Cipovanje misljenja?


Recommended Posts

Kolega Leto ne znam cemu ironican odg " jos naljepnica turbo"

Pa mnogo mi je konja to, opušteno se razbacuješ sa konjima a znamo koliko je teško izvući postojanog konjića. Šalim se ne omalovažavam, nemoj da se vredjas.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde pitanje za samouke/ školovane doktore tuninga- kako automatski menjač prihvata promenu rada motora nakon remapa? jel sam sve registruje i prilagodi svoj rad ili se mora raditi neki reset/ učitavanje parametara?

U pitanju je E46 320D 2005 god.

Taj auto menjac ne moze da trpi preko 400nm obrtnog momenta , auto i manuelni menjaci se na drugaciji nacin rade . Kod automatika treba da je remap sto vise moguce linearniji jer ne moze da trpi kao manuelni menjac , sto se tice standardnog remapa menjacka jedinica se ne dira jedino je u remapu pomeri granica obrtnog momenta koju ogranicava menjac.

Naravno postoje i dorade automatika takodje remap za njega ali ja to ne radim

Mislim da se i menjač cipuje tj. menjaju se i njemu parametri

Za standardni remap parametri ostaju isti samo se granica obrtnog momenta koju ogranicava menjac pomjeri.

Ne znam što bi gurali toliko baš tamo gde nema mesta? Pa uzmite veći motor i eto konja i momenta i to mnogo jeftinijih i što je najbitnije trajnih. 3.0d u stock verziji izbacuje više nego full napregnuti 2.0d. Takođe je uglađeniji i rasterećeniji.

Pa mnogo mi je konja to, opušteno se razbacuješ sa konjima a znamo koliko je teško izvući postojanog konjića. Šalim se ne omalovažavam, nemoj da se vredjas.

Košta svo to sranje više od registracije kada ubrzo dođu na zamenu kvačilo, kardan, turbo, dizne…

Samo diskutujemo o tome da je moguce da se uradi , i naravno podrazumjeva se da je sve u idelnom stanju , znaci ja pricam o ideali.

Naravno slazem se sa tobom 3.0 je mnogo bolji izboru svakom pogledu. Sto se tice ovog 2.0 motora 185 puna kapa sto se tice svega , da li moze vise naravno da moze . Ne razbacujem se ja sa konjima , ovaj motor sa dobicima krece se od 180 do 190. sto se tice standarda bez ikakvih modifikacija.

Kolega ne vredjam se ipak je ovo forum stvar diskusije :D

Evo prilazem moju mapu BMW e46 320d , moze neko da proba ali pod uslovom da je HW i SW broj isti , nemoj te da probate ako se brojevi ne poklapaju jer ce te zakljucati ECU

BMW e46 320d 2004 manuelni E4 motor

HW: 0281010565
SW: 1037361858
Dolje na linku je download
Link to post
Share on other sites

Link ce biti aktivan samo danas

Inace zab sam da dodam da je u pitanju EDC16C31

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolega je trazio misljenje ja sam dao svoje

A to sto neko ne mijenja ulje to nije moj problem moje je da iznesem misljenje

I sam se bavim mehanikom ovo mi je dodatni posao

Trazio je misljenje drugih mislim da je dobio odg .

Svaki dan se srijecem sa takvim ljudima upravo sam juce imao bmw e39 bitno da je momak stavi mteck kineske branike i volan a to sto mu pola trapa ne ostane na put to nikom nista i sto su mu sve 4 felne krive a jbg bitno je da je Bmw i da se prica medju narod "m oprema"

Ja se ne razbacujem sa ciframa .

Uvjek ali uvjek stojim iza mojeg rada

Ne vjerujes mom radu , odradi dyno , dodjes ja zavrsim moje , kazem da sam izvukao toliko i toliko , vratis na dyno ako nije tako kako sam rekao ja snosim sve troskove :)

Pozdrav

Ja sam sa ovim istim ljudima vodio polemiku o cipovanju tako da druze njima nemozes nista dokazati, oni su i dalje i devedesetim i na kockicama, tako da oni to ne mogu shvatiti, imam x3 na kom smo izvadili katalizator i dpf iskljucili egr, ocistili gornji deo, povadili leptire, na valjcima u revochip pokazao 197ks, sve funkcionise super, nabavicu karbon usis i to jeto. chip je keva

Poz

Link to post
Share on other sites

Svako ima svoje misljenje sto je i normalno kolega , ne vrsim ja na nikog pritisak da radi remap , modernije je doba dosla , preovladava tehnologija , danas je remap najeftinije najbrzi oblik dobijanja snage kod turbo motora. Ja sam ovdje da pomognem ljudima u neudumici , da malo prosirim posao .

Kao sto sam rekao ne razbacujem se sa ciframa ...

Ovo je stvar licnog izbora naravno

Srecno da vozis X3

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kod nas je ova stvar jos "mit" "legenda" nzm kako da nazovem , jos ljudi bjeze od toga , naculi se prica kada je pocelo da se siri ...

Ako ima neka gramaticka greska u porukama ne zamjerite ipak je 4 sata .... ujutro ...

Link to post
Share on other sites

Ja sam sa ovim istim ljudima vodio polemiku o cipovanju tako da druze njima nemozes nista dokazati, oni su i dalje i devedesetim i na kockicama, tako da oni to ne mogu shvatiti, imam x3 na kom smo izvadili katalizator i dpf iskljucili egr, ocistili gornji deo, povadili leptire, na valjcima u revochip pokazao 197ks, sve funkcionise super, nabavicu karbon usis i to jeto. chip je keva

Poz

Auto je i u stock varijanti osetljiv, odlaze komponente pogonasamo tako. To sto si ga cipovaoce samo pogorsati stvar. Ako ti fali konja kupi vecu kubikazu
Link to post
Share on other sites

Aha svi hoce da im ide kao 3.0 a da placaju regu za 2.0, cisto sumnjam da moze da se ostvari bez ikakvih problema u daljoj eksploataciji. Nikad ali nikad ne bih cipovao auto,odrzavam ga max,volim da radi sve kako treba .

Link to post
Share on other sites

da se razumijemo snage nikad dosta :) Ja kad sam uzeo moj 320d e46 150ks mislio sam da letim vec nakon godinu dana voznje nestao je taj osjecaj i na kraju sam ga cipovao i prosao sa 0e ( iscitao mapu poslao liku i nakon nekoliko vracanja tamo ovamo dobio ono sto sam htio sam sam ubacivao i iscitavao mapu ugasio je EGR softwerski u mapi ) Dobio sam bolji odziv i ubrzanje na manjim obrtajima i auto osjetno bolje pumpa... Like koji mi je radio mapu kaze da je otprilike oko 177 180ks (mada znam da je to lupanje u prazno bez valjaka i merenja ). Ja sam mu trazio da mi spusti potrosnju u cemu je uspio ( gdje mi je trosio 5.5l na otvorenom sad trosi 5.2l vise puta probano ,u gradu nisam mjerio al sam sig da je i tu spustio potrosnju) i da malo bolje povlaci na manjim obrtajima i to sam i dobio cak i vise od toga jer auto pumpa bas fino. Dim postoji u veoma maloj kolicini sto sam primjetio i to dok ne stigne do 2000rpm ( dimio je i pre cipovanja ) posle toga mozda ga i ima al ja ga ne vidim...Jos nesta nisam od onih sto ga u prvoj nateze i ubija zamajac uvjek saltam pazljivo i na manjim obrtajima bar u prvom i drugom stepenu cuvajucu kvacilo i zamajac :)

Evo snimka kako ide auto sa ukljucenim dsc i iskljucenim:

Link to post
Share on other sites

Dobar je chip, ali ne treba preterivati. A nikako nisam pristalica da nestrucni ljudi to rade, da se kolega ne naljuti, pogotovo ne samouki. Pa ne moze neko ko je gledao operaciju slepog creva da bude doktor hirurg. Moze, ali ce prvih 20 pacijenata da mu umre. Ili da uzmes sam da ubacujes chip, a neki online lik ti salje mape ili sta vec. Vrlo neozbiljno najblaze receno. To se radi u ozbiljnim servisima gde ljudi znaju sta rade, daju garanciju na uradjeni posao. To kosta, 250-300e vise od ovih sto sami prave, ali bar znas sta si stavio na auto.

Link to post
Share on other sites

Uradio sam chip pre 8 meseci. Turbina je zvizdala i pre chipa, zamajac po malo tresao i pre chipa. Od chipovanja sam presao oko 18.000 km i idalje su simptomi turbine i zamajca isti. Ne vidim zasto ne bi povecali snagu na svom vozilu ukoliko je to moguce (naravno u granicama normale) . Nisam auto vozio na valjke ali vidim i osecam razliku pre i posle chipa.

O potrosnji ne mogu da pricam jer mi to nije toliko ni bitno, dobio sam bolji odziv na gas , bolje ubrzanje sto mi je najbitnije i mogu samo reci

+1 za CHIP... :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

da se razumijemo snage nikad dosta :) Ja kad sam uzeo moj 320d e46 150ks mislio sam da letim vec nakon godinu dana voznje nestao je taj osjecaj i na kraju sam ga cipovao i prosao sa 0e ( iscitao mapu poslao liku i nakon nekoliko vracanja tamo ovamo dobio ono sto sam htio sam sam ubacivao i iscitavao mapu ugasio je EGR softwerski u mapi ) Dobio sam bolji odziv i ubrzanje na manjim obrtajima i auto osjetno bolje pumpa... Like koji mi je radio mapu kaze da je otprilike oko 177 180ks (mada znam da je to lupanje u prazno bez valjaka i merenja ). Ja sam mu trazio da mi spusti potrosnju u cemu je uspio ( gdje mi je trosio 5.5l na otvorenom sad trosi 5.2l vise puta probano ,u gradu nisam mjerio al sam sig da je i tu spustio potrosnju) i da malo bolje povlaci na manjim obrtajima i to sam i dobio cak i vise od toga jer auto pumpa bas fino. Dim postoji u veoma maloj kolicini sto sam primjetio i to dok ne stigne do 2000rpm ( dimio je i pre cipovanja ) posle toga mozda ga i ima al ja ga ne vidim...Jos nesta nisam od onih sto ga u prvoj nateze i ubija zamajac uvjek saltam pazljivo i na manjim obrtajima bar u prvom i drugom stepenu cuvajucu kvacilo i zamajac :)

Evo snimka kako ide auto sa ukljucenim dsc i iskljucenim:

Bolje ide kad je iskljucen DSC ali zasto? Nikada mi to nije bilo jasno...

Link to post
Share on other sites

ko sto neko rece nemoj da ste u devedesetim..............citanje i ubacivanje sredjene mape je prostije od instaliranja windowsa na kompu..........fora je dok se odradi mapa, za to je potreban neko strucan, a kad je vec odradjena onda je prosto da se samo ubaci u auto, a i svi serviseri koji naplacuju po 200-300e isto to rade, iscitaju mapu, pa je salju nekom liku koji ti radi, pa je vracaju na auto, ne mislite valjda da mehanicari rade mape

Link to post
Share on other sites

u Srbiji postoji 5-6 coveka koji rade mape i svi njima salju...........tako da u koji god servis da odes, samo ces baciti pare mehanicaru, jer on mapu kupuje od lika za mnogo manje pare a naplacuje ti 300e.........i onda ti mislis to je nesto bolje, inace je potpuno isto kao i da sam kontaktiras lika, da ti odradi i posalje..............

Link to post
Share on other sites

Kako god,cipovani auto nikad kupiti necu. Ja sam i posle 4 god sasvim zadovoljan sa mojih 150 ks,medjuubrzanja su sasvim odlicna da mogu da preticem bez stresa

Link to post
Share on other sites

Navaspeed i revo iz Uzuca,tu se prica o tjunerima zavrsava.Par automobila drugara je radjen na ovim mestima i posle jako velike km problem nisu imali.Cena nije bila mala ali koliko se secam oko 250-300 eur.Najaci u regionu he neki Slovenac vrabac-pikec ili tako nesto,

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

DSC, pored drugih stvari, redukuje obrtni moment motora softverski dok koči točkove mehanički da ne bi gubili trakciju. Tu se gubi malo vremena jer sa odličnim gumama možeš sam da nađeš bolji balans gasa i kvačila za start. U stvari primetio sam da dsc najviše zakoči ubrzanje kada menjas u drugu ili treću sa puno gasa i sa trenutnim pustanjem kvačila, tu bas agresivno sprečava proklizavanje.

Link to post
Share on other sites

DSC, pored drugih stvari, redukuje obrtni moment motora softverski dok koči točkove mehanički da ne bi gubili trakciju. Tu se gubi malo vremena jer sa odličnim gumama možeš sam da nađeš bolji balans gasa i kvačila za start. U stvari primetio sam da dsc najviše zakoči ubrzanje kada menjas u drugu ili treću sa puno gasa i sa trenutnim pustanjem kvačila, tu bas agresivno sprečava proklizavanje.

Link to post
Share on other sites

DSC, pored drugih stvari, redukuje obrtni moment motora softverski dok koči točkove mehanički da ne bi gubili trakciju. Tu se gubi malo vremena jer sa odličnim gumama možeš sam da nađeš bolji balans gasa i kvačila za start. U stvari primetio sam da dsc najviše zakoči ubrzanje kada menjas u drugu ili treću sa puno gasa i sa trenutnim pustanjem kvačila, tu bas agresivno sprečava proklizavanje.

Razumeo sam. Hvala na objasnjenju... :yes3:

Link to post
Share on other sites