Novo pravilo Agencije za Bezbednost saobracaja


Recommended Posts

Da osvezimo temu. Sta je ostalo u vezi primene ove uredbe(20000din za dokumentaciju ABS) ? Hoce li se primenjivati od 2016 ? Cuo sam nesto da je menjano u vezi nje, ali nisam nasao konkretno sta. Kazu da je izaslo u Sluzbenom glasniku 28.9

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da ne otvaram temu,ajde ovde da pitam - sta sve donosi novi standard atestiranja autogas uredjaja?sta sve mora da se menja,tipa filter gasa mora da ima nosac,multiventil na boci gasa mora da bude montiran unutra itd? jel sve to tacno ili?

Link to post
Share on other sites

Mora da bude sve sto bi se reklo pod konac, ja sam imao nesrecu da atestiram gas na pocetku vazenja zakona i dobio cir na zeludcu. Uredjaj mora da ima papire, menja se multi ventil. Kablovi moraju da budu svi utegnuti , izolirani tako reci apoteka, e sad ako je "obican" uredjaj ugradjen a nemas karburator i vozilo starije od 2000te moras imati emulator i lambda kontrolu.

Eeee sad naj zanimljivije: sva stakla moraju biti citava, auspuh ceo, limarija bez rupa i rupica, ne daj boze da imas kuku a da nema atest, lambda sonda, hihihi folije. Cak su pisali i dimenzije guma.

Ima tema u kojoj sam kukao i detaljno opisivao ceo dogadjaj

Link to post
Share on other sites

Radio sam reatest pre mesec dana.gledali su sve sto pise u predhodnom postu!folije i kuka nekako ne mogu na reatest plina ako sami nisu atestirani,ako je rez.tocak u gepeku boca mora na nosace da se odigne od poda,proverava se ugao boce sto zavisi od ventila koji je ugradjen tj pise na ventilu pod kojim se uglom montira,svi kablovi u buzirima sto idu do boce,ako cev prolazi negde blizu auspuha mora zastita oko cevi,pod haubom filter da ima svoj nosac,sva creva da imahu vidljivu homologaciju,dizne da budu pricvscene preko gumenih nosaca eto to su odprilike gledali i slikali su ama bas sve od auta iz svih uglova preko svih komponenti plina do km sata.cena 5700din i nrophodan je prethodni atest i izlava servisera ako je nesto u nedjuvremenu menjano

Link to post
Share on other sites

aha,ok ... da ga j***m folije su mi samo pozadi,za sada to valjda nece biti problem (jos uvek),auspuh ceo,gume zimske :D ok multiventil ako mora nek menja ali nije mi jasno ovo za bocu,kao mora da bude (kaze mi majstor,ne ovi u ams) tip sa montiranjem ventila u kabini (meni je sada valjda ispod) mislim ok boca svakako ako joj je istekao atest mora da se menja/atestira posebno ili sta vec,ali da bih stavio taj tip boce na kojoj je multiventil u kabini,moram pola instalacije da promenim,a nije mi jasno zasto to mora i sto se onda i dalje (video na netu) prodaju boce koje su zastarele i sta vec,ako ne prolaze atest.isto tako negde citao da filter,ako ima nosac mora da je pricvrscen,znaci ne i svaki uopste sto po meni bar,ima smisla

Link to post
Share on other sites

ma ja sam mislio da to za folije jos nije prihvaceno,tj da zakon JOS UVEK nije u upotrebi,jer vidim jos uvek se po gradu voze folije.jbt znam da moram da imam muntiventil :D nije jasno DAL MORA da bude tip boce na kojoj je multiventil u kabini (citaj gepeku) ili moze boca na kojoj je multiventil van (citaj ispod karoserije) koja mi i jeste u kolima,pa ako eventualno moram nju da menjam (a vrv moram) da zamenim istom (istim tipom) a ne ovom drugom,jer ako moram da stavljam drugaciju,navodno moram neke cevi plinske instalacije da menjam posto su kratke,sto bih naravno da izbegnem ako mogu,logicno!
sto se papirologije tice,to jedino ako je kod tebe ostalo ili kod onog u pancevu,omoljici kako bese vec selo,jer ja imam samo onaj zeleni kartoncic/atest i potvrdu iz supa o atestu ili sta li je vec

Link to post
Share on other sites

Ja sam sada uradio reatest i nikad vise u zivotu... Izvadicu plin kad bude dosao opet, samo zato sto su me jeb.li za stakla tj folije... Sledeci reatest mora boca nova

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Rekoh ti ja za folije. A i kada budes hteo da vadis plin (koji je zaveden u saobracajnu) kosta te oko 9000. Mada tu vec ne znam koja procedura ide. Neka me ispravi neko ako gresim.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Oko 12000 hiljada je izgradnja plina.a nemaju pravilnik o izgradnji zako da se gleda kompletna tehnicka ispravnost auta....gume folije kuka dal je spusten signalizacija stakla...

Link to post
Share on other sites

dal je spusten,pa jbt nisam stavljao amortizere za juga i seko opruge,koja picka materina,to je sve pravljeno specijalno za ovaj auto...sad oni znaj od konija bolje dal valja to i moze ili ne... gde mi zivimo BRE,a folije ne skidam dok mi ne kazu znaci pravimo se dilu,fazon ..koj gi jebE :D

Link to post
Share on other sites

ljudi koji su prosli celu proceduru i torturu, pokusavaju da ti pomognu i nedvosmisleno pisu sta moze a sta ne ali ne vredi. Oni te krste a ti prdis

jel tebi pod nos prdim ili? ako neko prdi na ovom forumu onda si to ti buraz.ps hvala pope ali vec sam krsten

Link to post
Share on other sites