Recommended Posts

Imam onaj webasto na struju(tako kažu majstori)pa me interesuje kako to radi kakp se uključuje?

ako je digitalna klima ukljucuje se automatski dok kod manuelne kad okrenes na vrucu vodu ( skroz u crveno) i ukljucis ventilator da duva a ti to detektujes na RPM motora na ler-u, kod mene cim ga ukljuci skoci sa 800 na 1000 rpm....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zna li neko nesto o webastu?

Meni s'vremena na vreme izbaci oblak smrdljivog dima ispod vozacevog sedista, gde je onaj izduv ispod auta. Jel to uopste webastov izduv, ili sta je?

Grejanje mi radi lepo, ali da temp. dodje do polovine treba mu dobrih 10km. (520d)

Link to post
Share on other sites

kod mene u E46 nema nikakv tajmer, webasto je elektrican i radi kako sam gore naveo mada bih voleo neko strucniji da nam to pojasni ....

Da li mozes da slikas tvoj webasto. Nesto me zanima. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 year later...

Upravo mi je majstor bio da kupi neke delove i pitao sam ga, kaze mi (bar u mom slucaju sa digitalnom klimom) cim temperatura padne ispod 3 stepena celzijusa ili nize, otkljucavanjem auta se pali webasto i krece da greje kabinu. Nadam se da ce nekome pomoci. Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 11/23/2017 at 2:15 PM, NikNS said:

Upravo mi je majstor bio da kupi neke delove i pitao sam ga, kaze mi (bar u mom slucaju sa digitalnom klimom) cim temperatura padne ispod 3 stepena celzijusa ili nize, otkljucavanjem auta se pali webasto i krece da greje kabinu. Nadam se da ce nekome pomoci. Pozdrav

Greska, taj webasto  koji reaguje na otkljucavanje vrata nije ispravan. Webasto se kod nekih modela ukljucuje automatski posle paljena motora, uslov je temperatura ispod +3 i temperatura rashladne tecnosti cini mi se oko 65 ili 75 nisam siguran. Prilikom otvaranja vrata se greskom pokrene ventilator na webastu, radi neko vreme i iskljuci se. Dakle webasto ne odradi ceo ciklus u sta spada paljenje grejaca koji u uredjaju zapali gorivo, zatim se pokrece i cirkulaciona pumpa itd.

Link to post
Share on other sites