Potrosnja ulja


Recommended Posts

Pozdrav, interesuje me da li vi mislite da je potrosnja od 0.5 l ulja na 10.000km ok? Auto bmw e90 318i, 2009 godiste presao 100.000 ( pravih moj od pocetka), 5w30 castrol ulje, full sintetika. Pitao sam u delti i rekli su mi da je to sasvim u redu, inace sam dosuo 0.5 l, kad mi se upalila lampica da dospem ulje. Menjam ulje na 15000 otprilike.

Link to post
Share on other sites

na 10.000 ti je potrosio 0.5l,ulje menjas na 15.000km,sto znaci da ce verovatno za tih jos 5.000km potrositi 0.5l jer ce se ulje jos vise ispostiti

mislim da to nije neka alarmantna potrosnja,ali moj savet je da smanjis interval zamene ulja na 10.000km

a postoji i solucija da si nabo neko falsirano ulje,kad vec kazes da ti dosada nije trosio a kod tebe je od 0km

Link to post
Share on other sites

Menjao sam dosad na 10.000 pa mi auto nikad nije signalirizao, ( tacnije sad je pokazao na 10.800 od zamene ulja da je potrebno dosipanje) Inace odlucio sam se da menjam ulje na 15.000 sto su me savetovali svi za sinteticka ulja, kao da je sinteticko ulje dobro tek posle 5-7 hiljada. Incae prelazim godisnje 20.000 pa mi je malo cimanje da menjam na pola godine. Ulje je kvalitetno (valjda) Auto odrzavam u delti, ulje je Castrol ( iako na racunu pise bmw ulje, za njih to pravi castrol), inace na izduvu nije masno ali je crno

Link to post
Share on other sites

inace mi je za zamenu, dihtung na karteru, sto planiram da zamenim kad budem radio zamenu ulja, takodje mi je potrebna zamena labde senzora. Mada iako je moguce da pusta ulje na dihtung, al ne verujme da je moguce pola litra, posto jeste masno od ulja, ali ne vidim ispod da je nigde kanulo. mozda i gresim...

Link to post
Share on other sites

kao da je sinteticko ulje dobro tek posle 5-7 hiljada

to je zesca glupost

znaci po toj prici bolje kupiti komsiji 5l fullsintetike da izvoza malo u fergusonu,pa kad stigne na 5.000km onda istoci i sipaj u svoj auto,jer tad daje najbolje ucinke.

ulje je dobro dok je mlado i to je to.Pod mlado mislim da neko ko prelazi 5.000km godisnje bi trebao da ga zameni u svakom slucaju jednom godisnje ,nevezano sto se npr fulsintetika menja na 15K km,

ili sto pre to bolje nemora da se ceka 15K km,bolje ga je menjati na 5K km al to je vec skupa zabava za nekog ko prelazi godisnje 40-50.000km

Link to post
Share on other sites

Ulje posle 6 meseci gubi viskozitet i da ga uopšte ne voziš i oduvek se praktikuje zamena ili u roku ili nakon 6 meseci. E sad druga je priča što je nama sve skupo pa i redovna zamena ulja. Samo ti to menjaj na 10000 pošto svakako ne prelaziš više od 20000 godišnje i da taj motor traje još mnogo mnogo Km. Ja prelazim i po 40000 godišnje pa ne čekam 15000 za zamenu već odradim ranije i tako na svim automobilima ranije i svi su imali odlične mašine i kad su odlazili kod drugog vlasnika.

Link to post
Share on other sites

Čuo još poodavno od momka koji osim automobila održava motocikle. Ja u automobilu nemam problem prelaska 6 meseci ali u motociklu menjam pod obavezno na početku sezone i ako sam ga menjao na jesen. Tako ću i nastaviti jer su mi tu priču potvrdili još neki majstori prethodnoh godina. U principu to je i najmanje što možeš da uradiš za svoju mašinu. Daj mu novo kvalitetno ulje i filter i ne brini.

Link to post
Share on other sites