Recommended Posts

Pre par dana ujutru nisam mogao da upalim auto. Ispraznio se akumulator. Tada sam prespojio, upalio je odmah. Akumulator sam skinuo, bio na punjacu, 12.6v napon. Kad sam ga vratio, izmerim punjenje, puni na 13.9 ne opterecen, 13.6 opterecen (svetla). Kad se zagreje, nece da puni preko 13.3, a pod opterecenjem 12.8v. Punjenje bi trebalo da je 13.8-14.4v.

Cetkice, regler? I jel koliko tesko za zamenu?

Link to post
Share on other sites

Zameni regler ali moze biti i sam alternator. Ne mora da znaci ali kad regler crkne najcesce izbugi skroz punjenje. Ovo sto si opisao najvise lici da alternator izgubi jednu fazu. Namotaj ili dioda.

Link to post
Share on other sites

Juce skinuo alternator, rasklopio i situacija je sledeca... Cetkice 4-5mm, jedan deo kolektora ukopan za 1mm, ako ne i vise, lezajevi se cuju... :) Sve cu to da zamenim, pa se nadam da je to to :D

Nego me zanima koji lezajevi idu? Jedan je manji, drugi je veci. I koja je dimenzija cetkica?

Link to post
Share on other sites

Juce skinuo alternator, rasklopio i situacija je sledeca... Cetkice 4-5mm, jedan deo kolektora ukopan za 1mm, ako ne i vise, lezajevi se cuju... :) Sve cu to da zamenim, pa se nadam da je to to :D

Nego me zanima koji lezajevi idu? Jedan je manji, drugi je veci. I koja je dimenzija cetkica?

Pa rasklopio si ga,izmeri.

Link to post
Share on other sites