BMW E46 zamena analogna/digitalna


Recommended Posts

Kad sam uzeo moj E46 320d 2000-to predhodni vlasnik mi je uz auto u kome je ugradjen digitalni modul klime dao i analogni uz objasnjenje da se to kod tog auta samo zameni, nabodu dzekovi i od analogne postaje digitalna klima. ja to prihvatio zdravo za gotovo ali sam u medjuvremenu primetio da mi klima stalno duva u noge i kad ja to necu , nekad hoce da duva u soferku, nekad ne, sto moze da bude problem u zimskim mesecima.

dali neko sa ovom izmenom analogna/digitalnu ima iskustva i dali je to izvodljivo bez ikakvih posledica po funkcionalnost ventilacije auta, mozda je moj digitalni modul neispravan pa ako je do toga najlakse je uzeti drugi ispravan a ako su potrebne jos neke prepravke onda cu vratiti onaj modul sa tockicima i to je to...

Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, zamena jeste plug and play, ali su komande obrnute. Na digitalnoj je sada duvanje za noge na komandi za šoferku i obrnuto. Probaj pa vidi. Ako je to tako, rasklopi digitalnu jedinicu i zameni mesta tasterima komandi.

Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, zamena jeste plug and play, ali su komande obrnute. Na digitalnoj je sada duvanje za noge na komandi za šoferku i obrnuto. Probaj pa vidi. Ako je to tako, rasklopi digitalnu jedinicu i zameni mesta tasterima komandi.

ako je tako to je najmanji problem ja cu direktno da izmenjam na dzeku koji kontroslise servo motore tako da ce to da sljaka ali samo ako je do toga ...

Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao konzolu, kao sto ti je Leon rekao zamenjena su samo ta dva dugmeta, ostalo sve radi. Kod mene radi vec duze i zadovoljan sam ;)

probacu sutra pa javljam rezultete...

Link to post
Share on other sites

pomajao se malo danas i :

-nisam uspeo da promenim mesto tasterima jer nisu fizicki isti ( onaj gornji je tanji od donjeg) verovatno zato sto ovaj digitalni modul ima zakrivljen oblik..

-VENTILATOR UNUTAR DIGITALNOG MODULA SE NE GASI NAKON ISKLJUCIVANJA KONTAKTA ODNOSNO OSTAJE STALNO UPALJEN... ovo dodatno crpi akomulator, ako neko moze nek pogleda dali je to slucaj i kod njega.... ako je ovo stanje stvari koje treba prihvatiti ja na to ne pristajem, mada bih mogao i da izvadim ventilator koji se nalazi u digitalnom modulu, sto ce uticati na kvalitet rada digitalnog modula odnosno njegovu preciznost merenja temerature i ostalih parametara.... ...

Link to post
Share on other sites

Radi oko 15min i ugasi se posle, ili non stop radi?

e pa nisam posmatrao 15min, cekao 5-6, video ne gasi se pa reko da se pozalim.

znaci trebalo bi da radi 15 min i tek se tada ugasi???

sutra cu da proverim

Link to post
Share on other sites

Radi oko 15min i ugasi se posle, ili non stop radi?

u pravu si gasi se posle 15 min, testirao vise puta... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da li je neko ovo rešio, mislim ne sa zamenom dugmića? Moj drugar je kupio digitalni modul za klimu pa hoće da je zameni umesto rešo komandi.Kada prikači modul, "pomešani" su mu dugmići. Da li neko zna dobrog auto-električara/elektroničara koji je ovo već radio da ga uputim kod njega ?

Svaka pomoć je dobro došla :)

Link to post
Share on other sites

ne radi to bas kako treba zato sto servo modul nije isti za digitalnu i analognu klimu... sto se tice rasporeda dugmica kod mene je dobar mislim kad radi kako treba onda i dugmici su svi na svom mestu ali pretezno ne radi lepo , ili nece da otvori klapnu koja duva u soferku ( sto je neizostavno za zimski period), kod mene stalno duva u noge itd. sve u svemu sex, ja prevrnuo ceo net i na kraju porazgovarao sa vlasnikom BMW otpada koji kaze da servo moduli nisu isti i da zato to zeza.... ja cu pred zimu sigurno da vratim analogni kontrolni modul..

Link to post
Share on other sites

epilog ove avanturice sa dogitalnom klimom je taj da sam ja ponovo vratio analogni modul ili ti ko sto gore neko kaze "reso" komande koje sasvim lepo rade....

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...