Kratko predstavljanje


Recommended Posts

Pozdrav svima!

Zovem se Mladen, iz Beograda sam i vec 8 godina sam vlasnik Peugeota 205 1.4 GR, 1985. god., mojoj okolini poznatijeg kao Zole. To je ujedno i moj prvi automobil.

Pre dve i po godine sam Zoleta predao majci i sestri na koriscenje koje ga i danas koriste, jer sam u medjuvremenu resio da za svakodnevne potrebe sebi kupim neki moderni "upaljac" (Skoda Fabia 1.4 TDI '08/09).

Dve i po godine kasnije, shvatio sam da ne moze vise ovako i odlucio da prodam "upaljac", te sam trenutno ponosni vlasnik sipke na sredini autobusa marke Solaris.

Iako vec deluje da sam zalutao, veliki sam ljubitelj BMW-a i nadam se da cu u skorijoj buducnosti biti vlasnik jednog... :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Resih i ja da se aktiviram nakon sestogodisnje pauze :)

U prethodnom periodu se svasta izdesavalo, po pitanju automobila, zivota, broja clanova porodice (bejah samo ja, sad nas je cetvoro + pas), tako da su se i potrebe vremenom menjale. 

Nakon mog predstavljanja, otisao sam zaljubljeno u pravcu Peugeot-a 205 GTI 1.9 u Sorrento zelenoj boji, koji je jako lepo sluzio nekih godinu, godinu i po dana, do trenutka kad je moja (u tom trenutku) devojka dosla do zakljucka da joj ipak suvise smetaju kozna sedista u automobilu bez klime. Iako sam to pokusao da nadomestim stiskajuci gas, uz otvoren siber i sve prozore, Zozefini (205ici GTI, prim. aut.) je doslo vreme da nadje novi dom. Kao i svaki drugi dobar automobil, to se desilo u roku od nedelju dana, dok je nekoliko meseci kasnije, u rukama novog vlasnika, zavrsio u zagrljaju sa autobusom (svi zivi i zdravi, na svu srecu). Ovoliki je pasus jer ga nikad nisam prezalio - kombinacija snage i male tezine je nesto o cemu i dalje sanjam. 

Elem, nakon jedno VW Polo-a, Skode Rapid, Forda Mondeo 2.0 Turbo-benzin, nadjoh se opet oci u oci sa Rapidom Spaceback 1.6 TDI. 

Ne znam da li je neko od vas imao prilike da ga vozi, ali to nije automobil - to je prevozno sredstvo. Nikada nijednu pozitivnu emociju nije probudio u meni. Da me ne shvatite pogresno, ne provodim ceo dan u automobilu, ali to vremena sto provodim - zeleo bih da mi koliko-toliko bude prijatno. Ono sto je dobro ko njega je: mala potrosnja, maltene nista osim redovnog odrzavanja i sto nista ne zvecka. Tu se sva prica zavrsava.

Skoda je trenutno na oglasima i nadam se da ce, u skorije vreme, biti i tudja. 

Nego, trenutno pokusavam da nagovorim zenu da konacno odemo u pravcu BMW-a.

Ukoliko uspem u svojoj zamisli, moja ideja je (pazite sad) E39 ili E46 - idealno da bude lubenicar, ali nije toliko bitno (pogotovo kad je 20 godina star, mislim da je bitnije u kakvom je stanju).

Svestan sam da me ceka ulaganje u startu, da kilometraza verovatno nije prava, da cu se druziti s majstorima daleko cesce nego sto je to bio slucaj kod Skode, ali kako da vam kazem - Hocu BMW :D (ili neki koji zena na kraju izabere, nakon mog samoubistva).

Interesuju me prvenstveno vozila preko 2001 ccm, da li dizel ili benzin - i dalje nisam siguran, mada vise naginjem benzincu (ne mogu da opravdam dizel u svojoj glavi, jer je vise gradska voznja + mala kilometraza na god. nivou).

Video sam nekoliko primeraka na oglasima, pa bih vas pitao ovde (ili na nekom drugom mestu, ukoliko admin kaze da treba da otvorim posebnu temu) sta mislite o ovim primercima. Unapred i vecno zahvalan na svakom mudrom savetu koji imate, a evo i linkova: 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16739846/bmw-520-i-svajcarska

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16652236/bmw-530-d

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16876807/bmw-320 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16999028/bmw-330-330

Bio je i jedan 330D Touring Automatic, ali ga nema vec par dana, moguce da je prodat. Isto kao i jedan 330Xi, kupljen u Srbiji.... :(  

 

  

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...