Recommended Posts

od nedavno je pocela da zeza,gubi se.znaci desava se da odjednom prestane da radi brzinomer i ekonomer.kazaljka pobrljavi,ili ne mrda s mesta ili odjednom pocne da skace ko blesava i cini mi se da zeza uglavnom kad je auto hladan,mada je mozda i slucajnost,ne mogu da tvrdim.merac temperature i goriva radi lepo,kao i obrtomer,osvetljenje takodje.probao sam vec sa drugom tablom,ista situacija,tako da je iskljucen problem u njoj.sta bi moglo da bude?gde je davac za brzinu,na difu ili?da ne zeza tu nesto ili onda ne bi radio ni obrtomer?

Link to post
Share on other sites

nije valjda da od svih sto su procitali niko nije imao ili cuo bar za ovakav problem?

ja ne znam,kod mene se ne naplacuju slova niti je tesko da se iskuca... ili ovde svi imaju samo numericku tastaturu pa samo brojeve telefona i cene znaju da kucaju u oglasima ;)

i jos da se LJUTE tu nesto kao kad im se kaze da su bezobrazni s cenama,onda se javljaju i koji trebaju i koji ne trebaju... srbi,najlakse se uvrede a najbezobrazniji znaju da budu. fazon napad najbolja odbrana.

Link to post
Share on other sites

Koliko sam primetio, ljudi koji kucaju po oglasima (numericki deo tastature) su i davali najvise korisnih saveta ili bar pokusali da pomognu. Ima mnogo vise koji iznesu problem, dobiju neki odgovor i posle se vise ni jave ;) .

Senzor brzine ti je na diferencijalu. Pogledaj njega, njegov dzek i osigurace. Obrtomer nema veze sa tim senzorom.

Link to post
Share on other sites

ok,hvala.a sam konektor sa instalacije,sto se ubada u tablu da ne pravi on problem?videcu osigurace mada mislim da je do njega da ne bi radilo uopste,ne ovako da zeza povremeno.provericu i to na diferencijalu cim auto bude prvi put na dizalici

Link to post
Share on other sites

Skini tablu, upali auto i unimerom meri napon izmedju pina br.4 na plavom i pina br.24 na belom dzeku, ako vidis da gubi tu napon onda znaci da sat gubi napajanje sa osiguraca 23 koje treba da ima kad je upaljen auto

Ili probaj samo da zamenis osigurac 23 pa vidi jel ima promena

Link to post
Share on other sites

nisam pomenuo,a mozda ima veze sa ovim problemom... na kolima je nedavno radjeno nesto oko alternatora,cini mi se da je regler zezao (nije dobro punio) pa da zbog toga ne zajebava,ako varira napon punjenja u nekom trenutku ili nesto slicno?mada kontam da onda vrv ne bi radila tabla uopste,a ne samo delimicno i to cak ne ni stalno nego samo ponekad.

i jos da napomenem,pade mi na pamet... bila je neka poplava u vrscu pre par nedelja,pa mi je usla voda u auto (mokar je bio pod skroz napred,bukvalno natopljen) da tu nije nesto i otislo od vode?od instalacije i tih pizdarija. (ako moze uopste voda da naskodi i ako ima uopste necega od instalacija,dole ispod tepiha i sundjera)

Link to post
Share on other sites