provera regulatora pritiska goriva


Recommended Posts

ljudi auto mi trokira na benzin .imam obican plin i na plinu radi normalno.menjan je filter goriva ,vazduha oprane i proverene dizne u servisu kao i regulator ler gasa,mada otkad je opran poceo da brljavi.stavljen je i drugi protokomer i opet isto,kao da radi na tri svecice a kad ga turiram u leru kao da probije i prima gas e sad nekad se desava da lepo radi pa me interesuje kako da proverim sam regulator pritiska goriva ,mislim na ono stiskanje klestima i slicno i kako sam da proverim taj neki plavi dzek za temperaturu i gde se on nalazi jer neznam nikog ko moze da mi manometrom proveri regulator a i pumpu i jos nesto moze li i rele pumpe da pravi problem i kako da ga prepoznam koji je

Link to post
Share on other sites

Prebacih se na engleski, htedoh reci protokomer, vidi da li metalne zakacke lepo drze, meni fali jedna i vuce fals vazduh pa brljavi, mada i step motor moze da zeza.

nije ,to sam bas gledao da ne vuce negde fals

Link to post
Share on other sites

ljudi auto mi trokira na benzin .imam obican plin i na plinu radi normalno.menjan je filter goriva ,vazduha oprane i proverene dizne u servisu kao i regulator ler gasa,mada otkad je opran poceo da brljavi.stavljen je i drugi protokomer i opet isto,kao da radi na tri svecice a kad ga turiram u leru kao da probije i prima gas e sad nekad se desava da lepo radi pa me interesuje kako da proverim sam regulator pritiska goriva ,mislim na ono stiskanje klestima i slicno i kako sam da proverim taj neki plavi dzek za temperaturu i gde se on nalazi jer neznam nikog ko moze da mi manometrom proveri regulator a i pumpu i jos nesto moze li i rele pumpe da pravi problem i kako da ga prepoznam koji je

a da ponekad i pukne i oseca se gorivo /kao kad pukne na plin///ali meni na plin ne puca

Link to post
Share on other sites

Stisni kleštima crevo koje izlazi iz regulatora pritiska goriva i ako počne normalno da radi, on je. Izmeri pritisak pumpe za gorivo.

Link to post
Share on other sites

Stisni kleštima crevo koje izlazi iz regulatora pritiska goriva i ako počne normalno da radi, on je. Izmeri pritisak pumpe za gorivo.

jel to ono tanko crevce sto se opet vraca u glavu i jel treba bas jako da ga pritisnem klestima/////ako je to to crevce njega sam skidao i ne pusta gorivo a reci mi samo kako da proverim ler ventil i gde se nalazi taj plavi dzek za temperaturu ,gledam i nevidim ga

Link to post
Share on other sites

jel to ono tanko crevce sto se opet vraca u glavu i jel treba bas jako da ga pritisnem klestima/////ako je to to crevce njega sam skidao i ne pusta gorivo a reci mi samo kako da proverim ler ventil i gde se nalazi taj plavi dzek za temperaturu ,gledam i nevidim ga

a kad skinem dzek sa protokomera on promeni rad ,jel to tako treba

Link to post
Share on other sites

Regulator stoji na rampi za dizne i iz njega ide jedno crevo kroz koje se gorivo vraca u rezervoar. Ako je regulator crko nemas potreban pritisak goriva. Kad stisnes crevo koje iz regulatora vodi gorivo nazad u rezervoar i auto promeni rad na bolje znaci da je on. Ler ventil ako si cistio moras da nadjes drugi pa da probas.

Link to post
Share on other sites

Moze svasta biti, kablovi, svecice, dizne, regulator, step motor, mozda negde falsira a ni ne znas..Kakvo ti je crevo od protokomera do usisne?..Proveravaj jedno po jedno i moras naci uzrok.

dizne su danas ponovo servisirane i sigurno nije do njih,da je struja nebi dobro radio na plin,oko falsiranja sve provereno kuciste filtera sva creva i ono od protokomera dihtunzi na usisnoj grani,zamenjena crevca za gorivo,pumpa izmerena na izlazu iz rezervoara valjda je 5-6 bara neznam tacno,step motor je isto ociscen u servisu,e sad nisu imali mogucnost da izmere pritisak posle regulatora ali ne curi na ono tanko crevce,a ja i dalje ne razumem koje crevo treba da stisnem klestima,dali to tanko sto izlazi iz regulatora pa ide opet do grane ili jedno od od ona dva sto dovode i odvode gorivo iz raila i koje,protokomer sam skoro menjao i nista ,on je bio na benzincu bez plina //neznam vise sta da gledam osim tog nekog plavog dzeka

Link to post
Share on other sites

Tanko crevo je za vakuum, stisni crevo sto izlazi iz magistrale, raila ili kako ga vec zoves

Te pumpe rade na 3 bara, 5-6 ne moze da ima :)

Milose mislim da pumpe rade na oko 5 bara pa ih regulator smanji na 3 bara a na m52 na 3.5 bara

Link to post
Share on other sites

Milose mislim da pumpe rade na oko 5 bara pa ih regulator smanji na 3 bara a na m52 na 3.5 bara

Ma napisao sam 3 da znas da nije 5 bara

Ove u rezervoaru rade na 3.5 bara, spoljne pumpe rade na 4 bara, a na 6 bara rade pumpe za motore sa k-glavom

Link to post
Share on other sites

Ma napisao sam 3 da znas da nije 5 bara

Ove u rezervoaru rade na 3.5 bara, spoljne pumpe rade na 4 bara, a na 6 bara rade pumpe za motore sa k-glavom

mislis da je pumpa od neceg drugog ili ovaj nija tacno izmerio

Link to post
Share on other sites

Bas tako. Regulator moze i da zadrzava prevelik pritisak, tako da ne mora da znaci da kad se izlaz zacepi da auto proradi.. Pogledaj i plavi senzor

ocu ali niko da mi kaze gde se nalazi i kako da ga proverim

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ocu ali niko da mi kaze gde se nalazi i kako da ga proverim

stiskao klestima i nista //////ipak zamenim regulator pritiska goriva iiiiiiiiii bingo

Link to post
Share on other sites