problem sa elektronikom bmw e34


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

danas smo yamenili i rm,nije isti broj ali sve radi,stari u sebi ima mnogo manje releja,ovj novi je krcat tj pun releja,i opet se isto desava,radi malo i vise ne,ikada prestanu brisaci prestane i pumpica,kada prestane da radi,kada se kljuc vrati u poloyaj pre kontakta,briaci i pumpica normalno rade.primetili smo ako se recimo brisaci upale na prvi polozaj rade dobro sve dok se prvi put ne ugase,cim se rucno ugase, vise se ne mogu upaliti osim na 3 bryinu

Link to post
Share on other sites

YEYAO SE CELO PRE PODNE I NISTA,RADI SVE NORMALNO NA PRVOM POLOZAJU I POLOZAJU KONTAKT.ali cim se auto upali vise ne radi nista sem trece brzine,prebacim na trecu i ona radi, ugasim brisace i oni ostaju tu gde su,ugasim auto ,dam kontakt,oni se vrate gde treba,znaci cim se auto upali oni vise ne rade,zna li neko kako ovo prevezati da radi kako treba,koliko kontam iygubi napajanje kada se upali,proveravao se osigurace i sve ok,skidao osigurac koji napaja motor .i relej ispod zadnjeg sedista,i on komplet gasi motor kada ih otkacim brisac ne radi ni na trecoj brzini.

Link to post
Share on other sites

a da nije mozda problem sa masom ili stalnog plusa na dzeku motora brisaca ako ostaju tu gde ih iskljucis ! Ispitaj probnom lampicom mozda je neka zica u prekidu !

Link to post
Share on other sites

danas smo yamenili i rucicu raylikuje se jedino po tome sto je stara na sebi imala taster tj S mod a ova nema,i jedino sto sam dobio yamenom je to sto radi pumpica dok radi auto,inace brisaci opet nece kada je upaljen auto samo kada je ugasen kao i sa starom rucicom

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

i dalje nista nismo uradili,dok se auto ne upali sve radi kada se upali radi samo 3 brzina.moze li se uraditi neka elektronika za kontrolu brisaca,prva druga brzina recimo,da je vezem direktno na motor da zaobidjem fabriku, jer ne mozemo nista da uradimo,,,sve sto mi je palo na pamet smo probali i opet nece

Link to post
Share on other sites

Potrebno ti je naci koje su zice od rucice brisaca i motora brisaca i po semi od relea kojeg nadjes vezati :D . U zavisnosti kopji rele uzmes mozda ce ti trebati i signal brzine auta sa instrument table.

Link to post
Share on other sites

ma razumem ja vas,proverio sam sve zice,sve je povezano kako treba brisaci super rade na polozaju pre kontakta,i na kontaktu dok ne upalim auto, onog trenutka cim upalim uto,brisaci prestanu da rade,tj radi samo 3 brzina, isputivao sam ,i na releju koji je za brisace kod gm ispod sedista ima struje i dalje ali brisaci ne rade,ugasim auto, ponovo okrenem kljuc brisaci odma hrade

Link to post
Share on other sites