Ulazi voda POMOC


Recommended Posts

da mi je neko pricao ne bih mu verovao da u BMW ulazi voda!!!

u pitanju je E46 320d 2000god. i primetio ja par puta da su mokre patosnice al ja sve misleo da unosim vodu na obuci, ne lezi vraze danas ostavim auto namerno na kisi koja i nije bila nekog intenziteta jedno 30min. kad udjem primetim da je mokra patosnica ponovo za koju sam siguran da je bila suva pre toga, podignem patosnicu kod suvozaca i :o , podignem ispred vozacevog sedista i :pilot: ista situacija..

https://www.dropbox.com/s/8lgf0tjmb6t6ylv/CAM00848.jpg

https://www.dropbox.com/s/fdyl6nxs1otv7rk/CAM00845.jpg

cini mi se da sam negde ranije citao o tome da se to kod ovih vozlia poznata boljka ali nisam siguran gde, dali je neko imao sa ovim iskustva i kako je to resio ???

Link to post
Share on other sites

kocka ima tih problema ali ne svaka naravno, desi se da ispod soferke gde su resetke za vodu nakupi se prvljastine i zapusi odvod i onda taj tu deo se napuni vodom pa mozda cak i limarija popusti pa onda voda ulazi u kabinu i tacnu tu kaplje... skini te resetke lagano pa proveri sa se desava. predpostavljam da je i kod tebe nesto tog tipa.

Link to post
Share on other sites

Tesko da je ovo resenje tvog problema.

Tebi ulazi voda negde na drugom mestu,pogledaj odvodne kanale sibera,ili pod haubom u coskovima koseva.

Ovaj snimak nema veze sa vodom na podu.

Link to post
Share on other sites

ovo ti treba drug a ne silikon body940

videcu sutra dali i gde to ima da se kupi, mada je u specifikacijama ovog proizvoda navedeno da ne sluzi za lepljenje vec samo zaptivanje...

Link to post
Share on other sites

ocigledno nisi citao, ako zalepis neces moci nikad da ga skines, sta ako ti se podizac pokvari, moras da cepas i opet si u problemu. uzmi ovo sto sam ti rekao uzmi pistolj, skini tapacir skini taj deo i predji ga videces po istoj liniji gde vec stoji ziva guma, vrati nazad ispritiskaj, vrati tapacar i to je to

Link to post
Share on other sites

ocigledno nisi citao, ako zalepis neces moci nikad da ga skines, sta ako ti se podizac pokvari, moras da cepas i opet si u problemu. uzmi ovo sto sam ti rekao uzmi pistolj, skini tapacir skini taj deo i predji ga videces po istoj liniji gde vec stoji ziva guma, vrati nazad ispritiskaj, vrati tapacar i to je to

kupio ovaj BODY 940, sta sam se napatio sa njim, pa ovo moze da se rasteze i razmazuje na sve strane a ruke da se operu... nikad...

uglavnom jesu bile odlepljene obe parne brane , obe sam ocistio od namaza mora da je bila ziva guma pre i tu sam se bogami dobrano pomucio, naneo ovaj Body 940 svuda i to u dva reda za svaki slucaj, vratio parnu branu lagano sve ispretiskao i zalepio body trakom (ona sto je koriste limari,zuta) vratio tapacire, cekam prvu kisu ... :)

odo da trljam ruke ovo gomno se ne skida a sta cu da radim sa slojem ispod noktiju ...???...

Link to post
Share on other sites

:dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

oprao kola danas i ni kapi vode u kabini

:dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

:dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

oprao kola danas i ni kapi vode u kabini

:dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Sacekaj jednu dobru kisu pa se onda raduj.

Link to post
Share on other sites

da zakljucim:

auto je cele noci stajao na kisi ako ovo vise moze i da se nazove kisa, jutros kad je prestala da pada nako 10+h otiso da proverim i BMW je SUV KO SAHARA, sto se mene tice problem je resen.

momci hvala na pomoci,narocito BoleBMW-u i crni82.....

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

evo da se i ja ptikljucim na ovu temu i kod mene propusta negde vodu isto kao kod SARSA isto je mokar taj deo patosa samo sto kod mene pobrljavi struja migavci brisaci radio prednji podizaci to se desava kada pada kisa majstor reko el.ulozak brave zamenjen nov danas prao kola kad ono ista prica mozda pokvasi instalaciju dali prolaze kablovi pored sajtne vozaca i kako sa skida ona plastika sa sajtne da osusim patos i sunder...

Link to post
Share on other sites

evo da se i ja ptikljucim na ovu temu i kod mene propusta negde vodu isto kao kod SARSA isto je mokar taj deo patosa samo sto kod mene pobrljavi struja migavci brisaci radio prednji podizaci to se desava kada pada kisa majstor reko el.ulozak brave zamenjen nov danas prao kola kad ono ista prica mozda pokvasi instalaciju dali prolaze kablovi pored sajtne vozaca i kako sa skida ona plastika sa sajtne da osusim patos i sunder...

dobro doso u klub...

odradi prvo parne brane kao sto sam ja (imas gore postavljen youtube link), najverovatnije tu pusta, ja sam problem resio i voda vise ne ulazi u auto, koristim priliku da se zahvalim jos jednom momcima koji su mu pomogli ....

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

BMW E28 isti problem, mokre patosnice na vozacevom i iza vozaca mjestu, ovo ostalo suvo...ima li neko rjesenje? Imam malu rupicu na kederu od sibera, juce zastitio posto sam mislio da je od nje, dok ne saniram. Sinoc padala kisa, i jutros opet sve mokro. 

Link to post
Share on other sites