Recommended Posts

e34 m50 je u pitanju...skoro sam nesto menjao hladnjak,i sve je radilo kako treba

auto je stajao 20ak dana,nije paljen uopste

sada na plin nece da radi,cim dam malo gasa on prebacuje na benzin,sipao plin i isto je tako...to je za drugu temu :D :D :D

problem je u grejanju,kada stojim u mestu on pocne da duva hladno i temperatura ode na milimetar iznad pola

kada vozim greje normalno

pre 20ak dana je sve radilo super savrseno

Link to post
Share on other sites

1. Skini mali cep sa hladnjaka

2. Glavni cep skini

3. Daj kontakt i grejanje ukljuci na najace

4. Upali motor

5. Nekoliko puta daj gase izmedju (1500U/min bis 3500U/min) i motor zagreji tako da termostat otvori

6. I ako sa malog cepa izlazi voda bez mehurica zatvori sve cepove i to je to

Naravno napuni sa anti frizom ;)

Link to post
Share on other sites

A jel treba da se parkira auto uzbrdo, ili je ovo izvodljivo i na ravnom?

Neki kazu da treba ja sam uspeo bez ako ne uspe neka stavi na uzbrdicu ili trotoar

Link to post
Share on other sites

e34 m50 je u pitanju...skoro sam nesto menjao hladnjak,i sve je radilo kako treba

auto je stajao 20ak dana,nije paljen uopste

sada na plin nece da radi,cim dam malo gasa on prebacuje na benzin,sipao plin i isto je tako...to je za drugu temu :D :D :D

problem je u grejanju,kada stojim u mestu on pocne da duva hladno i temperatura ode na milimetar iznad pola

kada vozim greje normalno

pre 20ak dana je sve radilo super savrseno

Zbog vazduha ti i vraca na benzin hladan je isparivac,ozraci sistem.

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, a vezano je za slicnu stvar.

Kada sam kupio auto mislio sam da nema klimu tako je i stajalo u oglasu. Auto ima klimu, to sam naknadno uocio jedino sto nema je dugme da se klima startuje. A ima neku naknadno ugradjenu "budzu" koja ne znam cemu sluzi, da li ovde treba da stoji to dugme?

IMG_20150101_143252.jpg

Link to post
Share on other sites

E ovako...na kraju nista nisam dobio bilo je kratkotrajno resenje...

Evo opisacu sve sta se desava,pa pomozite...

Kada vozim auto duva toplo a kada vozim sporije ili stojim duva hladno bas,neki put mlako.

Pocelo je da se desava od kada sam zamenio antifriz pred zimu,ozracio sam sistem kako su mi objasnili,i kada se auto zagreje i u toku voznje kada duva toplo osecam neka isparenja u kabini izlazi kod nogu gde greje noge,par puta se primeti isparenje vidno,kao neka prasina i oseca se da moram prozor da otvorim...

Nisam menjao termostat,a to cu uraditi u toku par dana.

Pukao mi je mali sraf za na hladnjak za vazduh i ostalo jr parce unutra pa sam jedva ocistio i stavio drugi ali ne moze da se zasrafi savrseno kao ranije...100 puta sam ozracivao :( nigde kod hladnjaka ne curi nista,citao da problem moze da bude mali hladnjak,neki elektro ventil,kako doci do toga najlakse,ili sam citaoda se mali hladnjak zapusi pa se gurne crevo da se procisti,ako moze neko objasnjenje za to kako sve moze da se uradi...morao sam ovako da opisem nisam mogao krace i iz delova da objasnjavam,pomagajte

Ne dize temperaturu

I da ne vozim na plin,samo benzin

Link to post
Share on other sites

Ako imas isparenja onda je puko mali hladnjak

Da li zbog toga duva hladno u leru i sporoj voznji?

I da li ima sansi da je neka selna na malom hladnjaku,ne znam kako je i sta na njemu zato pitam?

Link to post
Share on other sites

Kako da proverim vodenu pumpu?

Gde se nalazi ventil za grejanje?

I da li moze zbog malog hladnjaka da duva hladno ako je pukao?

Nikada nisam zalazio u ove teme,tako da ne znam pa moram da pitam

da kazem samo,u leru kada dam gas na 3000 obrtaja pocne polako da greje,dok je u leru temp je bukvalno milimetar iznad sredine i duvaaa hladno koliki je minus napolju toliko je i unutra :D pomoc hitna

Link to post
Share on other sites

i da najbitnije,crevo ono debelo,ispod desnog fara ako se gleda iz kola je hladno uvek

pokusao sam sve od jednom da napisem ali nisam se setio :D

popizdeo sam nacisto...hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Ako je to crevo hladno uvek ne otvara ti termostat,ili nije ozracen auto lepo,ali sa probusenim malim hladnjakom neces ni uspeti da ga ozracis jer se stalno pojavljuje vazduh u sistemu.

Prvo resi hladnjak da ne curi,onda nalij tecnost i ozraci,ako i dalje ne greje donje crevo posle nekog vremena naravno nemoze odmah,onda zameni termostat,a usput skini visko i skini vodenu pumpu da vidis ima li sta od peraja ili je provrtela ako ne gura vodu.

Ventili grejanja se nalaze pored kutije osiguraca i ide jedan dzek u njih kad budes ozracivao grejanje na max i pipaj creva od ventila ka kabini i od kabine ka motornom prostoru sve mora da bude vruce,ako nije neki ventil nije pustio toplu vodu u kabinu.

Link to post
Share on other sites