Promena boje instrument table E90


Recommended Posts

Da vam predstavim jedan moj projekat koji je nedavno uradjen na mom bmw e90 320d

Naime nije mi se dopao klasico monotono osvetljenje table na mom bmw-u pa sam odlucio nesto da izmenim ,i ideju sam nasao na jednom forumu

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1044425 i tu sam dobio savrsenu inspiraciju da i ja nesto ovako napravim

kao prvo tabla je radjeno po mojoj zelji kod jednog veoma dobrog elektricara

rastavljena je instrument tabla koja izgleda ovako

Oko svake osovine su diode (narandzaste) koje osvetljavaju instrument tablu i ispod centralnog lcd monitora ,ukupno ih ima 20, sve su zamenjene ultra bright belim led diodama

2dtapzq.jpg

takodje kazaljke su ofarbane u crveno a to tako sto se skinuo onaj beli sloj boje koji je sa donje strane kazaljke i to je ofarbano u crveno (happy color sprej i cetkica u dva sloja)

uspesno sklopljeno i radi super .

fw5fex.jpg

i ovako sad izgleda :)

2pqjsia.jpg

4l4wvt.jpg

Link to post
Share on other sites

Da, jednako,nije ni previse jako a ni slabo, tamam, jedino na centralnom lcd displeju nije bas cisto belo nego nesto izmedju zuto i belo kao sto je na slici,a to iz razloga sto je neka zuta folija ispod lcd monitora ,al sve u svemu meni je bolje nego naranzdasto :) ako nekog nesto zanima oko ovog neka me slobodno pita, pratio sam sve kako je bilo radjeno :)

Link to post
Share on other sites

Da je to rasklopiti igracku ja bi to sam uradio :D

pre nego sto sam se upustio u ovo,procitao sam brdo stranica po internetu u vezi ovog i shvatio da nije bas lako i jednostavno rasklopiti tablu izvaditi kazaljke a da se ne ostete osovine ili motorcici,i sve to pazljivo vratiti na svoje mesto i da radi pa i same diode se skidaju i leme pod lupom jer su jako male, to je posao za profesionalce koje se bave time godinama i razumeju se u to, zato sam prepustio jednom dobrom elektricaru koji radi sa diodama pa mi je on ovo sve uradio, iz mog sela je,i naplatio mi je za ovo 90evra ... jes da nije jeftino ali je uradnjeno extra :) evo ti link http://jubox.info/table/

Ustvari mozes pokusati i sam da rastavis tablu ,i iscupas kazaljke,ali postoji rizik da se osovina motorcica izvuce ili polomi nesto ako se radi na silu,a nova tabla je dosta skupa tako da se vise isplati prepustiti ovo majstorima :)

Link to post
Share on other sites