Novo pravilo Agencije za Bezbednost saobracaja


Recommended Posts

ti si garant neki mudonja koji nikome ne sme u lice nista da kaze,pa se majmunises po forumu i izivljavas nad tastaturom.jbg ja sam frajer platicu jednog takvog kao ti da guli folije,a drugog da snima kamerom ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dal je spusten,pa jbt nisam stavljao amortizere za juga i seko opruge,koja picka materina,to je sve pravljeno specijalno za ovaj auto...sad oni znaj od konija bolje dal valja to i moze ili ne... gde mi zivimo BRE,a folije ne skidam dok mi ne kazu znaci pravimo se dilu,fazon ..koj gi jebE :D

Na zalost "to bilo tako kada sam kupio" sve teze prolazi, ja sam morao da ugradim lambda sondu na m10 Koji nije imao fabricki,Sta vise na pricam

Link to post
Share on other sites

Na zalost "to bilo tako kada sam kupio" sve teze prolazi, ja sam morao da ugradim lambda sondu na m10 Koji nije imao fabricki,Sta vise na pricam

ma indijanci,evo ja sam zamenio bocu upravo,multiventil,filter plina opet i stavljen nosac...sve to sa rukama 20k,a za atest tek sutra jos 6k. stakla su ostala ;)

Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo auto bez motora.nekada unutra bio m50b25 fabricki ali naravno zaveden na 1990ccm i 110kw a u broju motora stoji 25 6s1 sa zavedenim gasom u dozvoli kom je istekao atest od 10god.to je sve povadjeno i ja ga takvog kupim pre ovih cuda sa motorima i atestima ali me to u medjuvremenu uhvati

Prvo ubacim 2.0 m50 kazu ne moze ne slazu se kodne oznake motora mora atest motora pa reatest plina koji sam ubacio nov.

Ja izvadim 2.0 nadjem 2.5 uzmem papire od motora i od mog auta i odem u amss i pitam dal moze ovako.kazu moze poklapa se kodna oznaka to je to.ubacim 2.5 odem na reatest plina kazu ne moze ne poklapa se kubikaza ja kazem bio sam pre 15 dana i rekli ste mi moze oni kazu pogresili su ne moze.....elem morao sam od delte da dobijem potvrdu da hocu da zamenim motor u autu i da hocu da ubacim 2.5 koji je tu i bio fabrici pa da atestiram motor pa posle reatest plina pa registracija.dzabe nekad je sve bilo dozvoljeno i sad su resili da dovedu pod konac preko nasih ledja.u mom slucaju nisam ja pisao u dozvoli 2000 kubika a auto 2500 nego je sistem to omogucio a sad sistrm kaze to visse ne moze....ko dodje do reatesta atesta plina a ima zajebanciju sa smanjivanjem kubikaze nek mu je Bog upomoc

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ste koj q.... atestirali ta govna, pa mene policija zaustavi 10 puta godisnje i to 9 puta provera alkohola i 1 sto ne vezujem pojas... Da stavim plin ne bih ga atestirao drzao bi 100e samo za pandure koji ce da mi traze atest, vise se isplati nego sve ove peripetije o kojima citam u ovoj temi... Niko ko atestira plin mi nije jasan, cemu to?

To je apsolutno isto kao i kucanje bus plusa :D Dokle god je ovaca bice i vune...

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ste koj q.... atestirali ta govna, pa mene policija zaustavi 10 puta godisnje i to 9 puta provera alkohola i 1 sto ne vezujem pojas... Da stavim plin ne bih ga atestirao drzao bi 100e samo za pandure koji ce da mi traze atest, vise se isplati nego sve ove peripetije o kojima citam u ovoj temi... Niko ko atestira plin mi nije jasan, cemu to?

To je apsolutno isto kao i kucanje bus plusa :D Dokle god je ovaca bice i vune...

Ima i ludjih, cuo sam da neki u radnjama cak i placaju za uzetu robu!?

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo auto bez motora.nekada unutra bio m50b25 fabricki ali naravno zaveden na 1990ccm i 110kw a u broju motora stoji 25 6s1 sa zavedenim gasom u dozvoli kom je istekao atest od 10god.to je sve povadjeno i ja ga takvog kupim pre ovih cuda sa motorima i atestima ali me to u medjuvremenu uhvati

Prvo ubacim 2.0 m50 kazu ne moze ne slazu se kodne oznake motora mora atest motora pa reatest plina koji sam ubacio nov.

Ja izvadim 2.0 nadjem 2.5 uzmem papire od motora i od mog auta i odem u amss i pitam dal moze ovako.kazu moze poklapa se kodna oznaka to je to.ubacim 2.5 odem na reatest plina kazu ne moze ne poklapa se kubikaza ja kazem bio sam pre 15 dana i rekli ste mi moze oni kazu pogresili su ne moze.....elem morao sam od delte da dobijem potvrdu da hocu da zamenim motor u autu i da hocu da ubacim 2.5 koji je tu i bio fabrici pa da atestiram motor pa posle reatest plina pa registracija.dzabe nekad je sve bilo dozvoljeno i sad su resili da dovedu pod konac preko nasih ledja.u mom slucaju nisam ja pisao u dozvoli 2000 kubika a auto 2500 nego je sistem to omogucio a sad sistrm kaze to visse ne moze....ko dodje do reatesta atesta plina a ima zajebanciju sa smanjivanjem kubikaze nek mu je Bog upomoc

Druze nikad nije bilo dozvoljeno da se prepravlja kubikaza legalno.....nego su to ljudi radili na crno da bi izbegli velike registracije

E sad sto se tice atesta plina, stakala i ostalih stvari, mislim da treba da se uvede red, koliko puta se samo desilo da neko kupi auto koji je prekucavan ili nesto muvan pa posle muke i problemi......

Jedini problem je u tome sto drzava naplacuje gluosti kod tih atesta, pa umesto da atest kosta 1000din on izlazi i mnogo vise

Ja podrzavam to da se uvede red ali ne da se pljacka narod

Link to post
Share on other sites

ja sam reatest prosao glatko,nov multi ventil, sve je lepo pritegnuto,10min i gotovo,,nestrahujem dali cemi pisati kaznu ili nece...

i treba uvesti malo reda a ne da kurta i murta ugradjuju sve i svasta na auto pa posle sto je puklo sto se dimi..

sto se stakla tice,nekima bih momentalno skinuo folije,neznam sta on vidi iznutra pogotovo nocu...

meni sedmica ima tonirana stakla sasvim dovoljno...imala je lumar folije,poskidao govna,nocu se slabo vidi ako treba nekod da ubijem zbog toga neka hvala..doduse bile su neke..tamne bre ko noc....

a gledam pojedine u sapobracaju..samo kroz prednju sofersajbnu vide...da bi nesto videli sa strane moraju stakla da spuste,,neke zift crne folije..kako i sta on vidi ziv nisam...

nekad si mogao koji motor si hteo da ubacis,sad to vise nemoze tako,sto u jednu ruku jeste dobro ali mahom je lose..mnogo auta sa promenjenim motorima pa sad muke zive...oni su pisali zakon a sami ga neznaju..mada..bolje da su ostavili da mozes da promenis motor u kolima koji hoces ,odes platis atest i gotovo,ovako muka na kvadrat...

Link to post
Share on other sites

pa i sad mozes da ubacis koji hoces motor ali samo od onih motora koji su i fabricki isli, ne mozes u sedmicu da ubacis 1.6 motor sto mislim da i nije ok

jedini problem je pljackanje

kakve gluposti bre obrada dokumentacije 3000 ili izdavanje nekog papira 3000

to je isto kao kad vadis licnu kartu a oni ti uzimaju pare za drzavljanstvo, pa ako zivis u srbiji i vadis licnu kartu srbije zasto moras da imas taj papir, osim da bi uzeli 600-700din

kad sam kupovao auto pre nekih 5-6 meseci, nisam mogao da nadjem normalan legalan e39

zovem jednog drugog, svi hvale, sve fabricki, sve radi, medjutim kad ukucam broj sasije na bmw fans, on mi izbaci da je auto bio 525tds a sad je 523, i slicne stvari.........i tako 7 auta.......nisam mogo da verujem da je sve prepravljano ili kucano, sta vec

Link to post
Share on other sites

Ma folije i nekako ali naučnici to stavljaju ksenone u sve i svata to je za smrtnu kaznu, zaslepi u mimoilazenju da 10 min ne vidis nita, jos pa stave i u maglenke, j***m ti kinezi i ksenoni od 20 evra

Link to post
Share on other sites

Ma folije i nekako ali naučnici to stavljaju ksenone u sve i svata to je za smrtnu kaznu, zaslepi u mimoilazenju da 10 min ne vidis nita, jos pa stave i u maglenke, j***m ti kinezi i ksenoni od 20 evra

zato stavis projektore i xenone i Bog da te vidi, ne smetas nikome a vidi se extra........

Link to post
Share on other sites

A kako tehnički mislis da prodjes kad i njih pritegnu?

Dok ih ne pritegnu ne teram auto na tehnicki nego dam 1000 din preko i prolazim bez problema, a kad ih pritegnu skinem bocu na 2 srafa ono napred raskacim za pola sata odem na tehnicki na benzin prodjem uredno i vratim sve isti dan, jednostavnije nego da te ovoliko je.. za smrdljive ateste i gluposti... Sve je preterano skupo u ovoj zemlji, da mogu skinuli bi nam kozu s ledja... Ja se vozim na benzin kad imam kad nemam idem peske i to je to... Atest za plin atest za folije, ja razumem da je to potrebno ali da to kosta toliko, to ne mogu da razumem..Plin je kobajagi jeftiniji ali zato kad ti nakarikaju na vrat sve troskove ateste zamene ventila, svake godine izmisljaju neka nova pravila kako bi se bogatili... Muka mi je vise od ove smrdljive zemlje!!!

Link to post
Share on other sites

u novom sadu su poceli da zaustavljaju vozila, teraju na tehnicki, ako nadju nepravilnosti, zatvore kod kog je registrovan i provere sve u nazad par godina.

Treba razlikovati vece sredine i malo mojmilovo, gde jos uvek moze da se uveze i registruje golf 2. To sto je neko uspeo u nekom selu da prodje tehnicki za crvenu ili sto je prosao reatest za gas sa folijama i celavim gumama, ne znaci da to je to pravilo vec izuzetak. To je ona prica od pre par godina sa Kacarevom, kada me boban pjuvao sto sam rekao da ne moze bez atesta registracija. Sad ne moze ni u kacarevu.

Treba koristiti sve pogodnosti gde moze i kako moze ali na zalost sve ih je manje. Npr, puni oglasi povoljnih terenaca registrovanih kao teretno. Jos uvek negde moze da se produzi registracija ali na 90% mesta, ne moze.

Link to post
Share on other sites

Pa bas to i ne valja..prodjes tehnički sa crvenom,a auto..ko zna kakve kočnice trapovi itd.NEkažem direkt za tvoj auto ,Verujem da ga pravilno održavas.a za kreve je to kod nas normalna pojava,

ugrade plin u upi,voze se na bombi,sve visi sve se raspada..pa im krivo sto nemogu atest da prodju,kočnice ni kurcu nevaljaju gume ćelestoni..farovi razroki..

Neka treba malo reda da se uvede..Moj komsija se kune u njegovog golfa 2dizela,

neznam dal bi on prosao tehnički da ga otera,sve ga nevidjeno registruje,dimi crno ko parnjača,sajtne nema..al golf dvica je to..treba malo reda uvesti,lik pre mene je probaó da odradi atest plina..na kanti od pasata koji nije ni za saobraćaj a kamoli za ates,vise zice,mesač sa kilo silikona zadihtovan,motor masan prljav,doduse ceo auto mu je takav,ruglo za videti u saobraćaju..

na kraj krajeva ko se vozi na benzin nek izvadi plin i nek vozi,bez bojazni da će platit kaznu,itd.sad skidaju i tablicewkad te zaustave i dok neodnese dokaz o reatestu da je izvadjen tablice nevraćaju.

Link to post
Share on other sites

I ja prosle god kad sam registrovao rucna je bila ocajna, spada sa zuba ma uzas

Ali na tehnickom je odradila ekstra i rekli su da cak i previse blokira, nije mi bilo jasno nista ali nema veze

Imao sam plin pre neatestiran i problemcice neke pa sam ga akinuo

Sad bih ga ugradio za stalno, sta treba koji je sistem?

Odem kod Babica on ugradi sve i sta onda?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

budi takav frajer i kad budes gulio folije ispred tehnickog, na minusu.

evo samo da odgovorim najvecem pametnjakovicu koga je video ovaj forum, znaci nije ni minus niti sam gulio folije ispred tehnickog,a ovo za frajera si jedino pogodio ...poz

DSC_0277_zpszti9g823.jpg

Link to post
Share on other sites

dobar dan - dobar dan, hvala dovidjenja - pozdrav. jako smo se vezali,u tri reci bukvalno.poenta je da puno pametujes,a ne nikakva veza,zato nemoj i dalje da siris dezinformacije i da solis pamet svima redom,jer ti kao i svi mi ovde,govoris samo iz svog primera/licnog iskustva pa zato malo postuj i tudje.

Link to post
Share on other sites

objasni onda bati zasto je morao da ugradjuje sondu na auto koji sondu nije nikada imao ili mirku zasto je morao da isece auto u kobasice ili stotinama drugih koji su bacili kola jer ne mogu da ih registruju. To sto sam napisao, nije moje misljenje vec misljnje i praksa agencije za bezbednost saobracaja. Mnogi na ovom forumu su osetili ta pravila na svojoj kozi. Mene iskreno boli k***c da li si ti registrovao ovako ili onako ali si se popisao po svima ostalima koji su najebali zbog te iste nakaradne agencije za bezbednost saobracaja jer si ti nasao nekog slepca koji je spreman za crvenu da okrene glavu na drugu stranu.

Link to post
Share on other sites