Problem sa kvacilom


Recommended Posts

Pozdrav,

skoro godinu dana sam vlasnik E87, 116i

odlican auto sa pozicijom kao u formuli. Obzirom da ne silujem puno auto, nadam se da ceme sluziti dugo, ali od skoro imam jedan problem\

Naime letos je menjana lamela (komplet ceo) pa znajuci za problem sa upzrivanjem zamenjen je i plivajuci zamajac.

Stavljeno novo, i sve to radilo odlicno 3-4 meseca

Od skoro imam problem pri ubacivanju u prvu brzinu?!?

- kada je motor iskljucen upda odlicno

- kada se motor ukluci kao da ima blokadu 2-3 sekunde i onda upadne ili da se krene ka drugoj ap se vrati u prvu (kao na jugu na kom sam polagao u proslm veku)

- cudna stvar, kada stisnem kvacilo i drzim 2-3 sekunde upada super????

e, ja odvezao auto u servis gde su mi menjali kvacilo, korpu, plivajuci, ..... nasli da odtisla opruga ne naekom cilindru, zamenili to i gumice .. i nako 6 dana u servisu kazu da nije to i da moraju da skidaju menjac . Licno ne volim da mi auto bude vise u servisu nego kod kuce. A cini mi se da traze greske svuda sem u onome sto su oni uradili.

Inace kvacilo ima pun druk, i sve ostale brzine rade super, samo dok se krene :-)

Provereno ulje u menjacu, i naravno ne menja se, i ima dovoljno

Kociono ulje provereno i odzracen sistem

jel imao neko slican problem, ili da vidim jos malo reakcije. A cini mi se da mi malo i podrhtava papucica kvacila kada se stisne do kraja (to se pre nije osecalo)

ja cu svakako morati da odem do drugog servisa, pa ako bi mi neko makar dao ideju sta moze biti u pitanju

pozzz

Link to post
Share on other sites