ [/IMG]

 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

31 minutes ago, Nismo said:

Prelep auto, odlicno odrzavan. Super je sto i tvoja supruga vodi racuna i pazi ga.

Hvala ;) . Pazi, malo je trebalo da ga "zavoli" :) . 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Auto vracen u moje vlasnistvo, supruga dobila drugi ;).

Nisam ga odavno fotkao ... malo je zapostavljen sto se fotografisanaj tice ali sto se odrzavanja tice i dalje je tu.

Nesto troskari vodu, pa cu time da se pozabavim ... ne vidim nigde vidno da je gubi ... ali je troskari. Sumnjam na dihtung glave, jer izbacuje beli dim dok je hladan ... pogotovo zimi ... neko vreme pa stane. Jbg godine ...

Ovako je jos uvek solidan, ne da se matori ... 

Stigle nove "prskalice" za farove ... tj delovi pa da probam da napraviom 2 u jedan, trazio sam ih sigurno preko 3-4 godine ... postaje bas tesko naci dobre delove za e36 (pogotovo ako ga kickas) ... 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, smg said:

 

 

Nesto troskari vodu, pa cu time da se pozabavim ... ne vidim nigde vidno da je gubi ... ali je troskari. Sumnjam na dihtung glave, jer izbacuje beli dim dok je hladan ... pogotovo zimi ... neko vreme pa stane. Jbg godine ...

 

 

Zimi mora da izbacuje beli dim odnosno paru usled talozenja kondenza u cevima izduvnog sistema. Sto duzi auto/cev auspuha kondez ce zimi biti čest. Takodje moze se pojaviti i na prolece ako su temperature nesto nize a kisni je period. Tokom voznje, motor podiže temperaturu kao i izduvni sistem i tako kondenz se smanjuje. Da bi potpuno nestao, potrebno je malo duza relacija. Kondenz je svakako cest za auta koja se zimi voze na kracim relacijama. 

To sto gubi vodu a nigde ne vidis, proveri da nije otisao grejac kabine. Podigni tepih kod pedala, pa proveri da nije mokro od antifriza. Takodje, proveri one plasticne racve sto idu u blok/glavu, jer hoce da pusta na njima i onako bezobrazno se antifriz zadrzava u  ispučenjima/kanalima od bloka te ume da zavara.

Jbg, ja sam samo optimista! :D Nadamo se ipak da nije dihtung glave.

 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Druze, izbije litru na ispod 100km ... negde SIPA vodu a ne vidi se da kapa ;). Mator je ... a i da uradim glavu nece izaci 100 dukata ... 

Inace su skloni m43 da akaju sa potrosnjom vode ... ne bi bio prvi da sam video ... svakako pre nego sto uradim glavu cu proveriti sve i svja ...

Samo je to vremenski zahtrevno i moram sam, nece niko od majstora da se cima sa matorim autom.

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Djoksa530i said:

Znaci vreme mu je za M50 ispod haube 😃

To bi mu bilo odavno, da u ovoj zemlji to moze da se uradi a da nije tonu zivaca ... 

Link to post
Share on other sites

Ne moze on da gubi toliko vode na dihtungu. Curi ti negde i isparava. Meni je recimo curio na onoj racvi sto ide iz glave motora na ventil za otvaranje i zatvaranje vode za kiler. Ima jedna lulica tj racva evo kako izgleda https://shop.avala.biz/product_info.php?cPath=70_4003_1117_1118&products_id=11575&language=ci

Platio sam je cca 500din :) Na toj gumici je curilo i padalo na blok motora pa na auspuh nekako i isparavalo. I kad sam menjao set kvacila drugar je video da tu curi pa smo to odma zamenili... takodje ovi motori cesto cure na onom glavnom crevu za vodu ispod usisne, i ima mesto gde se zadrzava pa ispari kad je vruc motor...

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites