Daljinsko paljenje automobila


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slazem se. Cak mi tako pise i u korisnickom uputstvu, nema dzaba 1000str ;)

Druze bmw je to, nije jugo da mu radis generalne i polugeneralne. To je auto, nije ti devojka pa da imas predigru. Ako je dobar auto, nece ti riknuti zbog voznje u plavom. Jednostavno ne prelazi 3000 dok je hladan, tj ne kidaj ga kao da je tudji. Normalna voznja je ok skroz. Mislim da preterano kenjati o tome sta se desava ili ne.. Ovo na daljinski je cisto izdrkavanje, pa ko hoce neka plati. U principu luksuz obican

Link to post
Share on other sites

Ja sam to imao na nissanu, nije loša stvar ako nemaš webasto i voliš da ti guzici bude toplo :) Ja sam pazario neko kinesko govno, i još uvek radi ... malo sam se naakao da to namestim ali nije nemoguće.

A to da li je štetnije ili ne grejati auto na parkingu, iskreno boli me žorž za ceo motor. Vozim m43 u e36ici, ceo motor je 150-200€ i relativno lako se menja ... još sada treba da mu robujem da pazim i sl. Naravno, ne peglam ga dok je ladan, ali ujutru uđem u kola, onako amputiran od svesti, upalim, sačekam 5 - 10 sec i go go go (ionako knapam sa vremenom kuća, jasle, vrtić, posao :) ). Da se ne bojim da će neko da ciglira dok je on upaljen daljinski, ugradio bi to, što da ne. Valjda je moje dupe bitnije od jednog motora starog 19 god ...

Link to post
Share on other sites

aha, ja uglavnom cekam oko pola minuta-minut pred prvo paljenje, dok se cuje ono zujanje, da li su to oni nemam pojma

grejaci obicno rade oko par sekundi. ako vec vozis dizela. ako nisam u pravu, neka me neko ispravi :)

Link to post
Share on other sites

Grejači bi trebalo da rade zavisno od spoljne temperature. Valjda je na 5 stepeni granica (ispod rade na 100 % a iznad na manjem procentu). Takodje i kad se upali auto oni nastave da rade, opet zavisno od temperatura na kom procentu. Takodje i temperatura motora utiče na paljenje (nepaljenje) grejača.

Neka me ispravi neko ako grešim.

Link to post
Share on other sites

Grejači bi trebalo da rade zavisno od spoljne temperature. Valjda je na 5 stepeni granica (ispod rade na 100 % a iznad na manjem procentu). Takodje i kad se upali auto oni nastave da rade, opet zavisno od temperatura na kom procentu. Takodje i temperatura motora utiče na paljenje (nepaljenje) grejača.

Neka me ispravi neko ako grešim.

sve si dobro rekao. oni se generalno pale pri svakom paljenu auta, samo sto je to prvo paljenje bitno.

Link to post
Share on other sites

sve si dobro rekao. oni se generalno pale pri svakom paljenu auta, samo sto je to prvo paljenje bitno.

Zato sluzi cuveni u narodu poznat MODUL GREJACA ili CENTRAL HEATER UNIT, sto nije retka pojava da strada kod diesel motora.

Link to post
Share on other sites

Taj automat za daljinsko paljenje bi trebalo da ima jedan ulaz koji je vezan sa modulom grejaca i kad ugasi lampi u grejala da onda vergla. Još jedna bitna stvar, koliko dugo vergla i kako je to regulisano?

Link to post
Share on other sites

Taj automat za daljinsko paljenje bi trebalo da ima jedan ulaz koji je vezan sa modulom grejaca i kad ugasi lampi u grejala da onda vergla. Još jedna bitna stvar, koliko dugo vergla i kako je to regulisano?

kod starijih modela kao kod moje kocke ( nemam modul ali cu ga ugraditi), verglanje je proizvoljno. znaci drzis dugme i on vergla dok ne upali. :D a sto se tice novijih modela auta, kako i bmw, paljenje je automatsko tj, das kontakt i dugme za zaljenje. ostalo radi modul.

dovoljan je samo jedan pritisak dugmeta, nema drzanja kao za starija vozila :)

Link to post
Share on other sites

A jel moze da se namesti da drzi dugme od plina dok se pali auto, da ne trosi benzin :D Ja svoj auto ne bi palio a da nisam tu :)

to su vec teske teme :D ako si zaista zainteresovan, mozes okrenuti onaj broj sa pocetka posta pa se raspitati u detalje :D u glavnom, moze sve da se programira po zelji korisnika.

Link to post
Share on other sites

Ja bih to pre uslovio brojem obrtaja. E, jel to kupovni uređaj ili domaca pamet?

uredjaj je kupovni. nabavlja se vec napravljen, samo se pre kupovina vrse konsultacije sa deckom koji to radi, da bi on znao kakav uredjaj treba da naruci :)

Link to post
Share on other sites

Jedna sugestija, namestite da se jednom pritisne taster i da sam vergla dok ne sastavi jer kako ja ako ne čujem auto iznutra da znam kad je upalio.

to je slucaj za automatkse uredjaje :) jedan klik i auto sam vergla dok ne sastavi, kao da si ti unutra. nema onog preverglavanja ili paljenja komponenti. uredjaj zamenjuje coveka u neku ruku. auto se pali i radi na leru kao da si ga upalio rucno :)

evo klipa koji to pokazuje.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...