Recommended Posts

Nisam još ugradio bord, malo sam ga zapostavio poslednjih mesec dana ... kobajagi obaveze ...

Ali sam na pragu novog projekta usled nemilog događaja sa parkinga :(

IMG_20150703_103738.jpg

IMG_20150703_052307.jpg

Ni kriv ni dužan najebah :(

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ode M, a došao je drugi :)

Nabavio sam sve od delova osim levog fara sa bobicama ... to sada jurim.

Nije ništa strašno izgorelo (ništa od funkcionalnih delova osim gume). Unutra je sve ok, nema nikakvih tragova. U principu vristnuo sam: levi retrovizor, guma (2013 godište, moraću dve da kupim), krilo levo (nisam našao to staro dobro, pa sam uzeo oba od restyla - razlikuju se rupe za migavac), hauba, maska, podkrilo, branik, oba leva migavca, i levi far ...

Sve u svemu sa delovima i farbanjem lepa svota ... za recimo "pogrešno" parkiranje. Što je najgore, komšijin auto je zapaljen (vidi se na kamerama), i nemam prava na odštetu od osiguranja ... pa je čitaj, pojeo vuk magarca ...

Link to post
Share on other sites

Greota... Ali sve se da popraviti. I drago mi je da nisi odustao nego si odmah resio da ga sredis. Hvala bogu nije neka prevelika steta.

A taj komsijin auto, jel se sam zapalio ili se zamerio nekom?

Link to post
Share on other sites

Znam kako ti je. Meni su nedavno na parkingu ocesali celu prednju levu stranu i morao sam da je radim. Pocinioca nikada necu naci jer nema ocevidaca.

Link to post
Share on other sites

Komsiji su zapalili auto, vidi se na kamerama. Nekome se za nešto zamerio (inače znam čoveka, čovek na mestu skroz). Zapalili su mu megana (onaj prvi megan) ...

Onako kako su mi inspektori rekli, najbolja solucija za mene je da platim osiguravajućem društvu procenitelja (oko 5k dinara zvao sam 2 3 kuće) pa da sačekam da oni uhvate počinioca, i da ga ja privatno utužim.

Razmišljam nešto posle sa ženom, i da ga uhvate (što je malo verovatno) i da taj čovek ima nešto da može da mu se uzme, i da uspem da mu "uzmem" 500ak € (neće me više od toga izaći), treba posle da strepim hoće li mi iz odmazde omlatiti decu, zapalizi ceo auto ...

To kada sam rekao inspektoru, čovek mi je samo rekao: "Ja znam da pravo i pravda nisu iste stvari!".

Ja sam se odlučio za varijantu, drugi polovni delovi, farbanje celog prednjeg dela i ćuti smrdi i brzine menjaj. Prošle godine me svrbelo da zamenim e36icu za e46icu, mogao sam skuplje sada da prođem :D

Materijalno mi nije toliko krivo (jeste ali ne toliko) koliko što sada neko može da ti pospe kola benzinom i zapali ih, i šta, nikom ništa ... Što se krade benzin naveliko, gume, bicikle, sve što vežeš i ne vežeš ...

Link to post
Share on other sites

Inače, juče su završeni falcevi na krilima kod farbara, pa su upasovana sa haubom i montirana. Ostavio sam juče auto kod farbara, nadam se da će dobro da uradi. Bije ga glas da je dobar :)

Link to post
Share on other sites

Steta...

A to sto si napisao za paljene,totalno si u pravu...kod mene u ulici tri auta izgorela,a kad ja znam ko ih je upalio,nema sanse da dzukele ne znaju,tako da,zabole njih patka...

Malo jebena boja za potrefiti ili nisam u pravu?

Link to post
Share on other sites

Materijalno mi nije toliko krivo (jeste ali ne toliko) koliko što sada neko može da ti pospe kola benzinom i zapali ih, i šta, nikom ništa ... Što se krade benzin naveliko, gume, bicikle, sve što vežeš i ne vežeš ...

Bas to, sto u sustini zavisis od necije dobre volje ili srece/nesrece da nekoj budali zapadnes za oko. A nedaj boze da pomislis da uzmes pravdu u svoje ruke, za to te odmah nadju i "procesuiraju" :) Sto kazu nasi stari: "Cuti i pusi." xD

Link to post
Share on other sites

Meni neko ogrebao malo, mogu misliti kako je tebi. Bukvalno izgubis volju kad ti neko tako uradi nesto na autu

7 dana ga nisam dirao, morao sam da iskuliram malo ... nadam se da sledeće srede kačim slike kako je ispao.

Bord sam jurio mesecima, i sve ti je jasno kada ga još nisam ugradio (sada kada imam vremena, mrzi me, nadam se da kada ga vidim celog, da ću ponovo da dobijem "elan").

Inače dobio sam na poklon M volan i zadnju tablu sa stop svetlom! Tako da u nečemu lošem uvek ima nečeg i dobrog :)

Steta...

A to sto si napisao za paljene,totalno si u pravu...kod mene u ulici tri auta izgorela,a kad ja znam ko ih je upalio,nema sanse da dzukele ne znaju,tako da,zabole njih patka...

Malo jebena boja za potrefiti ili nisam u pravu?

Meni jeste jebena svaka :) jesam ponešto zafarbavao sam, ali nisam nikada ovako nešto. Objašnjavao mi je farbar da treba da se malo na "maglu" urade i vrata kako se to ne bi primećivalo. U svakom slučaju, po pozitivnim preporukama sam ga oterao kod tog majstora. Videćemo da li će da ispuni očekivanja.

Pošteno sam nameračio da platim, očekujem da pošteno i uradi ... e sad to nikada nije merilo, pogotovo ne kod nas "u Srba :)"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fuck yeah, back on the road again! :D

IMG_20150723_084413.jpg

Kupio sam i nove gume, treba da odnesem negde "zagorelu" felnu da je neko pogleda pa da montiram. No, auto sam dao burazeru na dve nedelje pa imam vremena :)

Farbanje je ispalo fenomenalno dobro, bar po mom mišeljenju. Zbog vremenskog ograničenja koje sam imao ostalo je još jednom da mu odvezem auto da mi pokrpi pragove i da zafarba ovo što su me pozdravljali po parkingu, pa onda poliraž.

Sudeći po kvalitetu farbanja koje je urađeno, sa optimizmom očekujem to :)

Link to post
Share on other sites

Svaka cas za auto Odlican je. Pregledao sam sve od pocetka teme. Nego mi za oko zapali tapaciri na vratima. Vidi se da su pohabani. To mozes da resis sa ekokozom u boji koja ti odgovara i tigrokol lepkom. Ja sam meni skoro onako iz zajebancije radio zadnju dasku i stubove. I super ispalo.

Link to post
Share on other sites

Radili smo to na prošlim kolima, i lepo je ispalo. Ja kao čekam da mi nalete kožni tapaciri pa da uradim. I meni bode oči :)

Pozajmio sam burazeru auto na dve nedelje pa čekam da mi se vrati. Jedva čekam da počnem da ugrađujem nove stvarčice.

Treba da mu uradim M volan, zadnju tablu sa stop svetlom (YUHU), bord i još poneku sitnicu :)

Link to post
Share on other sites

"Hell it's about time"

Malo igrarije sa žicama juče i voala. Nisam imao ni gong, pa sam i to ubacio :)

IMG_20150809_231724.jpg

Sve radi osim check control-a, ali za to nemam modul. Negde sam ranije čitao da to može da se ugasi pa ću da vidim to i da uradim (ovako kada upalim auto dobijem gong i check cont. inactive).

I još jedan detalj na kolima (loša je koža, ali ne još dugo :) ).

IMG_20150809_231737.jpg

Link to post
Share on other sites