Recommended Posts

Kada se auto startuje dok je motor apsolutno hladan desava se sledece. Normalno pocne da radi jedno 5 sekundi. Zatim krene da mu pada broj obrtaja skoro do gasenja, a ponekad se i ugasi. Onda ga ja pojacam sa gasom i onda radi normalno dok ga ne ubacim u brzinu (automatik je u pitanju) da bi zatim dok je u brzini sa pritisnutom kocnicom sav se tresao i ljuljao zbog neravnomernog rada motora. Kada se zagreje bukvalno posle minut dva, sve normalno. Svecice menjane pre 15000 uvezene iz Svice. NGK. Po preporuci drugara proverio senzor temp i vodeni i vazdusni. Sve isto. Neko mi je rekao da su mozda svecice, dizne, protokomer. Molim da ako je neko imao slican problem napise kako ga je resio.

Hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sinoc, posle postavljanja posta procesljam neke strane forume i procitam da je neki lik imao slican problem, a da mu je neko odgovorio da skine zice sa protokomera i da vidi sta se desava. Uglavnom, danas uradio isto i nestali svi simptomi. Znaci, nema gasenja, nema neravnomernog rada motora.

To znaci da je problem u protokomeru?

Da li neko od strucnjaka moze da pretpostavi, ili zna kako to da mi se ovo desava samo kad je motor hladan.

Po logici stvari (mada logika nekad zna i da zajebe) ako je pokvaren protokomer, valjda bi trebao da brljavi i kada je motor hladan!?!

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da ne bi bio u onoj grupi korisnika koja ne objavi kako je resila svoj problem (sto iritira do bola, jer forum onda gubi smisao) napisacu resenje za moj. Dakle bilo je do creva usisa, puklo sa donje strane, skoro neprimetno... Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Htedoh sad da ti napisem da je fals,ali vidim da si resio. Jer autu ne prija mnogo vazduha kad je hladan. Takodje kad se otkaci protokomer on malo vise naliva i to ispegla. Cisto eto napisao sam, jer moze nekad nekom da pomogne u nedoumici. Sto kazu ne moze da skodi :rolleyes:

Link to post
Share on other sites