bmw e30 m10 318i


Recommended Posts

pozdrav drustvo, imam sledeci problem:

imam kocku 1.8 anjspric m10 motor, auto sam vozio 3 godine na plin i nisam imao nikakvih problema, nedavno sam sletio s njim i ostetio hladnjak i ostavio auto kuci nisam ga palio jedno mjesec dana. danas dodjem donesem drugi hladnjak, postavim (dok sam postavljao kisa je neka padla i malo ovlazila kablove) kad sam sve namontirao nasuo vodu okrenem kljuc auto upali nije verglao ni 2-3 sekunde i poceo da radi ali malo da trokira racunao sam da su kablovi ovlazili pa da ga to zeza i u jednom momentu je radio odlicno primio gas i posle toga opet poceo da gubi snagu. i ugasio se. nadao sam se da su kablovi problem i skinuo sam ih odneo u kucu osusio na radijator i femom potpuno suvi, posle sam utjerao i auto u garazu i namontirao sve kako je bilo. i kad sam okrenuo kljuc poceo da vergla i jaka detonacija je bila i razvali mi protokomjer, skinem protokomjer zalijepim tecnim metalom zadno klapnu sam provjerio radi normalno ostavim da se osusi, provjerim jos jednom kablove, okrenem remenicu nastelujem onaj dole one oznek pogledam gde stoji finger u razvodnoj zaverglam malo pogledam gde okrece razvodna, postavim ponovo kablove 1 3 4 2 u smjeru kako se okrece u desno. vratim kablove i sve namontiram protokomjer ponovo sve sredim i na kljuc opet ista detonacija i opet mi razvali protokomjer. onda sam pokusao da zamjenim 13 24 kablove odjednom je poceo da puca u ausuhu. onda sma ponovo sve vratio kako treba, proverio plin ima plina, skinuo isparivac stavio neki lovato, nasuo ponovo vodu pokusao da upalim vergla ali nece da upali i ne desavaju se detonacije nikakve. stvarno vise ne znam sta da radim i kako da upalim auto. odakle da pocnem???

Link to post
Share on other sites

sad sam zalijepio protokomjer, ostavio kablove da se suse na radijatoru, izlijepio onu gumu pukla od detonacije niej strasno malo. sve pripremio neka ga do sutra u garazi pa cu da probam opet. nije mi jasno zasto detonira samo?

Link to post
Share on other sites

imas pravo nisam lijepo napisao, gledao sam onu drugu stranu koja ide na gore pa mi je djelovalo kao u desno. ali sad kad sam nastelovao dole na remenici oznake razvodnik i onaj deo na njemu ne znam kako se zove je okrenut ako uzmem sat i kazaljke kao primer otprilike tamo negde na 10-11 sati pa onda ide u lijevo znaci 1 3 4 2. tako sam ih poredao i prosli put i opet mi je detonirao. svaki put bude jaka detonacija i razvaljuje mi protokomjer dosadilo mi vise da ga lijepim i skidam. plina ima dovoljno, prije nego sto pocnem da palim poskicau svijecice pa provjerit jel sve rade. ne znam, jel moguce da se poremetilo nesto pa da je paljenje ranije ili kasnije? mozda da podignem prvi klip u gornju mrtvu tacku pa da vidim gdje stoji razvodnik??

Link to post
Share on other sites

Kada sam menjao glavu na motoru imao isti problem ali sam kasnije skontao da samo kontra okrenuli kablove.E da posle smo imali problema sa palenjem i gasom posto je na kablu bio razglavljen onaj deo sto leze na svecicu

Link to post
Share on other sites

danas sam pregledao svjecice sve rade savrseno, kablove, stavio novu razvodnu ruku sto se tice struje sve je ok. ona radi svoj posao. plina imam vode imam i opet nece ni da cuje da upali. sve je spojeno i povezano ne znam stvarno vise sta je ovo. jel ima neko neku ideju?

Link to post
Share on other sites

Nista njemu ni sekira nemoze nista, moj kuvao naj manje 20+ puta zadnji put sam mislio da mu nema pomoci ali zamenio glavu i evo ide,grebe kao macak a ulje jos uvek ne trosi :preved:

Link to post
Share on other sites

ma ok je to, ja sam svoj unistavao 3 godine svaki dan gas do poda u prvoj drugoj i trecoj s tim da slajdra u prvoj i drugoj zavisno od puta :D nije mi ni trosio previse plina sve bilo ok. bio zadovoljan super i ostavio ga nisam ga palio mjesec dana i upalim radio ok i poce da trokira da trza i ugasi se. posle skinem kablove osusim vratim nece pa nece trokira detonira nemam pojma sta mu je bilo. al sad ce e46 330d ako bog da :)

Link to post
Share on other sites