Molim pomoc! Skidanje stakala sa farova e30


Recommended Posts

HEj ljudi molim vas pomozite uzeo sam angel eyes i sad treba da montiram ali nemogu nikako tj nevidim nacina kako odvojiti staklo od fara da bi prstenove ubacio ? molim nekog ko je ovo radio da mi pomogne kaze kako ide... e30 90" je u pitanju znaci jedan majstor mi reko srafcigercic zabodes i polako cimkas dizes staklo razdvajas od fara... al probam neide samo puklo malo parcence stakla... sva sreca imam jedan rezervni far pa na njemu prvo probavam da provalim kako to ide...

Sta da radim zakucan sam u mestu i neznam gde sta kako sad?

:e30:

hvala unapred svima koji pomognu !

Link to post
Share on other sites

Uzmes industrijski fen I jedno 3-4 minute zagrevas jedno svetlo. Zatim uzmes tanak a cvrst noz ili srafciger i lagano podbijes izmedju stakla I plastike. I tako sa sva 4 svetla. Onaj del fara za dugo svetlo lakse se otvara jer je metal iza. Vidi i na YouTube ima dosta klipova. P. S. Ja to nebih u rernu stavljao.

Link to post
Share on other sites

znam ali nece plastiku istopiti fen na kratkim gde nje ima ? mislim imam industrijski fen ofc al znaci grejem od napred po staklu u krug toliko dugo ? 3,4 min ? :) kuku mom faru :)

Link to post
Share on other sites

Ja kada sam ih otvarao,stavio sam ih u rernu na mozda 2min(jbg,nemam industrijski fen)i lagano tankim srafcigerom otvorio bez problema :)

A kako se posle sastavljaju??? Ideli neki lepak ili...

Link to post
Share on other sites

Upalis ringlu na trojku i stavis vodu da se greje, dok prokljuca zoves casperbg82 i on ti uradi :P

A moze i tako :D

Upali rernu da se ugreje, ubaci far na par minuta, izvadis i probas da li popusta lepak, suvom krpom drzi far

ako nece onda vratis u rernu pa sacekas jos malo, pa probas ponovo, nema nista na silu

Imaces jos problema tu, na kratkom svetlu treba odvojiti staklo malo znaci mora se staviti nesto izmedju stakla i kucista pa onda lepiti

Na dugom svetlu bez krsta malo ces teze ucvrstiti prsten

Link to post
Share on other sites

nije frka imam custom prsten od lima i za dugacko i za kratko tako da mi distanca nece biti problem sto se kratkog tice a i lepljenja dugackog... nego sad sam u dilemi jel bolje u rerni ili industrijskim fenom ? mislim sta ce manje plastiku rastopiti ? :D

Link to post
Share on other sites

E hvala Casper! :) operacija uspesna rastavio sam ih otprilike za kratka svetla mi je trebalo oko 8 minuta na 200 stepeni posto su plasticna lakse se odvojilo staklo a za duga mi je trebalo oko 18 minuta da stoje na 200c i onda sam uspeo odvojiti. Sve u svemu rastavljeno je :) sutra zapocinjemo proces stavljanja prstenova.

Respect! :e30:

Link to post
Share on other sites