HHO u 530d


Recommended Posts

50km danas po gradu, nista stedeo, standardna voznja kao i uvek, 11.4 l na bordu. Znaci sa 12.5 na 11.4 . Videcemo posle 1000km. Realno jos se nista ne primecuje drasticno , sem eto nedostatka dima. U ponedeljak bi trebalo da se proveri uredjaj opet pa cemo videti dalje. Za sada ne opravdava investiciju.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To što piše na bordu može da bude a i ne mora da znači. Jedino merodavno je da sipaš do čepa, voziš 100 km p opet sipaš do čepa. Koliko stane to ti je potrošnja.

Link to post
Share on other sites

Reče čovek što vozi 1,6cc....

I ja vozim 1.6 ali sam skeptican ok toga i ne bi to nista budzio u kola,ne vidim kakve veze ima ko sta vozi!!Auto treba da kupis prema nekim svojim mogucnostima...meni je SMESNA sam pomisao da moze neko da poveruje da ce mu auto trositi 30 ili 40% posto manje! Brate ako hoces da trosi kao upaljac kupi Punta 1.3 mjet i prst u uvo!!!

Link to post
Share on other sites

I ja vozim 1.6 ali sam skeptican ok toga i ne bi to nista budzio u kola,ne vidim kakve veze ima ko sta vozi!!Auto treba da kupis prema nekim svojim mogucnostima...meni je SMESNA sam pomisao da moze neko da poveruje da ce mu auto trositi 30 ili 40% posto manje! Brate ako hoces da trosi kao upaljac kupi Punta 1.3 mjet i prst u uvo!!!

Ja vozim 525 IA koji troši od 14 do 17 litara na 100 km, ali isto tako vozim Reno TWINGO 1.1 koji troši 5,6. E sad te pitam koje su moje mogućnosti. VOLIM B M W, ali Twinga koristim zbog parking mesta i navedene matematike

Link to post
Share on other sites

Zoksy, kako ide? Kakva je situacija na terenu?

Ide tako da sam zakazao sutra ujutru stelovanje uredjaja, jer su mi rekli da mora da se poveca amperaza posle par dana ugradnje. U petak cu na malo duzi put (400km) pa cemo videti. Tu ce biti od cepa do cepa, pa onda u povratku isto test od cepa do cepa po Beogradu, s ukljucenim i iskljucenim HHO.

Narano , min 500km po gradu i u jednoj i u drugoj situaciji. Ja mislim da cu tad definitifno znati vredi li. Za sad, izostanak dima pri naglom gasu ne opravdava investiciju , nisam sad neki ekolog preterani :)

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 525 IA koji troši od 14 do 17 litara na 100 km, ali isto tako vozim Reno TWINGO 1.1 koji troši 5,6. E sad te pitam koje su moje mogućnosti. VOLIM B M W, ali Twinga koristim zbog parking mesta i navedene matematike

Pa zena ti vozi Twingo,ponekad ga i ti ugrabis,u porodici sa vise clanova potreban su dva auta jedan mali za po gradu i drugi za pogradu i duza putovanja...Ti spadas u tu grupu....nista licno ali mislim da je tako i racunica je jednostavna!! Mnoge danas imaju dvoja kola,Twingo je dobra investicija lepo ide malo trosi a majstora skoro i da ne vidja,mala registracija bla bla,jednostavno se isplati!!

Link to post
Share on other sites

Hoce, bas ce mi vratiti , al juce... :)

Bio danas, oba generatora su radila na 5A , kto je i rekao covek, dodali su kalijum , sad oba rade na 10A, kazu da vozim tako pa da se javim za par dana da se opet premeri i da se vidi treba li sta. Rekao je da za taj motor mozda moze i malo jaca amperaza od 10 ampera po generatoru, tipa 11-12 .

E sad , prvi utisak je pozitivan, odmah sam pozvao coveka i rekao sam mu da sam zadovoljan, mada je on insistirao da dodjem opet jer to moze bolje.

Auto kao i ranije ne dimi ni najmanje , s tim sto sad bolje reaguje na gas, primetno bolje vuce, tako da sam siguran da ce i potrosnja biti manja.

Nikom ne branim da ne veruje ili da veruje u ovo sto pricam, ali ako ne budem imao problema u voznji, ja HHO necu skidati.POsle prvog razocarenja sada sam zadovoljan :) Voleo bih sad da cujem nekog ko nema pozitivna iskustva ( ko zna, mozda ih necu ni ja imati kasnije . Samo da ostane ovako :) )

Link to post
Share on other sites

Kao i sve teme o hho i ova zavrsava tako sto nema nikakvih dokaza da to radi vec se sve bazira na subjektivnom osecaju "boljeg" ubrzanja. Doduse, ti si ubacio i element "manje dimi". Vrhnuac svega je sto si ti opusteno, kao, dao 700 eura a pri tome nisi dobio nista od obecanog na pocetku i apsolutno ni nonsalantan, ne treba da vrati pare jer, boze moj, to je samo 700 eura, dobio sam bolji odziv gasa.

Komedija.

Link to post
Share on other sites

Problem je sto ne postoji(za sad ni u najavi) motor koji moze sam sebe da odrzava u pogonu. Tj uredjaj koji moze da napravi vise energije nego sto potrosi. HHO trosi struju od 10A koja takodje koci motor preko alternatora. E sad, jedina prednost HHOa je sto pri eksploziji pravi i tzv vakum . I ja sam u dilemi da li ovo moze da radi ili ne. Ali u svakom slucaju sam siguran da je neisplativa investicija. Bolje lozaka da si sipao :)

Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ne prozivodi vise energije nego sto je potrebno za njegov rad, ali ljudi, pa ja ne vozim samo na HHO, on samo pomaze da motor bolje sagoreva.

BTW , cipovan je vec . Nema tu nikakvog subjektivnog osecaja, primecuje se razlika kad je ukljucen i kad je iskljucen. To svako moze da proveri. Siguran sam isto da ce 325ix i ako vidi sve uzivo i odvede na dyno , verovatno imati objasnjenje da je sve to subjektivo ili da ne radi. Lepo kaze meni jedan lik danas : ,, Gubio sam zivce objasnjavajuci se po forumima radi li ili ne, sad vise ni ne razmisljam o tome, vozim i cutim '' . Ja cekam da predjem bar 1000km, i ako radi kao sto je radilo danas, za mene je ovaj topic zavrsen.

Link to post
Share on other sites