Recommended Posts

Ovako... Juce sam povezao daljinsko, na semu E je zakljucavalo samo suvozaseva vrata, ostala nije htelo. Posle sam pokusao na drugu semu, dovodjenjem signala na pin 4 i pin 17 na zutom konektoru... I proradilo je. Skoro... :D Naime, sve zakljucava sem vozacevih vrata. Ona ne reaguju ni na otkljucavanje,a ni na zakljucavanje, dok ostala vrata, gepek i cep rezervoara se otkljucavaju/zakljucavaju. Mada mi se cini da se cuje u vozacevim vratima neki klik prilikom zakljucavanja, kao da dobije signal, ali nema snagu :) Kad zakljucam na kljuc, sve radi normalno :) Gde da trazim resenje? Aktuator vozacevih vrata?

Link to post
Share on other sites

Sema B... slanje + na zice za otkljucavanje i zakljucavanje, tj na pin 4 i pin 17 na zutom konektoru. Pa gledao sam, na crnom konektoru ima stalnih 12v na plavo crvenoj zici, na beloj trenutnih 12v kad otkljucava i plavo siva trenutnih 12v kad se zakljucava. Na te zice sam povezao po semi E, ali tad samo otkljucava/zakljucava suvozaceva vrata. Onda sam povezao na pin 4 i pin 17 dovodjenjem plusa na njih i tad radi sve sem vozacevih vrata.

Link to post
Share on other sites

Sad sam gledao, kad se zakljucava i otkljucava, pipak sa unutrasnje strane se pomera malo gore dole. Kao da ga nesto blokira. A ne znam sta, skidao sam juce skroz sve, resavao podizace i prepakovao cilindar za zakljucavanje, sve skidano, podmazano, vraceno. Cak i kad se zakljuca iznutra na pipak vozacevih vrata zakljucava/otkljucava sve, a na pipak suvozacevih vrata isto kao na daljinsko, ne otkljucava/zakljucava vozaceva vrata. Verovatno je problem do brave ali necega na vozacevim vratima.

Link to post
Share on other sites

Sema B i E su iste s tom razlikom sto E koristis kad radis direktno sa motoricima a B koristis kad radis sa ulaznim impulsima. Cini mi se da si malo pomesao :) . Ti si izgleda radio sa ulazima za daljinsko. Sta ti pise na modulu centralne ZKE, ZV, ZVM? Neki moduli imaju ulaz za daljinsko zakljucavanje.

Ako ti sve tako radi onda sredi jos vozaceva vrata.

Link to post
Share on other sites

A pa pomesao sam onda... :D Uglavnom radi, e sad problem je u bravi vozacevih vrata, jer ne reaguje na otkljucavanje zakljucavanje ni sa desnih vrata... tj reaguje ali nedovoljno.

Modul je ZKE, sto? :)

Link to post
Share on other sites