CENTRALNO ZAKLJUCAVANJE I ELEKTRONIKA


Recommended Posts

Postovani prijatelji imam veliki problem sa e46 2001g.karavan 150ks.Naime kada hocu da zakljucam auto moram da guram kljuc posta baljinsko neradi,ali i kada tako zakljucavam imam problem sto svaki put zakljuca tek iz devetog pokusaja,svaki put kada okrenem kljuc brava zakljuca i odmah odkljuca i tako devet puta.Drugi problem je to sto kada upalim auto posle par minuta na kontrolnoj tabli mi se upale lampice kao kada dajem kontakt,ugase se svetla i radio i to traje dve-tri sekunde i posle ponovi to ista jos jednom ili dvaput i posle je sve normalno.Da napomenem da se to desava samo kada temperatura padne ispod 5 stepeni cim je toplije nemam tih problema.Primetio sam da kada se to desava iz gepeka cujem cak kao da je neki relej.A juce mi se desilo isto ovo samo sto je trajalo 20 km i za to vreme mi se ispraznio akumulator.Posto je za majstore u mom kraju ovo neresiva enigma,molio bi da mi neko pomogne ako zna.

Link to post
Share on other sites

Tako ti reaguje kada neka bravica nije zakljuchala kako treba, odmah ga otkljucha. Imash problem na nekoj od brava na vratima, gepeku ili onoj maloj od poklopca goriva.

Zdravorazumsko objashnjenje bi bilo da ti zaledi neka brava kad je vani minus, a vjerovatno jer je voda ushla u nju ili slichno. Provjeri koja ne zakljucha, ako vidish da sve na vratima rade kako treba, onda je ili na gepeku ili ta od poklopca goriva.

Link to post
Share on other sites

Tako ti reaguje kada neka bravica nije zakljuchala kako treba, odmah ga otkljucha. Imash problem na nekoj od brava na vratima, gepeku ili onoj maloj od poklopca goriva.

Zdravorazumsko objashnjenje bi bilo da ti zaledi neka brava kad je vani minus, a vjerovatno jer je voda ushla u nju ili slichno. Provjeri koja ne zakljucha, ako vidish da sve na vratima rade kako treba, onda je ili na gepeku ili ta od poklopca goriva.

hvala,ali to se desava i leti a ovaj drugi problem je samo zimi

Link to post
Share on other sites

Ako su brave OK, onda je modul GM.

imas li mozda resenje za ovaj drugi problem?Drugi problem je to sto kada upalim auto posle par minuta na kontrolnoj tabli mi se upale lampice kao kada dajem kontakt,ugase se svetla i radio i to traje dve-tri sekunde i posle ponovi to ista jos jednom ili dvaput i posle je sve normalno.Da napomenem da se to desava samo kada temperatura padne ispod 5 stepeni cim je toplije nemam tih problema.Primetio sam da kada se to desava iz gepeka cujem cak kao da je neki relej.A juce mi se desilo isto ovo samo sto je trajalo 20 km i za to vreme mi se ispraznio akumulator.Posto je za majstore u mom kraju ovo neresiva enigma,molio bi da mi neko pomogne ako zna.

Link to post
Share on other sites

Vezano za to sto ne mozes da otvoris zadnje staklo, na panelu sa osiguracima na poziciji, cini mi se, 58 od 7,5A je osigurac za zadnje staklo, znam iz licnog iskustva zato sto to ni meni nije radilo kad sam uzeo auto, niti se staklo otvaralo preko komande na kljucu, tako da sa zamenom ovog osiguraca sve proradi.

Link to post
Share on other sites

Vezano za to sto ne mozes da otvoris zadnje staklo, na panelu sa osiguracima na poziciji, cini mi se, 58 od 7,5A je osigurac za zadnje staklo, znam iz licnog iskustva zato sto to ni meni nije radilo kad sam uzeo auto, niti se staklo otvaralo preko komande na kljucu, tako da sa zamenom ovog osiguraca sve proradi.

HVALA,PROBACU PA JAVLJAM REZULTAT

Link to post
Share on other sites

Za prvi problem su ti rekli, najverovatnije neka bravica ne zakljuca.

Sto se tice drugog problema, misim da negde gubi kontakt. E tu bi trebali biti vidovit :D . Moras odnekud poceti, recimo od releja sto se istovremeno cuje sa problemom. Vidi koji je to rele.

Link to post
Share on other sites

Ne moze ti niko servirati gotovo resenje. Na tebi je da se pomucis u trazenju greske a kolege sa foruma su tu da ti pomognu, koliko mogu i znaju. To moze i potrajati jer nisu svi stalno za racunarom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...