Vergla kao nenormalan ali nece da upali


Recommended Posts

E36 3.0 stroker, propisno garaziran 2 meseca, skinut akumulator u autu oko 30l benzina. Stavim akumulator, samo vergla paljenja nema. Stavim drugu pumpu ma jok nema pojma opet sve isto. Nema blokadu, nema skriveni prekidac ima alarm ali nije vezan za paljenje. Kad prespojim direktno pumpa radi(i stara i nova), dobija gorivo na rail (merio sam i pritisak) ali opet nema paljenja. Vise nisam pametan, sa ovim sad posle svih sprcanih para mi se definitivno popeo.Kontam da samo moze da zeza cps senzor(koji je zamenjen u julu) ili onaj dme(glavni ) relej preko koga se pali relej pumpe za gorivo. Nikako mi nije jasno da doteram, parkiram, ususkam sve u fullu i dodjem posle da provozam ono govno nece. Neko neki predlog ili nesto?

Link to post
Share on other sites

meni se davno desilo da mi crko neki relej bio, verglao ko lud sto kazes al nije hteo da upali, a drugaru se desilo da nije hteo isto da upali i njemu je bio senzor radilice. Ne znam sta moze da bude jbm mu

Link to post
Share on other sites

Svi releji su ispravni, kao i osiguraci(Shone lik ima skoro isto kao ija msm auto) pa sam pola prebacivao kod njega i isprobavao. Nema struje na verglanju na releju pumpe, kao ni na osiguracu 18(od pumpe) sad da ga jbm, senzor ili dme trece nema sta, sve sam proverio, al govna su to mora nesto da jbe pa to ti je

Link to post
Share on other sites

Zar e36 ne pali pumpu pre verglanja?

To sto ne gura gorivo tj sto ne pali pumpu nema veze sa senzorom,a ako nema struju iz racunara za pumpu nema ni na diznama,znaci 99,9% racunar ili DME.Ali proveri i ulozak brave jer bi on morao samo na kontaktu da upali pumpu i nagura pritisak.

Link to post
Share on other sites

Da li pali pre ili u toku verglanja ne znam veruj mi, jedino da vidim sutra to oko brave, mada je sudeci po njoj i to zamnjeno tipa ne deluje mi da je crklo. Najpre dme , komp radi kod drugara no problem kod mene nema pojma. U onoj fioci gde stoji motorni je kao u vakumu sve cisto, nema vlage nema nista, probao sam ocistiti kontakte na dzeku, naduvao i kontakt sprej i opet isto e sad da ga jbm nisam vise pametan ali uopste. Elem ako neko ima viska dme da mi posalje da probam(kupim ako je do njega) ili ako je nekom usput neka svrati u goste

Link to post
Share on other sites

Do pumpe nije sigurno, cak moja stara(kupljena letos u line-u) ima bolji pritisak nego li ova sto sam danas kupio kod mene u Va. Kad se direktno spoje pinovi gorivo dolazi do motora(rail-a) ali paljenja nema e sad ne znam, nije mi jasno parkiras ispravan u potpunosti, prezimi u toplom i pokvari se to mi nije jasno ali nikako

Link to post
Share on other sites

e36 pali pumpu prije verglanja bar bi trebao ali nebitno je to ako imas pritisak u rail-u. Kad verglas javlja li se uopste ili vergla u prazno? I sto kaze Hermes mani se goriva, malo struju pregledaj, jesi probao zamjenuti svjecice? Bar ih izvrni i vidjeces da su mokre..

Link to post
Share on other sites

Jel cita neko napisano? Kada spojim jumperom (bez releja pumpe) onda radi pumpa i ima goriva ali nece da upali, kada skinem i vratim relej nista. Relej ispravan proveren, cak i na drugom autu radi ok(i sa relejem sa drugog auta nema pojma da upali) svecice su mokre, i dobre kad je radjen servis stavljene su ngk ceo dan sam se zajebavao oko toga gubim strpljenje polako ali sigurno

Link to post
Share on other sites

Stavio sam i ja NGK pa crkle nakon 50km, potrefio na smece. Koliko vidim tebe ne interesuje sto auto nece da upali nego te samo interesuje sto pumpa ne radi preko releja..Svjecice mokre je l ti to ne govori nista? U stvari izvini sto se petljam vjerovatno je do dovoda goriva. Zivio i sretno sa paljenjem.

Link to post
Share on other sites

Druze malo gresis, kako da me ne zanima sto auto nece da upali, pa nisam ga gurao dosad. Elelm cekam jos nekih gluposti da probam pa da vidim sta je. Samo za jednu stvar si bio u pravu ne interesuje me-ceo auto

Link to post
Share on other sites

Da li pali pre ili u toku verglanja ne znam veruj mi, jedino da vidim sutra to oko brave, mada je sudeci po njoj i to zamnjeno tipa ne deluje mi da je crklo. Najpre dme , komp radi kod drugara no problem kod mene nema pojma. U onoj fioci gde stoji motorni je kao u vakumu sve cisto, nema vlage nema nista, probao sam ocistiti kontakte na dzeku, naduvao i kontakt sprej i opet isto e sad da ga jbm nisam vise pametan ali uopste. Elem ako neko ima viska dme da mi posalje da probam(kupim ako je do njega) ili ako je nekom usput neka svrati u goste

Ako ti komp radi na drugom autu onda nije do njega,da nisu misevi nesto pregrizli dok je stajao auto?

Moras kod nekog elektronicara da ti proveri motornu instalaciju,znaci sve vodove od kompa do senzora,releja,bobina itd,moras tako pesaka jedno po jedno,nema druge.I obavezno plus koji vodi do kompa proveri mozda tu gubi struju.

Link to post
Share on other sites

eto resenja i skoro sam imao isti problem crkao senzor na radilici (bosh bez vanosa) isto nije hteo da upali cun san stavui drugi sve radi normalno

Link to post
Share on other sites