Recommended Posts

Danas sam menjao kompletna ogledala na autu jer nisu bila njegova nego od PreFacelift modela nesto budzeno, stavio sam ogledala koja imaju opciju sklapanja, ali to jbg nece da radi, izgleda da se zupcanici unutra pojeli,ili sta vec i da ne funkcionisu kako treba. JBG, zajebao sam se sto sam ih kupovao, ali opet je vajda neka, ogledala su u mnogo boljem stanju nego ona sto su bila vec na njemu.

MEDJUTIM, sta se desava, ceo dan sam prckao oko ogledala da bi ih naterao da rade po propisu , cak sam skidao stakla, kapu, otvarao deo gde ide motor,ali nisam stigao do zupcanika jer je jako korodiralo. Kad sam odustao od dalje misije, i sve vratio nazad , ostavim auto par sati, 4-5 sati. Nakon tog vremena sedam u auto, guram kljuc u bravu, kad ono PRC nece da mrdne kljuc nikako. Kao da nije to kljuc od auta. Probao sam da skidam klemu sa akumulatora, i opet nista. Posle muvanja volana i kljuca nekako okrenem kljuc. Kad sam hteo da zaverglam , ono samo cakce. Akumulator. Udjem u meni da pogledam napon, kad ono na 8,xx nesto Volti. NESTO MI VUKLO STRUJU.

Da li je moguce da ima veze sa ogledalima? Ne znam da li mi se ucinilo, ali kad sam pipnuo stakla delovala su kao mlaka. Uspeo sam posle uz pomoc STARTERA da upalim auto, vozio sam sveukupno 50 km, i napon na akumulatoru kad sam ugasio auto bio je 12,7V.

Sumnjam da sam mozda pogresno povezao one kablove sto idu na stakla ogledala, cini mi se da su za grejanje. (Kablici imaju kleme) A za elektrochrom je valjda preko dzeka. Jel moze to na dijagnostiku nekako da se vidi ili kako?

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da si ti istrošio struju dok si se zezao s retrovizorima i da si auto ostavio sa ispražnjenim akumulatorom,bravica je priča za sebe,a proveri i te grejače ako su ti sumnjivi.

Link to post
Share on other sites