otvaranje gepeka na daljinski


Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da l' je moguce da niko jos nije namontirao ovo? Ili jeste pa nece da otkrije.

Gde ima tacno da se kupe amortizeri za e39 odgovarajuci za taj postupak i opruge ja cu sutra da narucim/odem i da probam? Pa da zavrsimo sa tim.

Link to post
Share on other sites

Neko je pisao na prethodnim stranama da je trazio ovog coveka na Slanackom putu sto pravi opruge...

Covek se zove Relja i pronaci cete ga po ovom uputstvu pa ako je neko u prolazu nek bane:

Idete precicom od Mirijeva ka Lescu, pored trafo stanice. Dodjete do glavnog puta (Slanacki) i krenete levo, uzbrdo, ka okretnici busa i parkingu groblja. Posle Radeta Stenke jos malo uzbrdo, sa desne strane kuca, malo je odvojena od susednih ali je do samog puta, ne vidi se nista u dvoristu. Ograda ima levo mala vrata, a desno kliznu kapiju od nekih braon gredica cini mi se, i betonsku banderu.

Uglavnom je kuci, objasnite mu sta vam treba i uradice vam, nije to skupo. Ne bi bilo lose da znate duzinu opruge, debljinu zice i broja namotaja, mozda ima napisano tu u DIY. A mozda i on ima neke gotove uzorke pa nek neko proba...

Link to post
Share on other sites

ja cu narucit ovih dana sve potrebno za e39 i onda da vidimo kako to radi.... znaci, dok stigne i sve, za nekih 7-10 dana ce bit gotovo... ako netko odradi prije, super bi bilo da opise sve da se zna ubuduce :)

Link to post
Share on other sites

moze li ovo na e36,posto amortizeri stoje u drugom polozaju_

Nisam siguran da može. E36 na daljinski otključa bravu (ne i otvori), bar ne moj. Možda može jedino da se "automatski" otvori kada gurneš bravu unutra ...

Link to post
Share on other sites

ja skidah armotizere montirah neke opruge sjekoh kratik al uzalud nece da otvara sam tj opruga nema jacinu da razvuce armotizer...

Ja koliko sam razumeo, opruga treba samo da gurne vrata gore, da im da zalet, a onda amortizer sam da nastavi da digne vrata. Zbog toga i kazu da bi trebali novi amorti da se stave.

Ja sam gotovo siguran da bi kod mene morao nove da stavim, jer kada rukom otvorim vrata, dignem ih dosta gore, ali amortizeri ne mogu da ih do kraja otvore, vec moram da im pomognem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav drugari. Imam e46 compacta i odradio sam ovo. Otisao kod coveka na slanackom putu i kupio opruge za vazdusnu pusku, namontirao i radi u fulu. Videcu da okacim video da vidite kako izgleda....

Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Imam e46 compacta i odradio sam ovo. Otisao kod coveka na slanackom putu i kupio opruge za vazdusnu pusku, namontirao i radi u fulu. Videcu da okacim video da vidite kako izgleda....

Posto opruge? Postavi video da vidimo ;)

Link to post
Share on other sites