316 N42 potrosnja ulja


Recommended Posts

MOja 316-ica N42 2002. presla 188000 ,skoro kupljena, uradjeni servisi zamene ulja, filteri svi , i uradjeno dihtovanje motora,a inace je auto dugo stajao na placu, sipano 5w-30 BMW LL-04,

medjutim trosi 1 litar na 1000km. sad da probam sa nekim viskoznijim mozda 05w-40 ili neko drugo? .Takodje sam video na raznoranznim stranicama da je ovaj motor poznat da trosi dosta ulja.

sad me interesuje da li je neko imao ovakav problem i uspeo da smanji potrsonju ulja zamenom za neku drugu gradaciju? svakako planiram da nastavim kod mehancara istrazivanje sta je pravi uzrok ove potrosnje.

Link to post
Share on other sites

I moj je trosio isto toliko pa sam mu stavio polusintetiku i nista se nije promenilo. Kažu neki majstori da je problem u cilindrima zato sto su aluminijumski i da treba da se hilznuju. Meni je majstor trazio 1200€ da ga odradi komplet. Nisam hteo pa sam ga prodao sa kvarom na motoru.

Link to post
Share on other sites

nasao sm na nekom drugom forumu da su ljudi provalili da je kod N42 problem sa gumicama ventila i da je u vecini slucaja upravo to razlog potrosnje ulja.Sad treba samo naci nekog dobrog mehanicara da te gumice promeni,pa da vidimo.

Link to post
Share on other sites

Probaj prvo sa separatorom uljnih isparenja hoće da trosi kad je on zapusen. Inače pitao sam četri majstora da mi rade motor i nijedan od njih nije hteo da mi garantuje da neće ponovo da trosi i zbog toga sam odustao.

Link to post
Share on other sites