HHO u 530d


Recommended Posts

Citao sam po internetu i iskustva su uglavnom pozitivna sa ugradnjom HHO generatora, ravnomerniji rad, vise snage i do 30 % smanjena potrosnja.

Zavao sam ljude sa

http://hho.rs/

i oni su mi rekli da su za 530d potrebna 2 generatora , jer je jedan za motore do 2000cc, medjutim kad se stave oba, mnogo su rastereceniji i rade bez greske. Resio sam da probam , auto je s automatskim menjem, pa ako sa 12 spustim na 10 l po kradu, bicu zadovoljan.

Cena s ugradnjom je oko 650 evra ( za jedan je 350e ) .

Trebalo bi ovih dana da zavrsim, pa javljam iskustva.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neko kaze nista samo problemi, neko kaze radi savrseno. Videcemo. Sad mi covek kaze da moramo vidimo gde da ugradimo 2 generatora, oni su radili na trojci , a ona ima mesta gde ide akumulator(kada nije u gepeku ) . Za peticu cemo valjda smisliti nesto

Link to post
Share on other sites

Zdravorazumno pitanje bi bilo zashto nijedan proizvodjach automobila nije ugradio HHO generator ako je toliko efikasan?

Ili im ne daju Iluminati ili je HHO obichna glupost, birajte u shta da vjerujete. :)

Link to post
Share on other sites

Da, nemam da para da sipam gorivo, pa aj reko da pljunem 700e za hho . Nije samo u potrosnji stvar, al ok, ako kazete da sam lud i da je sve to glupost onda cu bataliti. Nadam se da su vam informacije iz prve ruke ;)

@ 325ixA bas me ne interesuje kako ti pametno trosis svoj novac

Link to post
Share on other sites

Da, nemam da para da sipam gorivo, pa aj reko da pljunem 700e za hho . Nije samo u potrosnji stvar, al ok, ako kazete da sam lud i da je sve to glupost onda cu bataliti. Nadam se da su vam informacije iz prve ruke ;)

@ 325ixA bas me ne interesuje kako ti pametno trosis svoj novac

Ja nigde nisam cuo iz prve ruke imao sam HHO ne valja/valja. Uvek su price imao je poznanik, ili se pojavi neki anonimus na forumu pa hvali/kudi

Link to post
Share on other sites

Poteraj ga do proleca pa ces onda znati sve. Vodonik nikad ne bi stavljao u auto prvenstveno jer je to gas bez mirisa i bez boje. Kad ti curi plin, osetis, nafta ili benzin takodje. A vodonik ne osetis. A zapaljiv je, nisi svestan. A jos je i fora sto zivimo u Srbiji gde svi fuseriraju, valjaju fals robu, itd itd...Meni je ovo sto sam napisao dovoljno da to nikad ne ugradim u auto. No, svako zna sta mu je ciniti...

Link to post
Share on other sites

Elektrolizom se dobije i vodonik i kiseonik. Nisam ekspert na tom polju, ali ne znam kako tu može da dođe do uštede energije, kada je potrebno uložiti neku energiju da bi rasturio kovalentnu vezu molekula vode. Nekako mi ne paše ta jednačina nikako ...

Nikada nisam video nekog direktno da kaže meni troši manje ili više itd itd.

Link to post
Share on other sites

Neko mora da proba prvi :) Sigurno necu izmisljati ako mi auto manje ili isto trosi, pisem ovde sve. Covek kaze ako ne budem zadovoljan, skida sve i vraca pare. Ajde bas da vidimo . Ubedjivao me je da nista nije isfuserisano, da je patentiran proizvod i da moze da da dozivotnu garanciju za razliku od nekih americkih

hho generatora kojima crknu celije posle par dana. Videcemo , ni ja nisam neki preterani optimista .

Link to post
Share on other sites

Neko mora da proba prvi :) Sigurno necu izmisljati ako mi auto manje ili isto trosi, pisem ovde sve. Covek kaze ako ne budem zadovoljan, skida sve i vraca pare. Ajde bas da vidimo . Ubedjivao me je da nista nije isfuserisano, da je patentiran proizvod i da moze da da dozivotnu garanciju za razliku od nekih americkih

hho generatora kojima crknu celije posle par dana. Videcemo , ni ja nisam neki preterani optimista .

Kazhesh da nisi pretjerani optimista, a dacesh 700E na to? Svaka chast, mora da te dobro obrlatio taj "majstor", da se ne zove sluchajno Petar Dioda?:D

Ako josh nisi dao pare, ako razumijesh engleski i ako te ne mrzi, pogledaj ove klipove. Ljudi su testirali aute prije i poslije ugradnje, i naravno da nema nikakve razlike u potroshnji.

Neki su radi ovih stvari zaglavili i na robiju radi prevare, pamet u glavu i ne nasjedaj na gluposti.

Link to post
Share on other sites

Prvo iskustvo nakon 10km(nisam stigao da vozim vise veceras ) , resetovao sam board i pokazuje mi 11.1, pokazivao je 12.5 pri resetu po gradu. Znam, nije ni malo relevantno jer nisam malte ne nista ni vozio, videcu kad predjem 1000-2000 km. Nisam nesto stiskao gas, al cini mi se da malo bolje vuce, mada je mozda samo trenutni osecaj.

E sad, najinteresantnije je da ne baca crni dim kad potopis gas . Autu je ubacena mapa na 230ks, pa je pri naglom stiskanju gasa bacao oblak crnog dima, sad nisam nista primetio. Cak sam i devojku naterao da turira dok je u leru i nista... To me je bas prijatno iznenadilo.

Uglavnom, majstor je rekao da mora posle predjenih 500-600 km da se pogleda da li treba da se poveca smesa elektrolita, da se ponovo izmeri napon na alternatoru itd.

Ukupna cena je bila 650e, a skeptican sam bio ( i jos jesam ) pored toliko odgledanih klipova kao npr ovaj sa NBC-a i negativnih komentara. Nasuprot tome procitao sam i pozitivna iskustva ( cak i u komentarima tog videa) , ali se ne opterecujem , verujem samo onom iz licnog iskustva. Mislim da mogu vec sa sigurnoscu da kazem da je bar 10% manja potrosnja i da ne dimi ni malo. Toliko za sad, videcu da postujem i slike ako nekog interesuje. Uglavnom , nema sanse da su istinite one price 30-50 % manja potrosnja, bar ne s ovim sto ja imam.

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio radio regulatore za hho jednom tipu u Podgorici. Imao je rezultat da mu se motor vise grejao, verovatno nesto nije dobro podesio. U toku rada moze doci do poremecaja u radu generatora i kojekakvih problema. Pod znakom pitanja je dugorocni rad motora na hho.

Link to post
Share on other sites

Moj dobar drugar ima ozbiljnu proizvodnju ovih uredjaja i izvozi ih u Sloveniju i u Nemacku. Kaze da svako moze da ga napravi po uputstvima sa interneta ali da je tesko ostvariti ustedu. Vadio je trista nekih papira da bi mogao da ih izvozi u Nemacku, tamo su ih atestirali i sve je papire dobio. Racunam, Nemci znaju sta rade...

Inace me jakoo zanima ovaj konkretan slucaj posto je iz prve ruke...

Link to post
Share on other sites