Koje ATF ulje za servo


Recommended Posts

Posto je nivo ulja za servo malo spao (jedna crta na meracu) jer curi na jednom crevu, treba doliti malo ali koje???? Slucajno imam neko u garazi INA ATF-B2 ali iskreno nisam siguran da je ono dobro za moj auto... Sta kazu moji Bmw prijatelji? rolleyes.gif

Link to post
Share on other sites

Na poklopcu ti piše koje ulje ide,ATF ili CHF11S,sa time se nije zezat i experimentisati.

ako moze pojasnjenje

mislim da je pitao koje konkretno atf(proizvodjac,marka,oznaka),ili je nebitno samo da je atf(sto se podrazumeva)

Link to post
Share on other sites

ako moze pojasnjenje

mislim da je pitao koje konkretno atf(proizvodjac,marka,oznaka),ili je nebitno samo da je atf(sto se podrazumeva)

Mislio sam na oznaku i marku... ATF se podrazumeva naravno...

Link to post
Share on other sites

Za oznaku sam ti i napisao,piše ti na samom poklopcu koji tip ulja ide.Marku uzmi koju hoćeš samo da ti na njoj piše kao na poklopcu,kvalitet normalno zavisi koliko platiš.Imaš original BMW i ATF kao i ovo drugo ako CHF11S.,Modeli sa dinamic drive uglavnom koriste CHF11S dok običe verzije ATF.Ako ti ovo nije jasno otidji u BMW servis pa će oni znati da ne zezneš nešto.

Link to post
Share on other sites

Za oznaku sam ti i napisao,piše ti na samom poklopcu koji tip ulja ide.Marku uzmi koju hoćeš samo da ti na njoj piše kao na poklopcu,kvalitet normalno zavisi koliko platiš.Imaš original BMW i ATF kao i ovo drugo ako CHF11S.,Modeli sa dinamic drive uglavnom koriste CHF11S dok običe verzije ATF.Ako ti ovo nije jasno otidji u BMW servis pa će oni znati da ne zezneš nešto.

Bas mi i nije puno jasno a i nemam neki servis blizu... hteo sam samo da dolijem malo jer je na meracu nivo na prvoj crti ja mislim da je to min... i sad me zbunjuju sve te oznake .... ATF pise na poklopcu... ovde imam preporuku od tebe za ovo CHF11S zatim na privatnu poruku dobijem savet za ulje u Dexron III standardu

i na kraju od CasperBg82 za ulje u Dexron II standardu... ?????

Link to post
Share on other sites

untitled_zpsa567837d.jpg

Da... Dextron II , 1,2 lit. Hvala... Donja to jest prva crta na meracu je verovatno minimum, da dolijem do gornje crte ili na sredini negde ?

Link to post
Share on other sites

Chf11s ide samo ako ti to pise na poklopcu. Kod mene u e34 sa nivelacijom npr ide. Dextron 3 moze da zameni dexteon 2 slobodno

sta je nivelacija?

Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje ... u 318i E46 isto je spao nivo servovolan ulja ispod prve crte... Dali i u njega mogu da dolijem isto Dexton 2 ulje posto ga vec imam ...kupio sam danas za X5?? Na poklopcu pise ATF...

Link to post
Share on other sites