Recommended Posts

:lol: imam bmw 324 d e 30 i imam problemcic.u poslednje vreme mi se cuju udarci kad polazim i pri promeni brzine.udarci se cuju iz zadnjeg dela auta rekao bih oko diferencijala.cuo sam da bmw ima zglobove na izlazu iz diferencijala i na ulazu vratila u zadnju glavcinu.zvao sam alone da pitam da li ih imaju ,nasta mi je tip iz prodavnice rekao da to ne postoji u prodaji .kaze da postoje neke gume i da to ima ,ali da nikad nije imao zglobove.molim ovo odabrano drustvance iz kluba da mi pomogne.unapred hvala

Link to post
Share on other sites

jel ti se cuju udarci ili imas lufta u diferencijalu?ja sam imao nekog lufta i cosecalo se kao neko preskakanje/lupanje i resio sam promenom ulja u diferencijalu!neki castrol!!pokusaj!!

Link to post
Share on other sites

Nepristojno je da upadam u temu,ali ako mi rale dopusta,mogu li da se nadovezem i da pitam da ne znate o cemu se radi kod e39 530d,kad vozim,kad god dam gas,ili dok god je u D[mada kad je u D,manje se cuje]nesto lupka konstantno..znaci kida zivce.Mislim da mi je rekao majstor da mi je crkao zglob od kardana,da ne znate moze li biti da se radi o tome ili ima jos nesto slicno?I kako mogu to da popravim?

Link to post
Share on other sites

druze reparaciju radi srboauto kod gazele u bg-u neznam koja ulica ali se vidi sa gazele kod romskog naselja kod pruge.oni su ok .izremontuju kardanske zglobove veoma brzo.ja sam nosio zglob od kamiona i uradili su mi ok.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Podigni auto i uhvati poluosovinu jednom rukom tako da ne moze da se okrece a drugom pokusaj da pomeras tocak napred nazad - ako se tocak pomera (uz blago kuckanje) a poluosovina stoji najverovatnije su ti otisli homokineticki zglobovi do tocka. Ako ti poluosovina "prati" tocak, zglobovi do glavcina su ok. Pregledaj i manzetne na sva 4 homokineticka zgloba (2 do diferencijala i 2 do tocka), ako su masne ili pocepane najverovatnije su zglobovi ostali bez masti i "zveknuli". Moze da bude i zglob kardana do diferencijala- i to mozes da vidis ako je auto na dizalici i okreces tockove napred-nazad (videces da li "kasni" neki deo)

Srecno! i javi sta si uradio!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja sam imao slican problem. Pogotovo je lupalo pri promeni u drugu brzinu. Problem je resen zamenom poluosovina. Sada naravno vise ne lupa, iako imam utisak da kad ubacim u petu malo lupi. :hi: Doduse ne uvek, vec kada malcice brze brze pustim kvacilo. Sta ces? Polovni delovi. :cray:

Link to post
Share on other sites