e46 airbag lampica


Recommended Posts

Zdravo drugari, imam problem sa lampicom za airbag na mom compactu, e 46, n42... naime lampica mi se povremeno pali ali i gasi, znaci ne gori stalno, vec s vremena na vreme... kad upalim motor upali se i onda se u toku voznje ugasi, ili gori neko vreme i posle nekoliko paljenja se opet ugasi... da gori stalno verovatno bi to znacilo da airbag nije uopste u funkciji, ovako posto se naizmenicno pali i gasi ne znam sta moze da bude uzrok toga, da li los kontakt senzora ispod sedista ili nesto drugo? ako neko ima iskustva sa ovim ili zna kako se ovakav problem resava neka pomaga... da li za ovo moram u ovlasceni servis ili to moze da regulise i neki malo bolji autoelektricar???

Link to post
Share on other sites

Imas vec dosta tema o ovom problemu. Generalno to je jedna od boljki E46 uopste...kao i na vecini ostecena ti je folija sedista suvozacevog (naslanjanje kolenom ili slicno) i pravi neki spoj i signalizira gresku na tabli. Menjanje folije je dosta skupo, moze na dobroj dijagnostici da se iskljuci, ali je onda stalno upaljen airbag i ako neko sedi ili ne na suvozacevom mestu, znaci u slucaju bilo kakvog cukanja ispucace i suvozacev airbag i ako niko ne sedi na njemu. Ili da se naviknes da zivis sa tim, najjeftinija varijanta ali bolna za zivce ponekad. :D Nadam se da sam bar malo pomogao. Pozz

Link to post
Share on other sites

da, znam da ima dosta toga na ovu temu ali uglavnom je problem da lampica stalno gori, kod mene ne gori stalno, vec povremeno pa sam mislio da je nesto drugacije i da se drugacije resava, inace ovo sam vec negde procitao... probacu da iskljucim lampicu i da airbag bude uvek ukljucen jer ne daj boze da zatreba a da se ne otvori :) hvala u svakom slucaju, pomogao jesi, jer sad nemam dilemu da je moj problem zapravo isti kao i kod drugih kod kojih lampica uvek gori, usao sam u srz problema i znam sta mi je ciniti... pozdrav...

Link to post
Share on other sites