Cipovanje misljenja?


Recommended Posts

Stefane , sto se tice interkulera frount mount na 320d 10 do 15 , to se ne odnosi na auto koja su vec cipovana .. znaci ako je auto cipovan i odradi se frount mount mali su dobici jer to nije prilagodjeno u mapi ... a ako se odradi prvo interkuler pa onda remap e onda na standardni remap ide jos 10 do 15 konja mada treba sve to prilagoditi ovaj 320d moze sa tim 210, 215 ks ali bez katalizatora i normalno kvacilo bi islo drugo jer bi ga obrtni moment brzo osisao :)

Cijene variraju od proizvodjaca do proizvodjaca

Po meni bolja solucija da se kupi sace odredjenih dimenzija npr 80e i onda navarite dodatke i nosace kako vama odg i prihvate za crijeva po,meni mnogo jeftinije

Sto se tice katalizatora BMW e36

Sve zavisi od auta do auta , kod nekih malo odzvanja , malo poveca dim ali ako auto nije dimio pre ne bi trebalo ni posle , znaci dobijas dosta , duzi vjek turbine , nema zapusivanja vise ...

Losa strana malo dublji zvuk , kod nekih automobila malo zvuk "odzvanja" , ne zvizdi turbina jednostavno nema povratnog pritiska pa lakse zavrti , pa daje utisak odzvanjanja ili zvizdanja...

Meni to ne bi smetalo ali kada maknes katalizator na standardni remap ide jos 3 do 5ks :) varira od automobila do automobila...

Ako planirate da cipujete da izvucete maksimum uvjek prvo mehanocki sredite jer to povecava mogucnosti remapa

Ukratko : Frount mount interkuler + katalizatori napolje = 20ks vise na standardni remap

Kao sto rekoh stefanu uz sve ovo racunajte na 210 , 215ks uz naravno dobar remap

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zato postoji n75 razni limiti u mapi...

Sve moze da se sredi kao i sto sam rekao sve to treba prilagoditi ;)

Nisam rekao da intrekulera dobija 375 u opisu videa su napisane modifikacije jedini je problem koliko ce da traje taj menjac jer nije napravljen da trpi toliki obrtni moment

Da li moze da se odradi ?

Da

Koliko ce da traje ?

Samo Bog zna sto kaze kolega mozda 2 jutra ...

Kolega Leto ne znam cemu ironican odg " jos naljepnica turbo"

Iz Vw pd 1.9 motora izvlace po 240konja

Zasto bi Bmw poznati 6 cilindara motor ne bi mogao postici ovu cifru?

Ja iz mojeg 320d izvukao 430nm sa fabrickim kvacilom

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju odraditi dobar i kavalitetan servis (dizne, turbina, pumpa, temeljno čišćenje naslaga svega i svačega) i vratiš mrtve konje... Nego čipovanja itd.....

Mada ja nisam majstor...

Link to post
Share on other sites

Sicko, u potpunosti se slazem sa tobom, i uzeo si mi rec iz usta. Bitno je da se cipuje i da se razbacuju neke cifre o konjazi, a to sto ulje nije zamenjeno 30.000 km i sto su kocnice jos iz fabrike, to je sasvim nebitno.

Link to post
Share on other sites

Kolega je trazio misljenje ja sam dao svoje

A to sto neko ne mijenja ulje to nije moj problem moje je da iznesem misljenje

I sam se bavim mehanikom ovo mi je dodatni posao

Trazio je misljenje drugih mislim da je dobio odg .

Svaki dan se srijecem sa takvim ljudima upravo sam juce imao bmw e39 bitno da je momak stavi mteck kineske branike i volan a to sto mu pola trapa ne ostane na put to nikom nista i sto su mu sve 4 felne krive a jbg bitno je da je Bmw i da se prica medju narod "m oprema"

Ja se ne razbacujem sa ciframa .

Uvjek ali uvjek stojim iza mojeg rada

Ne vjerujes mom radu , odradi dyno , dodjes ja zavrsim moje , kazem da sam izvukao toliko i toliko , vratis na dyno ako nije tako kako sam rekao ja snosim sve troskove :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kolega je trazio misljenje ja sam dao svoje

A to sto neko ne mijenja ulje to nije moj problem moje je da iznesem misljenje

I sam se bavim mehanikom ovo mi je dodatni posao

Trazio je misljenje drugih mislim da je dobio odg .

Svaki dan se srijecem sa takvim ljudima upravo sam juce imao bmw e39 bitno da je momak stavi mteck kineske branike i volan a to sto mu pola trapa ne ostane na put to nikom nista i sto su mu sve 4 felne krive a jbg bitno je da je Bmw i da se prica medju narod "m oprema"

Ja se ne razbacujem sa ciframa .

Uvjek ali uvjek stojim iza mojeg rada

Ne vjerujes mom radu , odradi dyno , dodjes ja zavrsim moje , kazem da sam izvukao toliko i toliko , vratis na dyno ako nije tako kako sam rekao ja snosim sve troskove :)

Pozdrav

A ko ti radi mape ili sta se vec menja kad se chipuje auto. Sam ili imas nekog? I posto je chipovanje kod tebe?

Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu samo mi nije jasno zato to fabrika nije uradila?

Fabrika mora da postuje neke norme i zakone, nivo buke, emisija stetnih gasova, isplativost itd. S70/1 je isao jako kratko u osmicu zbog emisija, m52 je imao restriktivni usis zbog nekih peripetija sa nemackim zakonima tog vremena, konjaze se "steluju" prema registraciji (npr. nece zbog 10-15 konja da prelaze u jacu kategoriju) itd. itd. Nije da su ti motori na vrhuncu snage pa fabrika nije smela da ih dira vise.

Link to post
Share on other sites

A ko ti radi mape ili sta se vec menja kad se chipuje auto. Sam ili imas nekog? I posto je chipovanje kod tebe?

Sam radim mape

Prvo trebam da znam koji je ECU pa bih ti rekao koliko sta kosta i koliko mi vremena treba

Moram znati koji je auto u pitanju i sta zelis i na osnovu toga ti kazem sta cu da radim

Sve varira od auto do auto tj od ecu do ecu :)

Link to post
Share on other sites

Fabrika mora da postuje neke norme i zakone, nivo buke, emisija stetnih gasova, isplativost itd. S70/1 je isao jako kratko u osmicu zbog emisija, m52 je imao restriktivni usis zbog nekih peripetija sa nemackim zakonima tog vremena, konjaze se "steluju" prema registraciji (npr. nece zbog 10-15 konja da prelaze u jacu kategoriju) itd. itd. Nije da su ti motori na vrhuncu snage pa fabrika nije smela da ih dira vise.

Kolega je objasnio sve .

Jednostavnim odg rijesene sve zablude o ovome

Jos da dodam nijedan motor ne bi imao iste specifikacije kad ne bi bilo ovih limita , bile bi oscilacije u gasovima , snazi , obrtnom momentu itd itd

Ovo sto kolega kaze potpuno je upravu.

Fabrika trazi zlatnu sredinu svega toga

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

A jesi negde isao da ucis to mapiranje ili si samouk?

Samouk .

Inace najbliza akademija je u Italiji i cijena jednog dana je od 1500e do 4000e

Najvise sam naucio od kolega iz inostranstva koji se bave time godinama , pa dosta citanja , mnogo mnogo uporedjivanja mapa i testiranja , mnogo vremena je potrebno pa onda krenes sam naravno Vw edc15 bosch kompjuter pd motor pa opet testiranja i testiranja dok sve kocke ne slozis .

Dosta je vremena potrebno da se nauci i oduzima dosta vremena iskreno ...

Cilj mi je bio da naucim ovo jer vecina danas ima nekog sa strane ko radi sav posao sto se kaze u narodu "Lako je preprodati jabuku "

A i doslo je vrijeme protokularnih filtera tako da bih opstao u jednom poslu moram se prilagoditi i u drugom eto da tako kazem :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Dupli post opet....

Preko telefona sam pa mi izbaca neku gresku pa mi duplira postove

Izvinjavam se clanovima

Molim admina da obrise ova dva dupla posta

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kakav je to chip koji bez hibridnog turba samo sa remapom nasvira u 320d 215ks?

Sa hibridnim turbom max 190ks drugar nagurao u 320d i ne moze vise,naravno da to sve radi i da se ne razleti kvacilo,radilica,kardan i ostali delovi auta.

Link to post
Share on other sites

Kakav je to chip koji bez hibridnog turba samo sa remapom nasvira u 320d 215ks?

Sa hibridnim turbom max 190ks drugar nagurao u 320d i ne moze vise,naravno da to sve radi i da se ne razleti kvacilo,radilica,kardan i ostali delovi auta.

Sa hibridnim max 190?

Neka mi drugar tvoj posalje mapu da mu odradimo to kako treba ;)

Na mojeg guram 195ks 430nm naravno moj presao 146000 km , pravih :)

185ks i 400nm kao standardni remap , akk tvoj drugar hoce da mu odradim remap za 50e sa tom hibridnom turbinom za 50e ako ne izvucem vise od njegovih 190 vracem pare :)

Nije samo remapom rekao sam vecim intercoolerom i decatom :)

Naravno podrazumjeva se da taj 320d odrzavam i da je sacuvao fabricku konjazu koliko toliko

Inace 320d dobro sacuvan moze oko 185 konja standardni remapom ,

Ipak volio bih da tvoj drug posalje mapu da odradimo ako mu se ne svidi vracem,pare

Pozdrav

Inace sa hibridnom turbinom bi trebao mnogo vise da izvuce sad to zavisi od stanja mptora i ostali elemenata

Link to post
Share on other sites

Ajde pitanje za samouke/ školovane doktore tuninga- kako automatski menjač prihvata promenu rada motora nakon remapa? jel sam sve registruje i prilagodi svoj rad ili se mora raditi neki reset/ učitavanje parametara?

U pitanju je E46 320D 2005 god.

Link to post
Share on other sites

Ne znam što bi gurali toliko baš tamo gde nema mesta? Pa uzmite veći motor i eto konja i momenta i to mnogo jeftinijih i što je najbitnije trajnih. 3.0d u stock verziji izbacuje više nego full napregnuti 2.0d. Takođe je uglađeniji i rasterećeniji.

Link to post
Share on other sites