BMW e90 DTC system


Recommended Posts

Pozz svima,evo kod mene prvog snega ove godine i to bas lepe kolicine :)

Ako ima neko voljan da mi pojasni neke stvari oko DSC/DTC sistema,mnogo me buni jedna stvar,a to je.

Kada upalim auto,DSC sistem je sam od sebe aktiviran ako se ne varam,kada stisnem jednom DTC dugme,na tabli mi izbacuje zutu lampicu DTC da li je on tad upaljen ili ugasen?Ako drzim DTC dugme ono ugasi sve sisteme?

E sad me zanima,kada i kojoj situaciji treba da upalim DTC?Jel treba po snegu voziti pod DTC-om,tj da gori na tabli DTC lampica ili ne?

Molim nekoga da mi pojasni malo oko toga.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sta ti nije jasno, uvek kada upalis auto on je aktivan, nahranis svinje, u prevodu, ne diras nista i vozis...

Ako kojim slucajem zelis da se zezas ( mada mislim da nemas pojma o tome cim pitas ) onda stisnes prekidac, on upali lampicu na tabli, to znaci da je deaktiviran ( nije 100% ali do nekog procenta jeste ) onda mozes delimicno da osetis kako ce zadnji deo na dodavanje gasa da bezi, to je to..

Ima opcija da skroz ugasis, ali to tek kada postanes amater...

Link to post
Share on other sites

Kad upalish auto DSC je full aktivan, nijedna lampica ne svijetli, to je default mode za vozhnju.

Kad pristisnesh lampicu upali ti se zhuti DTC, to je dynamic traction mod, koristish ga npr ako ima snijega po putu, a treba da savladash neki uspon, DSC je tada josh aktivan, ali slabije, i omogucuje ti da bolje savladash neku uzbrdicu koja je pod snijegom.

Ako drzhish dugme pritisnuto duzhe od 10 sekundi, mislim da se upali crvena lampica DSC ili slichno, i to znachi da je DSC skroz iskljuchen.

Link to post
Share on other sites