Recommended Posts

Nisam neki ljubitelj hecbekova ali ovaj bih rado posedavao, izgleda bas gospodski!

Iskreno i ja vise volim limuzine, ali u ovaj auto sam se zaljubio apsolutno. Zanimljivo je da je cini mi se za 11cm kraci od e46 a cak je nesto siri.

Link to post
Share on other sites

Da li neko zna na kom principu radi merenje pritiska u gumama ? da li je to preko ventila ? i ako jeste kako se to regulise kada se kupe jos jedne felne ? Planiram da uzmem felne za letnje gume ali ne znam kako to ide oko pritiska. Posto kada sam stavljao zimske gume na ove felne morao sam da kalibrisem pritisak jer u suprotnom javlja "gresku".

Link to post
Share on other sites

Mislim da senzor se nalazi ili na ventilu sa unutrasnje strane ili moze i da bude bilo gde na felni (unutar gume). On salje signal prijemniku i tako se ocitava pritisak. I baterije u senzoru treba da se menjaju na odredjeno vreme. I moze da se prebaci na druge felne. E sad nisam sto posto siguran u ovo sto pricam ali bi trebalo da bude tako:)

Link to post
Share on other sites

Da li neko zna na kom principu radi merenje pritiska u gumama ? da li je to preko ventila ? i ako jeste kako se to regulise kada se kupe jos jedne felne ? Planiram da uzmem felne za letnje gume ali ne znam kako to ide oko pritiska. Posto kada sam stavljao zimske gume na ove felne morao sam da kalibrisem pritisak jer u suprotnom javlja "gresku".

Nema nikakvog senzora na felnama, radi vrlo jednostavno, mjeri broj obrtaja guma na istoj osovini, pri vozhnji na pravcu, i kad guma ispusti vazduh, malo joj se smanji prechnik, i onda mora da se okrece brzhe nego ranije.

To je sve, samo precizno mjeri broj obrtaja tochka, i registruje najmanju promjenu rotacije u skladu sa promjenom prechnika tochka. Pri zamjeni felna ili guma samo se uradi reinicijalizacija sistema.

Link to post
Share on other sites

Lep auto. Da sam zensko udao bih se za tebe. Hehe ;)

Link to post
Share on other sites