Recommended Posts

Ljudi primetio sam da kada mi klima radi duze desava mi se na primer kada usporim da stanem na semafor da se bas zestoko cuje nesto da brunda. Meni to lici na zvuk nekog ventilatora, ali ne mogu da to reprodukujem svaki put jer treba duze voziti pod klimom i samo se cuje pri malom broju obrtaja motora. Danas sam isao da mi provere da li dobro hladi i da li je dovoljno napunjena klima. To je sve ok i majstor mi je rekao za to da to tako treba jer kao kad stanem on zavrti ventilator vise da bi ohladio hladnjak (mada on nije cuo kako to zvuci). Mada meni je malo cudno sto se to toliko cuje.

Da li ima neko iskustva sa ovakvim problemom?

Link to post
Share on other sites

Ovo drugo je u pitanju. Ali kazem to se samo desava kada smanjim brzinu tj krenem da se zaustavim negde. Prikocim za semafor i on pocne da bruji i kad krenem kad dodam gas to prestane.

Link to post
Share on other sites

ovako virtuelno predostavljam da ti je otisla prva brzina na ventilatoru klima, dok vozis hladi se, mada necujes ga kad se upali, ali kad stanes na semaforu greje se nema protok vazduha pa upali drugu brzinu ohladi malo koliko mu je dovoljno pa ugasi.

Link to post
Share on other sites

ako utvrdis da je ventiletor klime kao sto je predpostavka onda menjanje istog. lako probas, ako neko ima ventiltor kao tvoj izdekas tvoj zakacis taj drugi uplalis klimu i vidis sta se desava

Link to post
Share on other sites