Recommended Posts

pozdrav,

doslo je vreme da zamenim gume. Prvo sam razmisljao da uzmem all season, ali ubrzo odustao i resio da uzmem cisto zimske gume.

potrebna mi je guma koja je dostupna kod nas u Srbiji, tacnije u Nisu.

Mislio sam da uzemem Tigar winter 1 225/55/16, cena mi se svidja, ali nakon citanja na stranom sajtu o njoj, predomislio sam se.

Budzet je do 100e ( po gumi naravno :))

Da li BF Goodrich g-force winter go 95h ili mozda Hankook w310 95h, ili nesto trece.

Molim Vas pomozite. Koja se guma najbolje uklapa u profil mog automobila?

Uz solidne performanse na snegu i suvom, ocekujem nizak nivo buke.

Jel postoji tako nesto?

Hvala

Link to post
Share on other sites

ja cu ti napisati moje skromno iskustvo sa winterom.Kupio nove 15-ce,vozio samo njih i leti i zimi(nisam imao 2 seta),nekih 60.000km i mogu da napisem samo reci hvale.Za sneg su babaroga,vozio sam kroz pola metra dubok sneg,bukvalno moze da prodje kud zamislis.

sad vozim 17-ce,letnje nankang NS-II dobre,al bucne ,a zimske dunlop 3D extra gume i necuju se uopste,jedino sto se malo brze trose.

Link to post
Share on other sites

Ja vec 4-tu sezonu vozim sa Eskimo S3 i prezadovoljan sam, nije bucna guma i dalje je tu sara i odlicno su se pokazale na snegu i ledu. Barum sam takodje vozio tako da i za njih pohvale, odlicna je guma tako da iskombinuj 4 vrste zimskih koje su povoljnije, Dunlop, Sava Eskimo S3, Barum polaris ili Winterinog Tigra. :)

Link to post
Share on other sites

Ja furam goodyear ultragrip 8. Bolju zimsku gumu nisam vozio (po mom mišljenju). Tu je negde oko 100€ - 110€ za jednu 16icu.

Pre toga sam bio zadovoljan i BF Goodrich. Tigar je super za sneg, bez zezanja, imao sam i njih. Ali na kiši nisu ni za krivog žorža ako mene pitaš. Pritom sam ja izuzetno pitom vozač ...

Neki optimum šta dobijem i koliko platim sam našao u ovim ultragrip gumama ... i skroz sam zadovoljan. I da napomenem, u odnosu na Tigra su tiše nemerivo puta.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ih vozio dve sezone Lassa zimske, stvarno sam zadovoljan. Prvo nisam znao koje i su i kakve, (dobio sam ih uz auto na zimskom setu), ali stvarno su solidne bile, pohvalili su mi i u AC Tadicu. Ne znam kako se krecu cene, ali su me korektno posluzile.

Link to post
Share on other sites

200 dinara su skuplje od Winter 1, a 3000 jeftinije od Goodricha. i meni ih prodavac hahvalio u prodavnici. pa se zato premisljam.

Sta imas da se premisljas. Nova guma je najbolja guma. A smem da se kladim da prosecan vozac nece primetiti razliku u voznji izmedju wintere i michelin alpin. Mislim na razliku u voznji, ne na vizuelnu. Pa ne zivimo na Alpima pa da se je sneg do pupka.

Link to post
Share on other sites

nesto gledam ove Lassa gume, kazu da je to Bridgestone.

Jel ima neko iskustva sa Lassa zimskim gumama?

Lassa ti je Bridgestone, isto kao sto je Tigar Michelin, ili Sava GoodYear.

Pripada Brisa brendu, ali nije Bridgestone.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

nova wintera je bolja od bilo koje gume stare 4-5 godina

Ali zato ta nova wintera sledece zime nece biti tako pouzdana i dobra. pogotovo kad se uzme u obzir da su ove conti gume sa 7,5mm dubokom sarom.

Svako ima pravo na svoje misljenje ali imajuci iskustva sa novim winterama na stilu ipak prednost dajem polovnim contijevim.

Link to post
Share on other sites

ja sam vintere na 36ci vozio 4 zime i 4 leta,ostale su sa sarom od oko 5-6mm

sad vozim dunlop sa sarom 6mm,al bi ih rado menjao za novu vinteru sa 9mm

Link to post
Share on other sites