Cipovanje misljenja?


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fabrika je mama,da je trebalo imao bi on vise!! Da se ne bude posle zasto turbina i zasto puce glava....taj auto i tako ide odlicno :rolleyes:

To sam i ja razmisljao al neznam jel bi bila velika razlika sa chipom i ovako bez?

Link to post
Share on other sites

evo komsije pored mene imaju 5 auta svih 5 je cipovana jos pre par godina(mercedes e klasa 2007g taxi, golf 5, vectra c i bmw 525d e39 , jedan je i je kombi koji vozi ture po evrovi. nikad problem nije imao tog tupa da mu rikne turbo, menjac ilili slcno-mercedes vito

radio je u SM Chip tuningu...nije reklama samo pricam iskustva...cip ti nece nista sjebati da izvines ali ako se navuces pa te povuce da ga kidas svaki dan, sjebaces bilo koji auto,i nov, tako da sto se mog glasa tice ja sam za CHIP optimim gde dobijas od 20-30% snage i obrtnog momenta, i nesto manju potrosnju, ali bitno je da se ne povecava..

Link to post
Share on other sites

Idi u nova speed i reci da ti malo pojacaju snagu i to u visim obrtajima i neces imati nikakav problem. Oni sami prave mape i mogu da ti urade sta hoces, ja sam kod njih radio megana 1.9dci koji je fabricki isao 0-100 malo preko 10s, blazu mapu na 9 i kad mi je dosadilo odradio sam hard core mapu da ide 8sek do 100. Cak ni sa hard mapom nisam imao kvarove ali ne bih to radio na bmw-u.

Link to post
Share on other sites

a kakav si ti sa servisima , pikslom i flekama na sedistu ?

To je slika tek kad je kupljen sedista moraju na dubinsko a inace nepusim to je od proslog vlasnika poznajem ga pa nije ga ni sredjivao znao sam taj auto i od ranije,servisi su radjeni redovno ima servisnu knjizicu inace sam ja odrzavao auto jos dok nije bio moj u bmw curcic ns sve je redovno radjeno i pre 10000 menjano ulje u menjacu..

Link to post
Share on other sites

Idi u nova speed i reci da ti malo pojacaju snagu i to u visim obrtajima i neces imati nikakav problem. Oni sami prave mape i mogu da ti urade sta hoces, ja sam kod njih radio megana 1.9dci koji je fabricki isao 0-100 malo preko 10s, blazu mapu na 9 i kad mi je dosadilo odradio sam hard core mapu da ide 8sek do 100. Cak ni sa hard mapom nisam imao kvarove ali ne bih to radio na bmw-u.

hvala na predlogu jos cu da vidim dal cu ga cipovati posto i ovako ide ko lud :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Idi u nova speed i reci da ti malo pojacaju snagu i to u visim obrtajima i neces imati nikakav problem. Oni sami prave mape i mogu da ti urade sta hoces, ja sam kod njih radio megana 1.9dci koji je fabricki isao 0-100 malo preko 10s, blazu mapu na 9 i kad mi je dosadilo odradio sam hard core mapu da ide 8sek do 100. Cak ni sa hard mapom nisam imao kvarove ali ne bih to radio na bmw-u.

aha znaci sad ti megan brzi od tog 330d sto imas?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Pozdrav,

Da iznesem moje misljenje...

Sto se tice ovog motora odlicna podloga za remap...

Veliki dobici u snazi i u obrtnom momentu.

Sad sve zavisi od remapera kako ce to da uradi ...

Bolje da se raspitas prvo i nadjes tunera koji sam radi mape ...

Ako imas novaca i oces mnogo vise snage ,

Preporuka front mount intecooler + dizne 535d

I racunaj 300+ks

Naravno sa odlicnim remapom...

Tj custom remapom :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Evo jedan primer

Sa custom remapom sa front mount intecoolerom , fabrickim diznama samo kvacilo sachs racing da izdrzi taj ogromni moment

Link to post
Share on other sites