Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Evo malo da se osvezim, kako sam i slutio, curica mi dosla glave, navuce sebi na glavu covek temperamentne dame..:)) ali, ja volim da se motam oko nje..a kad bude bilo kinte kako treba (nikad dosta kinte, jelte) bice jos lepsa i bolja...

U planu je bila jedna tura do Herceg Novog i nazad na nedelju dana, pa uz takav poduhvat bilo je red da budemo mehanicki spremni. Pripreme su tekle oko mesec dana i hvatale i period registracije i reatesta plina...

Plin:
-stavljene aluminijumske racve na crevima (posto su fini ljudi stavili plasticne da ustede, na kojima je propisao antifriz i samo sto se ne izvalise creva sa njih)
-zamenjene gumice na isparivacu plina (koji je propisao antifriz 3 dana nakon reatesta)
-zamenjeno i relocirano glavno crevo zbog reatesta

Auto-zamena (nesto novo, nesto polovno, nesto dobijeno na poklon):
-PK kaisevi
-roleri
-hladnjak
-creva goriva (prelivno crevo uz rezervoar je istrulilo, a nedelju dana pre puta dovodno crevo uz levu sajtnu koje je neko krpio i napravio svinjac, puce mi u sred Mirijeva, izvuce mi pumpa 20l iz rezervoara, samo je nedostajalo da neko opali cigaretu na pocetku linije, i da bude pravi holivudski izlazak uz brdo Mirijevsko uz plameni trag i eksploziju dok sam jurcao do M.M.Luga da izvadim osigurac za pumpu. Od tog dana sad znam i u snu - osigurac 23 za benz.pumpu..:) - a ako sam ga pogresno zapamtio, eh ironije..:)) Moracu u jednoj narednoj turi da uzmem komplet creva i da ih postavim, bez ovih varijanti 'secnem tu, secnem tamo, drzace'.
-prednji trap, naravno ceo je otisao
-plocice napred
-zadnje poluosovine (onakav luft nisam nikada u zivotu video)
-zadnji amortizeri
-srednji lonac

Sreca pa sam imao dobru podrsku za delove, popravke i savete.. Clanovi foruma glavu i zdravlje cuvaju..:))

Plasim se da sam nesto izostavio..:) Kako to obicno biva, sve krene naopako 7 dana pred put. Bolje pre, nego u sred..

evo jedne sa poteza Kotor-Lovcen..da, samo jedna..:) potpuno sam se oduzeo od srece po onom putu tako da nisam imao srca da se zaustavljam i slikam..krivine, serpentine, hladan vazduh razjario zver, preticanje ruskih turista u malim iznajmljenim plasticnim igrackama..covek i masina spojeni u jednu crnu rezecu buktinju...lepota..:)

r_DSC_1934.jpg

bice jedan photo session nakon nekog skorasnjeg pranja, da se ne brukamo..:)

Link to post
Share on other sites

Kad budes hteo da uzimas razmisli o onim starim sto su bile na njemu. One mu bas lepo legle, taman (crn) auto i onako velika alu felna...

Link to post
Share on other sites

Kad budes hteo da uzimas razmisli o onim starim sto su bile na njemu. One mu bas lepo legle, taman (crn) auto i onako velika alu felna...

Na starom sam imao po dva seta, jedan zimski i jedan letnji..Ostaje na ovom da vidim hoce li biti na kraju dva seta, ili jedan m+s koji cu vise da gulim i cesce da menjam gume..:))

Odlicno su mu stajale prethodne..naci cemo nesto dobro kad dodje vreme..:)

Link to post
Share on other sites