Recommended Posts

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne hlade isto u svim rezimima(visoki/niski obrtaji), nemaju isti protok vazduha itd. Pisalo se vise puta na forumu na tu temu, koga bas zanima potrazice. Argument za visko ja bih sveo na to da ga je tu postavio neki nadrkani ober dipl ing. A ono 15 konja dobitak snage kada se skine visko je glupost.

Link to post
Share on other sites

visko sam skinuo jer me uzasno nervira njegovo hucanje a sto se tice elektricnog ventilatora i dizanja temperature tu je ventilator od klime koji ce da ga podpomaze ako zatreba a evo ujtro ce mo ga testirati idemo iz podgorice za trebinje pa bilece pa capljina pa mostar pa za podgoricu pa ce mo vidjeti kako radi i dali ce imati proglema a visko koliko toliko opterecuje motor , nemora dobiti ni jedan jedini konj ali zato se sada cuje kako motor urla

Link to post
Share on other sites

danas uspjesno test prosao nakon promjene mjenjaca i micanja viska i novih grana i nove mape i predjenih 500km auto rastura kako ide brzine kratke auto ih pumpa prelako cak i iz niskih obrtaja dok poslije 4000 to je raznicanje , mapa top potrefljena grane se rumene uh uh uhu a sto se tice micanja viska i stavljanja elektriccnog ventilatora je top uradjeno i temperatura stoi kao i prije na sredinu i ne mrda kako ga god bucali

Link to post
Share on other sites

Problem bude u gradu na 35+ i guzvama. Nadam se da neces imati problema

To možda na ozbiljnim motorima. Na mojoj kosilici (1.8) je stigao električni, šta god da mu radim i po kojoj god gužvi (a cenim da ih u BG-u ima dobrih, pogotovo kada se napravi njesra na Bubanj Potoku) stoji mi temp na pola. Lično ne znam šta je bolje, ali kapiram da je i jedno i drugo dobro rešenje ako ne pravi probleme :)

Link to post
Share on other sites

Napravi sve kako je na manuelnom 330i. Skini prednji dodatni ventilator, ocisti dobro hladnjak i kondenzator klime i stavi krsteni (Behr) ventilator i neces imati problema.

Link to post
Share on other sites

Sto ne stavis sper kad vec krcas toliku lovu u auto?! Znam da su skupi,ali koliko vidim lova nije problem... Po meni onda postaje prava masina,zajebi ova el. cuda-muda, nije to to...

Koji odnos je uopste dif?

Link to post
Share on other sites

-odnos difa je trenutno 3.38 . speru je tesko naci evo trazim od m3 e46 pa ako iskoci gdje

-ventilator sam stavio bosh

-a evo danas uzeta fabricka navigacija sa svim uredjajima i svom instalacijom

121883985508602650625931.jpg

Link to post
Share on other sites

Koju si mapu ubacio?

Moj 330i je fabricki imao el. Vent. I nisam imao problema al sam ja ubacio i visko i spoljni elektricni za svaki slucaj i nema nikakve razlike,visko nisam cuo nikad.taj tvoj mora da je blokirao...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

za mapu su ti javiti koja je tacno jer neznam to mi je dobar drug radio kada je mico zadnje dvije sonde tada smo i mapu ubacili i auto fino radi a sto se tice viska mozda je blokirao jer se cuo bas odvratno vazduh koji su propeleri pravili sada kada sam grane stavio i el... ventilator motor se cuje ludilo

IMA LI NEKO NA FORUMU DA SE RAZUMIJE U G-PUNJACE ZA BMW -konkretno za moj bmw

Link to post
Share on other sites