Cipovanje misljenja?


Recommended Posts

Dobar je chip, ali ne treba preterivati. A nikako nisam pristalica da nestrucni ljudi to rade, da se kolega ne naljuti, pogotovo ne samouki. Pa ne moze neko ko je gledao operaciju slepog creva da bude doktor hirurg. Moze, ali ce prvih 20 pacijenata da mu umre. Ili da uzmes sam da ubacujes chip, a neki online lik ti salje mape ili sta vec. Vrlo neozbiljno najblaze receno. To se radi u ozbiljnim servisima gde ljudi znaju sta rade, daju garanciju na uradjeni posao. To kosta, 250-300e vise od ovih sto sami prave, ali bar znas sta si stavio na auto.

Ozbiljnim servisima ? pa ovako ovde u Cg svi moguci servisi koji nude ove usluge rade , samo rade flash , znaco ocitaju salju dalje nekom 10 , koji naplati 50e , vrati nazad on uzme 5 puta vise .

Kazes nisi pristalica nestrucnih samoukih ljudi?

Nista ajmo svi da zavrsimo svjetske akademije , 1500e do 4000e dan pa fino onda budem skolovan strucni majstor ;)

Snaga se od prilike racuna na mg goriva u obrtaji max i momenta na tim obrtajima

Malo mi je glupo to sto si rekao al ajde svako ima svoje misljenje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sto neko zavrsio skolu ne znaci da poznaje materiju...

Sta mislite da u ove legalne kojima rade ljudi strane su zavrsili tunning akademije? Malo morgen... Cast izuzecima kojih je veoma malo ....

Opet kazem svako ima svoj stav u vezi ovoga

Svi bi mi vozili M3 da smo u mogucnosti

Link to post
Share on other sites

zaboravio sam napisati da lik koji mi je radio mapu je dobar drugar moga brata u nemackoj svaki dan je sa njim bukvalno i radi u poznatoj tjunerskoj kuci pa iz tog razloga sam i dobio dzabe mapu. Mapa je prvo iscitana iz mog ECU pa poslata znaci radjeno je na mojoj mapi ne na nekoj desetoj... Siguran sam da nije nimalo lak posao prepravljanje i citanje kodova u samoj mapi i da sve to treba da se poklopi jedno sa drugim... Ja sam prepustio ovo covjeku kome sam vjerovao i za kojeg znam da nece sjebati nesta....

Link to post
Share on other sites

Ja sam sa ovim istim ljudima vodio polemiku o cipovanju tako da druze njima nemozes nista dokazati, oni su i dalje i devedesetim i na kockicama, tako da oni to ne mogu shvatiti.

Druze, ti imas ono klasicno balkansko razmisljanje,bitno da je na haubi znak od BMW-a,i da je sto noviji,a sto jeftiniji (citaj- u stanju raspadanja)... Ti si sad izjavio da smo mi kockari zaostali u 90-im. Pa slusaj, ima onih koji voze starije aute zato sto moraju,jer ne mogu da priuste sebi nesto novije. Ali. postoji i grupa nas koji vozimo te kocke i e34 zbog uzitka koji nijedan kompjuter,nijedan cip ne moze da zameni. Na forumu imas primere kocki,e34 i drugih starijih serija koje vrede i duplo vise od pojedinih e46-39... Samo pogledaj primere Perconovih kockica i Mikijeve e32...

Link to post
Share on other sites

Druze, ti imas ono klasicno balkansko razmisljanje,bitno da je na haubi znak od BMW-a,i da je sto noviji,a sto jeftiniji (citaj- u stanju raspadanja)... Ti si sad izjavio da smo mi kockari zaostali u 90-im. Pa slusaj, ima onih koji voze starije aute zato sto moraju,jer ne mogu da priuste sebi nesto novije. Ali. postoji i grupa nas koji vozimo te kocke i e34 zbog uzitka koji nijedan kompjuter,nijedan cip ne moze da zameni. Na forumu imas primere kocki,e34 i drugih starijih serija koje vrede i duplo vise od pojedinih e46-39... Samo pogledaj primere Perconovih kockica i Mikijeve e32...

Postujem i slazem se sa tobom Nea svako novaca da priusti novije a ruku na srce sto je novije sve vece sranje

Veliki sam fan e30 , e39

A ogromni fan bmw e38

Po meni posle serije e46 bmw malo poceo da podbacuje.. serija 3 , 5 , 7 je po meni posle e46 izgubila karakter i dusu ...

Sve sto je novije sve je gore ....

Link to post
Share on other sites

Druze, ti imas ono klasicno balkansko razmisljanje,bitno da je na haubi znak od BMW-a,i da je sto noviji,a sto jeftiniji (citaj- u stanju raspadanja)... Ti si sad izjavio da smo mi kockari zaostali u 90-im. Pa slusaj, ima onih koji voze starije aute zato sto moraju,jer ne mogu da priuste sebi nesto novije. Ali. postoji i grupa nas koji vozimo te kocke i e34 zbog uzitka koji nijedan kompjuter,nijedan cip ne moze da zameni. Na forumu imas primere kocki,e34 i drugih starijih serija koje vrede i duplo vise od pojedinih e46-39... Samo pogledaj primere Perconovih kockica i Mikijeve e32...

Neradi se o ljudima koji voze kockice zbog novca, nego o onima koji su ostali svojim mozgom ograniceni na kockice, ja volim sve sto ide dobro, i ako si procitao moj post sta sam urado sa mojim autom znaces da volim brzinu, i sve sto povecava snagu ja cu na mom autu uraditi, kada budes pisao o tome sta si uradio na svom autu da bi dobio vecu snagu sigurno necu pokusavati da ti to na sve nacine osporim iako si okacio merenje sa valjaka i nazivao te lazovom

itd

Link to post
Share on other sites

Pisaces kad ti ode reduktor koji je ionako govno na tom autu, kao i pola pogonskih stvari

I to se resi, generalno x3 ima problem sa zupcanikom, ali svaba je napravio malo kvalitetniji za 40e i to zamenis i cepas, tj. vec sam imao problem sa tim i resio

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kolega je trazio misljenje ja sam dao svoje

A to sto neko ne mijenja ulje to nije moj problem moje je da iznesem misljenje

I sam se bavim mehanikom ovo mi je dodatni posao

Trazio je misljenje drugih mislim da je dobio odg .

Svaki dan se srijecem sa takvim ljudima upravo sam juce imao bmw e39 bitno da je momak stavi mteck kineske branike i volan a to sto mu pola trapa ne ostane na put to nikom nista i sto su mu sve 4 felne krive a jbg bitno je da je Bmw i da se prica medju narod "m oprema"

Ja se ne razbacujem sa ciframa .

Uvjek ali uvjek stojim iza mojeg rada

Ne vjerujes mom radu , odradi dyno , dodjes ja zavrsim moje , kazem da sam izvukao toliko i toliko , vratis na dyno ako nije tako kako sam rekao ja snosim sve troskove :)

Pozdrav

Hvala na misljenju jbg vidi se da se najvise razumes oko chipa nisam nista dirao stoji na fabrickih 218ks i sasvim mi je dovoljno :) kad mi bude trebalo vise uzecu e60 535d :)

Link to post
Share on other sites

I to se resi, generalno x3 ima problem sa zupcanikom, ali svaba je napravio malo kvalitetniji za 40e i to zamenis i cepas, tj. vec sam imao problem sa tim i resio

Generalno ima problem sa lancem i zubima. A to sa zupcanikom nema veze sa cipovanjem jer je to zupcanik preko kojeg spaja vucu
Link to post
Share on other sites

Hvala na misljenju jbg vidi se da se najvise razumes oko chipa nisam nista dirao stoji na fabrickih 218ks i sasvim mi je dovoljno :) kad mi bude trebalo vise uzecu e60 535d :)

Kod BMW je velika prednost sto imaju jake turbine... ima dosta prostora tu ....

Stariji model e46 330d 204 konja , ide na 250 bez ikakvih problema , da sve ostane na mjestu , za live tunning , mozes da izvuces max iz toga cak do 280 (model sa EU 4 motorom) ... ali kvacilo brzo poda zbog velikog obrtnog momenta ... Ma 535d bi turbo , ne umijes da izaberes kolega , bas si skroman :D

Ne gadjem sa ciframa ... da ne ne bude opet neko sa ironicnim odg ....

Link to post
Share on other sites

a99c63465e33dff47cc22c057ae0475d.png

HAHAHHAHA :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Link to post
Share on other sites
Ovi iz F1 definitivno su budale :)

Evo vam ga u komsiluk....

http://revochip.com/performanse/9/195/925/8764/

Ubodi stage 1 , ubodi stage 2....

Nemam zivaca za prepirku :)

Link to post
Share on other sites

e pa ovo su neoborivi dokazi. grafikon u dve boje, nema dalje, svi argumenti protiv su ovim pobijeni. kraj.

cipovanje je zakon.

al' kad bi se zajebavali.

Samo navodim ....

Svako svoje misljenje ima i izbor :)

Pobogu ljudi , kao da cu na strijeljane vodim , u pitanju je diskusija , iznosimo svoja misljenja , znanje itd itd

Link to post
Share on other sites

Kod BMW je velika prednost sto imaju jake turbine... ima dosta prostora tu ....

Stariji model e46 330d 204 konja , ide na 250 bez ikakvih problema , da sve ostane na mjestu , za live tunning , mozes da izvuces max iz toga cak do 280 (model sa EU 4 motorom) ... ali kvacilo brzo poda zbog velikog obrtnog momenta ... Ma 535d bi turbo , ne umijes da izaberes kolega , bas si skroman :D

Ne gadjem sa ciframa ... da ne ne bude opet neko sa ironicnim odg ....

Kod mene je automatski menjac a 535d mi je samo zelja jbg voleo bi tu zver imati :)

Link to post
Share on other sites