problem sa centralnom i svetlom kabine


Recommended Posts

Skines dzek sa prekidaca i na prekidac prislonis probnu lampu. Onda otvaras i zatvaras vrata i tako ce se paliti i gasti lampa.

Iza pregrade za sitnice

clip.jpg

Bolje probaj da skine celu svetiljku, lakse ti je.

uspeo sam da skinem svetiljku/ima 4 zice na dve ima struje a na dve nema e sad ,nema nigde brojeva na konektoru tako da neznam koji su 2 i 3////gledano sa vozaceve strane na prve 2 nema struje a na druge 2 ima////i jos nesto kad to prespojim i stavim na automatsko dali vrata treba da budu zatvorena i sta treba da se desi ako je ispravan prekidac

Link to post
Share on other sites

Ma ne valja ti prekidac 100%. Stalno je zatvoren, tj. stalno propusta masu. Mozes da ga skines i sve ce raditi. Samo sto nece svetlo da se pali kad otvoris ta vrata i trebalo bi da zicu nekako vezes da ti ne bi upala u stub. Vodi racuna da ti ne dotakne masu jer ce onda svetlo da se upali dok ti je auto zakljucan i izvucice ti struju a i alarm ce da se aktivira (ako ga imas). Zato izolir u ruke.

Zameni ga i sve ce biti ok.

Jedino ako jos neki ne valja.

to sam vec probao skinuo sam taj prekidac sa zadnjih vrata i opet nista

Link to post
Share on other sites

Te dve sto imaju struju su plusevi sa osiguraca, njih ne diras. Prespoj parcetom zice te dve sto nemaju struju. Onda ce da ti svetiljka svetli na rucno i na automatski. Tako ces ispitati samo svetiljku i njenprekidac. Nema veze da li su vrata otvorena ili zatvorena, samo pri ovom prespajanju.

Na zadnjim vratima ako hoces da izbacis prekidac onda treba zicu sa prekidaca da vezes na masu. Tad su ti kao vrata stalno zatvorena.

Generalno, moze sve da bude problem. Prekidac u svetiljci da se deformise od grejanja, na modulima su cesti hladni lemovi a moze ida rikne nesto od elektronike, prekidac u vratima od rada se pohaba.

Link to post
Share on other sites

Te dve sto imaju struju su plusevi sa osiguraca, njih ne diras. Prespoj parcetom zice te dve sto nemaju struju. Onda ce da ti svetiljka svetli na rucno i na automatski. Tako ces ispitati samo svetiljku i njenprekidac. Nema veze da li su vrata otvorena ili zatvorena, samo pri ovom prespajanju.

Na zadnjim vratima ako hoces da izbacis prekidac onda treba zicu sa prekidaca da vezes na masu. Tad su ti kao vrata stalno zatvorena.

Generalno, moze sve da bude problem. Prekidac u svetiljci da se deformise od grejanja, na modulima su cesti hladni lemovi a moze ida rikne nesto od elektronike, prekidac u vratima od rada se pohaba.

ok ali ja i sada imam svetlo i na rucno i na automatski ali zar ne treba da se ugasi svetlo kad je na automatski i kad se vrata zatvore a kod mene se ne ugasi/////a za prekidac na zadnjim vratima neznam to jest nisam obratio paznju dali do njega dolazi jedna ili dve zice ako je jedna onda mi je jasno ali ako su dve koju da spojim na masu

Link to post
Share on other sites

prvi problem je sto mi se ne pali svetlo u kabini kad otvorim bilo koja vrata a na prekidacu kod retrovizora mogu da ih upalim e sad neznam dali je to povezano ali posle zamene pragova ne radi mi centralna na daljinsko a ni na kljuc.doduse nakljuc nije radila ni pre toga.imam neki alarm mislim da ja skorpion kojije do sad radio ovako/kad stisnemjednom ukljuci se zapisti alarm pa kad stisnem daljinski drugi put blicnu zmigavci zakljucaju se vrata i pali se crvena lampica u kabini.kad otkljucavam stisnem jednom zmigavci blicnu i vrata seotkljucaju.sadaje ovako/stisnem jednom zapisti alarm stisnem drugi put zmigavci blicnu pali se crvena lampica ali se vrata ne zakljucaju.e sad gledam u osigurace ali ja nemam ni jedanosigurac koji je za centralnu iako je do sad radila/treba da ih ima 3/gde se tacno nalazi modul za centralnu i kako da ga prepoznam i kako da proverim dali on radi pa da tek onda kupusam auto i gledam zice a da i kako da nadjem i proverim itaj modul za svetlo u kabini//////ajde vranjin/mislim da je i casper imao slican problem ali neznamkako je resen

Tvoj prvi post, ja sam pisao u tom pravcu :) . Znaci tebi se ne gasi svetlo? Zadnji prekidac bi trebalo da ima jednu zicu i nju mozes vezati na masu.

Link to post
Share on other sites

Tvoj prvi post, ja sam pisao u tom pravcu :) . Znaci tebi se ne gasi svetlo? Zadnji prekidac bi trebalo da ima jednu zicu i nju mozes vezati na masu.

to znaci da mi je prekidac kod retrovizora ispravan jel da///da idem onda na ove prekidace na vratima da trazim kvar

Link to post
Share on other sites

Prekidaci ili modul. Pogledaj prvo taj prekidac na zadnjim vratima sto je pukao. Prekidaci na prednjim vratima rade kontra od onij na zadnjim, kad su vrata otvorena daju masu. E, da li ti je problema sa svetlom od zamene pragova?

Link to post
Share on other sites

Prekidaci ili modul. Pogledaj prvo taj prekidac na zadnjim vratima sto je pukao. Prekidaci na prednjim vratima rade kontra od onij na zadnjim, kad su vrata otvorena daju masu. E, da li ti je problema sa svetlom od zamene pragova?

nije to je od kad sam ga kupio////probao danas da stavim zicu od zadnjeg prekidaca na masu i opet nece/////ili je jos neki prekidac ili modul///sta sad

Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro kad bi instrumentom premerio napone na svim prekidacima na vratima. Treba da dobijes 12V na prekidacu(svim) i kako otvaras i zatvaras vrata tako treba da se menja 0V i 12V. Nazadnjim vratima imas jednu zicu i na njoj meris a na prednjim dve zice i meris tamo gde imas 12V (vozaceva vrata je braon-siva-zuta zica a na suvozaceva braon-plava-zuta).Odma i konektore na prekidacima pregledaj. Ako je sve tako onda ostaje sam modul.

Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro kad bi instrumentom premerio napone na svim prekidacima na vratima. Treba da dobijes 12V na prekidacu(svim) i kako otvaras i zatvaras vrata tako treba da se menja 0V i 12V. Nazadnjim vratima imas jednu zicu i na njoj meris a na prednjim dve zice i meris tamo gde imas 12V (vozaceva vrata je braon-siva-zuta zica a na suvozaceva braon-plava-zuta).Odma i konektore na prekidacima pregledaj. Ako je sve tako onda ostaje sam modul.

ajde pokusacu da nabavim instrument samo mi reci gde da merim mislim gde da nadjem te zice /dali da odsrafim bravice i malo ih izvadim ili... a da i nasta da podesim instrument

Link to post
Share on other sites

Prekidaci treba da stoje kako jesu, da bi video da li odradjuju kad sa vratima. Kad budes nasao instrument videcemo koje opsege ima, uglavnom 20V DC.

Link to post
Share on other sites

Prekidaci treba da stoje kako jesu, da bi video da li odradjuju kad sa vratima. Kad budes nasao instrument videcemo koje opsege ima, uglavnom 20V DC.

ne mogu da nabavim instrument jbg

Link to post
Share on other sites

Onda nadjes modul centralne pa sa njegovog dzeka pomocu probne lampe. Hajde proveri da li imas modul centralne ili ti upao mozda noviji tip sa centralnim modulom. google

u nedelju rasturam to ispod kasete pa cu videti ali mislim da je meni to mesto prazno nisam siguran tu je sad valjda onaj scorpion/javljam

Link to post
Share on other sites

u nedelju rasturam to ispod kasete pa cu videti ali mislim da je meni to mesto prazno nisam siguran tu je sad valjda onaj scorpion/javljam

igor je bio u pravu////prekidaci na prednjim vratima//pojeo se onaj plasticni pipak i ne dohvata kad zatvoris vrata////kad stiskam rukom onda radi

Link to post
Share on other sites

Generalno, moze sve da bude problem. Prekidac u svetiljci da se deformise od grejanja, na modulima su cesti hladni lemovi a moze ida rikne nesto od elektronike, prekidac u vratima od rada se pohaba.

Lepo sam ti govorio sta sve da gledas. Uostalom, zasto se ja uopste zamajavam. pozzz

Link to post
Share on other sites

Lepo sam ti govorio sta sve da gledas. Uostalom, zasto se ja uopste zamajavam. pozzz

bez ljutnje vanja /gledao sam ja i to ali to su milimetri u pitanju koliko se pojede ta plastika/odakle sam znao

Link to post
Share on other sites