E46 320D - boljke, iskustva


Recommended Posts

Dakle ovako. Imam u ponudi da eventualno kupim E46 320D, 2002 god, sa 260,000km na satu od drugog vlasnika. Ima 150Ks. On ga je uvezao od prvog vlasnika iz Belgije, i vozio ga ovde nekih 70,000km. Svi regularni servisi urađeni, trenutno na njemu sve šljaka. Voleo bih da znam kakve simptomatične kvarove ovaj model ima sa ovom kilometražom, koliko bi koštalo njegovo održavanje i recimo prosečna zamena nekog dela - recimo lamele, ili vodene pumpe itd. Znam da sve ovo već postoji na raznim mestima u ovom forumu, ali bilo bi zgodno da se sve to napiše u jednom postu. Dakle: čeka te to i to, košta toliko, treba obavezno menjati "XZY" jer sa tom kilometražom se to mora uraditi itd. Vredi li ga uopšte uzimati? Ja trenutno vozim kola koja "poznajem u dušu" i tačno znam šta da očekujem. Na žalost po mene, svaka simptomatična boljka (a ima ih jako malo) se na njima javila. Pretpostavljam da se isto može reći za svaka kola, pa zato počeh i ovu temu.

Odoh sada.... :e30:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nema manu perfektan auto!!

S obzirom na konkurenciju Perfektan!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jel kod 320d kad se menja set kvačila uglavnom treba i zamajac ili ne? Čini mi se da kovačica počinje malo da pravi problem, imao sam slična iskustva sa starim. Da li da menjam samo njega ranije da ne ode i zamajac ili nema veze pa da ih menjam zajedno kad je pri kraju?

Link to post
Share on other sites