520d e60


Recommended Posts

Care E39 svaki ima sva 4 el podizaca, oprema nema nikakve veze sa motorom. Ja imam 520d E60, ima xenone, PDC, grejanje prednjih sedista, navigaciju (doduse mali ekran, ali opet ima navigaciju). Automatsku klimu ima svaki, samo sto neki imaju jednu a neki dve zone a retki su modeli sa jednozonskom klimom, dalje ima set za pranje farova, isofix, pozadi ima dve uticnice od 12V (i to ima vecina). To ti je neka solidna oprema, jos mozes naci kozu, veliku navigaciju (Professional sa 8.8" LCD-om), sarzer za 6 CD-ova, elektro-sklopive retrovizore, bixenone, grejanje zadnjih sedista (veoma retko), zavese na zadnjim staklima (takodje retko), siber (ne panoramu, samo siber!). Radari za nocnu voznju su jako jako retki, mozda 3% E60 ima to. Meni je registracija oko 300e, potrosnja po ogranicenjima brzine je oko 4.9-5.8 litara na otvorenom putu, a ti razmisli imas li puteva u srbiji i okolini da vozis nesto jace i brze. Servis kod ovlascenih servisera je oko 200e (ulje i svi filteri, i to ih menjas na 30000km, a ja godisnje predjem oko 20-25000km), motor od 163ks je perfektan, tako bar kazu clanovi ovog foruma (sajta, kluba kakogod). Moj ima pravih 128000, ja sam drugi vlasnik, ima servisnu 2006 je godiste (nije restajling!) i ne bih ga dao ispod 15000e odgovaralo to nekome ili ne, a takvog istog sa slicnom opremom i pitaj Boga koliko km prodaju kod nas na placevima za 11-12000.

Link to post
Share on other sites

Ljudi koliko para toliko muzike. Vidjao sam E39 bez el. podizaca pozadi, isti auto bez klime, e53 sa manuelom klimom i totalno klot... Fabrika je čudo.

Link to post
Share on other sites

E gde nadje 4,9.. mozda nizbrdo u N, pa smart mi je trosio vise od toga... i taj servis u 30000km? Smanji malo druze..

Slazem se samo da oprema i motor nemaju veze, osim ako ne kupis M5, ali to je druga prica..

Link to post
Share on other sites

ljudi nasao sam jedan 2006 ima pojavljuje mu se greska na ekranu " steering lock engaged " ELV is inhibiting engine start, ne moze da se zakljuca volan ali auto pali normalno osim sto mislim da i esp ima veze s tim jer ne ocitava polozaj volana. da li je skupa investicija da se resi ?

Link to post
Share on other sites

BMW retko ko vozi polako i po ogranicenju i zato retko ko zna da ne trosi mnogo kada se ne dribla :), ja sam isao u BiH pa sam morao da postujem ogranicenja. Obrtaljka nije prelazila 2000, a kad sam krenuo resetovao sam bord na nulu i kad sam stigao (oko 370km) pokazivao je prosek od 4.9litara a klimu nisam palio. Kada sam se vracao isao sam autoputem preko hrvatske pa je potrosnja bila oko 5,7 lit (ali sam na granici bio u koloni 2 sata, a motor je naravno sve vreme radio i bila je klima upaljena). Na 30000 je zamena ulja, bar tako opcija "service" na bordu pokazuje, ja sam samo jednom radio servis, na 120.000km i izaslo me 210e, samo sto su mi za ruke uzeli oko 50e.

Link to post
Share on other sites

U principu su dobri, treba ih pregledati prilikom kupovine i trebalo bi odraditi servis za svaki slucaj.. Kupio sam polovnjak i za ove 2 godine stvarno nisam imao problema, doduse i platio sam ga lepo. Dobar servis i proveri to kako treba.

I ja sam bio skeptican sto se tice automatika, ali u petici je prava mera i u tolikom autu ne bih imao manuelca.

Link to post
Share on other sites

Moja ti je preporuka da bmw dizel sa 4 cilindra nije bmw radim u bmw servisu u ns i radio sam generalne na 4 2.0d a dok sam samo na benzincima sa plinom radio generalnu i najbolje bi ti bilo da uzmes e60 sestaka 525 il 530 ti su se dobro pokazali ili benzinca 2.0 2.5...ja imam 530d i zadovoljan sam i to je jedini dizel koji bi kupio od bmw-ovog programa..

Link to post
Share on other sites

Moja ti je preporuka da bmw dizel sa 4 cilindra nije bmw radim u bmw servisu u ns i radio sam generalne na 4 2.0d a dok sam samo na benzincima sa plinom radio generalnu i najbolje bi ti bilo da uzmes e60 sestaka 525 il 530 ti su se dobro pokazali ili benzinca 2.0 2.5...ja imam 530d i zadovoljan sam i to je jedini dizel koji bi kupio od bmw-ovog programa..

verujem ali kasnije troskovi i registracija 3x skuplje. a i jbg nemam kes nego trazim ko hoce zamenu pa da doplatim

Link to post
Share on other sites

verujem ali kasnije troskovi i registracija 3x skuplje. a i jbg nemam kes nego trazim ko hoce zamenu pa da doplatim

ako je tako onda neznam sta da ti kazem moli se bogu da je prava km i da ti nezariba i redovno odrzavaj i nemoj ga kad je hladan terati u obrtaje i posle voznje u jakim obrtajima sacekaj jedno 2 3 min da odradi da nebi morao davati za remont turbine ;) okaci neke slike ispod haube slikaj.. :)

Link to post
Share on other sites