akumulator za e46 320d


Recommended Posts

Bilo koji od 80Ah.

A ako hoces neke kvalitetnije, koji su naravno skuplji, ali imaju i vecu garanciju i vecu startnu snagu pri paljenju, onda neki od Energizer, Exide, Varta...

Link to post
Share on other sites

ja u mom BMW E6 320d 100kw imam original BMW od 80Ah i udarnom snagom od 680Ah

misim da narucim VARTA Silver od 74Ah i 750Ah udarne snage, dali gresim??????

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ako moze mala pomoc, auto je vec pet godina u mom vlasnistvu i uz njega je dosao Vartin akumulator 80 black. Otisao sam da kupim Blue seriju od 80A ali mi prodavac preporucuje za iste pare da uzmem Vartu Silver ali slabiju od 74 A. Sta je bolje?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

U sustini, black ti je za starija kola npr Yugo i tako to, Blue je za malo mlađa kola, a Silver je za najnovija sa većim brojem potrošača. Za tvoj auto može od 70-85A, tako da je možda bolje da uzmeš taj Silver od 74A.

Link to post
Share on other sites

Bitna ti je startna snaga, jer svakom dizelu treba jaci potisak da bi palio lagano. Tako da taj silver sa manje 74Ah ima vise A(750A), nego Blue od 80Ah 740A. (ako sam dobro video podatke) Ne mozes pogresiti ako uzmes taj od 74Ah. 

I ja ti preporucujem Toplu Top... od 78Ah ima 780A (startnu snagu). Brat mi radi u jednoj vulkanizerskoj radnji, prodaju i akumulatore i kaze da su se bas dobro pokazali.(nisu imali reklamacije) A mislim i da su jeftiniji za nijansu od Varte. Nisam cuo da se iko zali na Vartu, a imas i Exide koji je na dobrom glasu.

Imao sam Enegizer 80Ah premium na prethodnom autu, imao sam situaciju da nije hteo da upali 2-3 puta, i to nije u opste bilo u zimskom periodu, a u garanciji je bio sve vreme.(40 meseci) Radi taj akumulator jos, ali sam morao da ga nosim u servis na proveru i dopunjavanje.

Link to post
Share on other sites

Hvala puno a objasnjenju upravo to sam i hteo da znam, da li ce biti razlike obzirom da je 6Ah slabiji ali svi su mi rekli da je bolje uzeti Silver seriju pre nego Blue . Sta znam Varta je u njemu ko zna koliko dugo (samo kod mene 5godina a nije bio nov ) i to Black pa bih ostao pri Varti oko 10500 je cena uz ostavljanje mog starog.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Videcu kada izvadim, komsija mi “dao struju”, nakon prespajanja sam vozio malo i sad uredno pali, ali mislim da je ta sreca kratka, koliko do polaska na posao sutra.?

Ne znam da li je iz prve ugradnje, verovatno da jeste, a mozda je i prvi otkazao u garantnom roku, pa morao ovaj. Ne mogu da nadjem servisnu istoriju nigde, nekome sam je skoro pokazivao i od tada ne znam gde je.

Link to post
Share on other sites

Po katalogu. Moguce da je neko kupio neki polovan BMW ak pa ga ubacio.

Jednom je meni riknuo na golfu AK drugar imao viska original BMW polovan. Ja ga kupio od njega i vozio se tako jos 2god...

Moguce da je to ovde slucaj.

Link to post
Share on other sites

 

84-E65-CCB-DD1-B-4-BC2-A361-910-CA76-BEA

 

Definitivno je prva ugradnja, ali ja bih opet isao na 80Ah, jer vidim da su isli i oni:

DF5-E430-C-3-B32-4615-A339-999-EDD0-C238

 

Mare, ipak je to akumulator, nije toliko striktno definisano, nisu dizne ili pumpa, ovde su dozvoljenje varijante.

Link to post
Share on other sites

Bukvalno, aftermarket akumulatorima je rok upotrebe garantni rok+dva dana! ??

Dvoumim se izmedju Tople i Monbata (koga imam bas povoljno), izbegao bih brendove koji se najvise falsiraju.

Link to post
Share on other sites

Drugar mi drzi prodaju delova godinama. Pa pricam njegovo iskustvo. Topla je jako dobar AK moze slobodno da kaze da je imao jako jako malo reklamacija.

Ja sam godinama furao Exide.

A nekada je Exide bio ludilo, secam se brat je kupio na E36 Exide vozio oko 5god tako je i prodao i jos se koliko znam dugo vozio. Mislim da je neko odavde sa foruma i kupio kola.

Ali to vise nije onaj Exide od pre 10-20god Nisam zadovoljan. Stavio sam na moju E30 tako je i otisla, na pezoa, videcemo koliko ce da izdrzi, brat na pasata, nije zadovoljan, drug na pasata nije nesto odusevljen.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Indorile said:

Vidi koliko dodatne opreme imas u odnosu na klotaru pa po tome gledaj.

Pa i nemam nesto mnogo, nemam multimediju i grejace sedista, pretpostavljam da su to najveci potrosaci...

Link to post
Share on other sites