problem sa elektronikom bmw e34


Recommended Posts

namesili,slucajno smo provalili da na plinu ne radi ,na benzinu rdi,naime na relej koji gsi dizne doveden je jo jedan kabl iz snopa od anlasera,i dok radi na benzinu sve je ok,cim se prebaci na plin,taj kabl dobije plus i ne rade brisaci,za sada sam ga samo otkacio,ali nemam pojma cemu je sluzio

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad budete primetili da vam nesto ne radi zapitajte se onda od cega je bila ta zica :D . Tako je to kad svako cacka po autu i vezuje zice :o .

Dobro je da ste resili te brisace jer sam poceo da brinem za vas :D .

pozzz

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
On 7/20/2014 at 3:11 PM, 777.boban said:

Na desnom kosu imas osigurac veliki ja mislim 30A,on vodi plus do modula,proveri njega.

Kod mene na e34 od jutros ne radi centralna, siber, podizaci, radio, svetlo enterijera (automatsko) kao ni brisaci. Cak i prskalice brisaca bacaju samo na jednu stranu. Proverio osigurace pozadi, svi ok, napred takodje. Sumnjam na modul. E sad, videh ovde da ima i u zadnjem kosu. Jel to u gepeku, ispod dizalice? raspremio sam to i vidim dve zice, pretpostavljam da su od brave gepeka, ali kako da proverim da li je do toga? Vidim samo neku crnu budzu, kao neki mali modul. :/

Link to post
Share on other sites
On 4/3/2018 at 6:47 PM, cokanovic said:

Kod mene na e34 od jutros ne radi centralna, siber, podizaci, radio, svetlo enterijera (automatsko) kao ni brisaci. Cak i prskalice brisaca bacaju samo na jednu stranu. Proverio osigurace pozadi, svi ok, napred takodje. Sumnjam na modul. E sad, videh ovde da ima i u zadnjem kosu. Jel to u gepeku, ispod dizalice? raspremio sam to i vidim dve zice, pretpostavljam da su od brave gepeka, ali kako da proverim da li je do toga? Vidim samo neku crnu budzu, kao neki mali modul. :/

Kod mene reseno, u pitanju bio upravo osigurac glavne struje na kosu sa desne strane. On je od 50A i takav nisam nigde mogao da nadjem rezervni, pa sam nekako premostio, sad radi bez njega. :D OSigurac se bukvalno raspao, a povremeno je davao kontakt i prenosio struju pa mi su mi uredjaji povremeno dobijali struju dok nisam otkrio. 

Link to post
Share on other sites

Ma roknes ekser i to sve radi :D Salu na stranu, postoji razlog zasto se on raspao ... to bi valjalo da ispitas (po mogucnosti kod nekog krstenog elektricara).

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, smg said:

Ma roknes ekser i to sve radi :D Salu na stranu, postoji razlog zasto se on raspao ... to bi valjalo da ispitas (po mogucnosti kod nekog krstenog elektricara).

Provericu, ali msm da je u pitnaju krstenica, tj god proizvodnje. Uskoro ce 30, a deluje mi da je bio originalni. Izmedju njega i akumualtora je parce zice i to ej sve. Akumulator je nov, daje dobru struju itd... Ne vidim drugi razlog. Nemam nikakve lvage okolo, u onom svom kucistu je, pritisnut maticama, jednostavno kad sam odvrnuo raspao se na nekoliko delova. Ali, provericu, svakako. Pomogli su mi odgovori od ranije. :) Hvala svakako

Link to post
Share on other sites