Novo pravilo Agencije za Bezbednost saobracaja


Recommended Posts

Pozdrav drugari!

Evo linka nove uredbe Agencije za Bezbednost saobracaj, a koja se tice prepravki i modifikacija na automobilu, konkretno se najvise odnosi na TNG vozila i ateste i reateste istih. Ne pratim TV i kolege mi kazu da je stavljena van snage do daljneg ( bilo je reci o ovoj uredbi u emisiji SAT ) i da nece poceti da vazi od 1. januara 2015. godine kao sto je planirano, ali nije na odmet znati sta su nam bili spremili i sto ce mozda, kad tad, izvuci ispod tepiha i uvesti kao obavezno!

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

malo se vise informisi pre deljenja vesti i linkova jer se stalno nesto desava po tom pitanju a najvise zahvaljujuci auto gas serviserima. Od obicne raje koja voli u bulju, nema nista. Gas je duplo skuplji nego u hrvatskoj i niko se ne buni.

Link to post
Share on other sites

Oni bi da stvarno brinu vec o tome trebali da propisu ili daju neke smernice za ugradnju za pojedinacna vozila, koje bi svako mogao da pregleda i koristi, ako misle da serviseri ne umeju bezbedno da ugrade

Ovako bi na gotovo da oni pogledaju da li to "valja",a do tada ce da sede

Centri za ispitivanje vozila uzimaju 2.000 dinara za pregled, sto rade tamo po sat-dva da pripreme predmet za njih, a oni ce da uzmu 3.000 da "bace pogled"

Trust mozgova koji nema ni trunke inzenjerskog znanja, ne mogu da rastumace ni ono sto pise

Kaze "Precistac TNG, koji je predvidjen za montazu sa ucvrscivanjem, mora se preko odgovarajućih nosaca ucvrstiti za karoseriju vozila u motornom prostoru."

To su oni rastumacili da svaki filter gasne faze mora da se pricvrsti, a u stvari se odnosi samo ne filtere koji imaju predvidjenu tu mogucnost, znaci "ako je" filter predvidjen, a ako je predvidjen onda je veci i tezi i zato ga treba i pricvrstiti.. a sad se serviseri bakcu da one male aluminijumske filtere zakace nekako na sasiju, tezi nosac od filtera

Prepisuju iz evropskih standarda a ni ne znaju sta prepisuju

Posebno im je zanimljivo novo pravilo, na atestu ili na periodicnom pregledu da dodaju masu vozaca (75kg) na masu vozila

Ako kojim slucajem menjate saobracajnu duzni ste da na tehnickom upisete tu novu masu i da se tako upise u saobracajnu, ako ne menjate saobracajnu onda nikom nista

Kaze danas u dnevniku, nesto kao novim pravilima Srbija ce konacno da ozbiljno pristupi problemu bezbednosti saobracaja

Pa gde im je ta bezbednost kojom su se oni hvalili, sta rade, kupuju mirisljave jelkice sa natpisom ABS?

Ne bih vise za veceras :D

Link to post
Share on other sites

Pre par dana u emisiji SAT kod Alvirovica je gostovala neka "gospoda" iz Agencije za bezbednost saobracaja i tom prilikom je receno da se ova uredba "nece" sprovoditi od Nove godine. Pomenutu emisiju nisam licno gledao tako da ne mogu da kazem, ili citiram, sta je tacno receno. Namerno sam stavio navodnike na "gospodu" jer kako nam je do sada iskustvo govorilo nista nije sigurno sa njima, a kako su oni ovako lepo lingvisticki i pravno srocili razloge zbog kojih je ova uredba neophodna, treba ocekivati da je kad-tad stave na snagu. Svi mi koji smo atestirali TNG smo napravili kobnu gresku i oni to koriste, mogu da donose kakve god uredbe hoce kada znaju da moras da postupis po njima. Presao sam na dizela pre 6 dana ali me i dalje fasciniran dokle su spremni da idu sa nametima!

Link to post
Share on other sites

Nema ništa od ovoga, sad se vade da će red da uvedu tako što će licencirati ugrađivače. Inače je ideja bila da taj pogled u dokumentaciju i odobrenje da ugradite plin u kola košta 20 000 dinara.

Trenutno imamo mnogo veći problem, a to je da je država napravila takav splet okolnosti da može da se desi da TNG nestane sa našeg tržišta, i to vrlo brzo...

Link to post
Share on other sites

Nema ništa od ovoga, sad se vade da će red da uvedu tako što će licencirati ugrađivače. Inače je ideja bila da taj pogled u dokumentaciju i odobrenje da ugradite plin u kola košta 20 000 dinara.

Trenutno imamo mnogo veći problem, a to je da je država napravila takav splet okolnosti da može da se desi da TNG nestane sa našeg tržišta, i to vrlo brzo...

Pretekli ste me,

upravo sam hteo to da postavim ovde na forumu...

Svakako imam obaveštenje za sve koji su zainteresovani...

Zeleo bih da obavestim sve zainteresovane da smo formirali novo udruzenje korisnika alternativnih goriva,

i pozivamo sve zainteresovane da nam se pridruze!

Clanstvo je besplatno i cilj naseg udruzenja je da se borimo protiv ovakve, diskriminatorske, politike kada je rec o alternativnim gorivima.

Da se smanje previsoke akcize i da se izborimo da mi kao korisnici alternativnih goriva koji manje zagadjujemo okolinu u odnosu na ostale,

imamo i neke beneficije i subvencije od strane drzave!

Svi koji su zainteresovani da se pridruze,

neka nas kontaktiraju na mail [email protected]

kako bi smo Vam prosledili pristupnice!

Hvala unapred!

Srdacan pozdrav,

Marko Tatalović

Makedogas d.o.o.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Makedonac

Kakva je prica sada za izgradnju gasa iz auta menja li se tu sta?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ni ja, ali eto :). Ali, samo je odlozena na godinu dana, nisu je menjali, a receno je da ce biti ukinuta ta provera ABS od 20000, i da se atest vrati na 10g, kao sto je u EU. Ali ako ih opet neko javno ne stisne kao ovi iz SAT-a, ne verujem da ce menjati bilo sta.

Link to post
Share on other sites

To sto su je sada odlozili znaci da ce sigurno stupiti na snagu za godinu dana, samo sada "uskladjuju" propise! Stisli su ih politicari da bi i to bilo malo previse na sve ove ostale namete koje su uveli, ali za godinu dana srbin sve zaboravi pa onda mogu bez vecih muka i trzavica da ostvare sve sto su naumili. Veliki i sladak kolac je novac od ove uredbe da bi je tek tako ispustili!!

Link to post
Share on other sites