Daljinsko paljenje automobila


Recommended Posts

Novo u ponudi servisa Led Masters, daljinsko paljenje automobila. Idealan za hladne dane kada zelite da zagrejete automobil. Uredjaj ima vremenski interval kojim se regulise koliko auto radi dok se ne ugasi, jer se pali bez kljuca. Moze se ugraditi na starija i novija vozila, zavisno od godista i specifikacija automobila. Potrebno je da vozilo poseduje racunar. Bitna stavka je da auto mora biti u leru kada se pali daljinski, ali ima mogucnost imobilajzera koji je tu da reaguje ako je auto u brzini.

Cene variraju od 150 do 250e, u zavisnosti od komplikacije posla i modela auta. Za clanove bmw kluba ima i mali popust pa se cene krecu od 150 do 230e.

Sav info moze na 064 235 00 99 Ivan.

Pozdrav :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stizu i cene :D

e34 150e

e36 150e

e46 180e

e39 180e

e60 200e

ja sam gore u postu napravio gresku. za clanove bmw kluba je od 130 do 230 a ne 250 kako sam napisao. izvinjavam se na gresci.

Link to post
Share on other sites

To ume da bude problem ali ima resenje i za to :D

Trebalo bi da postoji "ulaz" za brzinu na tim uređajima pa kada pređe 0 da se ugasi ... ja sam se nekada davno zanimao sa nekim kineskim govnom dok sma još imao nissan-a, plus svaki ima ulaz za "ručnu", tj ako nije podignuta neće ni da pokuša.

To daljinsko paljenje jedino ima smisla kao imaš kuću i svoje dvoriše. Ja živim na 20tom spratu, pa malo dok sačekam lift dok siđem, nekome zvuk motora može da znači ajd da probam da ga odvezem ... pa polupa stakla onako usput.

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da postoji "ulaz" za brzinu na tim uređajima pa kada pređe 0 da se ugasi ... ja sam se nekada davno zanimao sa nekim kineskim govnom dok sma još imao nissan-a, plus svaki ima ulaz za "ručnu", tj ako nije podignuta neće ni da pokuša.

To daljinsko paljenje jedino ima smisla kao imaš kuću i svoje dvoriše. Ja živim na 20tom spratu, pa malo dok sačekam lift dok siđem, nekome zvuk motora može da znači ajd da probam da ga odvezem ... pa polupa stakla onako usput.

Uredjaj ima opciju da ne startuje ako je vozilo u brzini. Samo to moj ortak radi i vise je upucen u to kako funkcionise. :)

Da, to za visoke spratove moze da bude problem :DD ali mozes podesiti interval gasenja auta bas iz tog razloga.

Link to post
Share on other sites

Webasto je dobar ali ko ga ima. Ko nema a hoće u topao auto snalazi se. Ovo daljinsko paljenje je dobra stvar samo treba dobro obezbediti kad pali. I ja sam bio razmišljao o ovom i neke ideje su tu ali nikad d da se realizuje :-). Ove cene su sasvim ok ako je sa izgradnjom.

Link to post
Share on other sites

Webasto je dobar ali ko ga ima. Ko nema a hoće u topao auto snalazi se. Ovo daljinsko paljenje je dobra stvar samo treba dobro obezbediti kad pali. I ja sam bio razmišljao o ovom i neke ideje su tu ali nikad d da se realizuje :-). Ove cene su sasvim ok ako je sa izgradnjom.

u te cene su ukljucene ruke, znaci ugradnja, povezivanje, podesavanja i naravno modul koji radi ceo posao. a posao nije naivan ni malo da se razumemo.

Link to post
Share on other sites

Webasto je ubica akumulatora. Ovo daljinsko je problem ko zivi u zgradi. Dvoriste je mama, upalis ga ujutru, ostavis 15-20 min zimi da se otopi i da se ugreje auto i vozis ko covek. a i auto tako voli.

Link to post
Share on other sites

Webasto je ubica akumulatora. Ovo daljinsko je problem ko zivi u zgradi. Dvoriste je mama, upalis ga ujutru, ostavis 15-20 min zimi da se otopi i da se ugreje auto i vozis ko covek. a i auto tako voli.

Nije mi jasno samo kako si tako samouveren kad pricas kojestarije :D

Naravno uz duzno postovanje nasem kolegi Vranjinu :)

Auto tako ne voli, to volis ti, informisi se malo, evo jedno kratko objsanjenje:

http://www.b92.net/automobili/istrazujemo.php?nav_id=195296

Zagrevanje motora na parkingu je dugotrajnije nego zagrevanje u vožnji, ulje se intezivnije degradira, delovi više habaju, a na kraju ovo je i skuplje. Naime, kako se pri radu motora na praznom hodu za isto vreme sagori manje goriva nego u vožnji, oslobađa se i manja količina toplote, te se motor sporije zagreva. Dalje, rad na praznom hodu (leru) zbog lošijeg procesa sagorevanja dovodi da nesagorelo gorivo rastvara uljni film i dospeva u karter. Štaviše, i produvavanje izduvnih gasova pored klipnih prstenova je povećano jer nema dovoljnog pritiska gasova u cilindru pa klipni prstevnovi slabije zaptivaju komoru.

Link to post
Share on other sites

To sve sto pise moze da se okaci macku o rep. Nisam nesto strucan za mehaniku, niti za motore, ali vidim kad mi se auto bolje ponasa. Ta sva habanja i trenja i skidanja uljnog fila bolje da se dogode na leru nego u obrtajima. Svaki motor bi trebao da se ugreje bar malo pre pocetka voznje.

Link to post
Share on other sites

Druze bmw je to, nije jugo da mu radis generalne i polugeneralne. To je auto, nije ti devojka pa da imas predigru. Ako je dobar auto, nece ti riknuti zbog voznje u plavom. Jednostavno ne prelazi 3000 dok je hladan, tj ne kidaj ga kao da je tudji. Normalna voznja je ok skroz. Mislim da preterano kenjati o tome sta se desava ili ne.. Ovo na daljinski je cisto izdrkavanje, pa ko hoce neka plati. U principu luksuz obican

Link to post
Share on other sites