Pitanje u vezi alu felni


Recommended Posts

Skoro sam kupio BMW 320d e46, 2001 god. pa treba mi mala pomoc oko izbora felni, hocu da kupim ovaj model

j4NYtz7.jpg

Opis

  • Precnik:17"
  • Sirina:8J
  • ET:35
  • Raspon rupa:5x120 mm
  • Centralna rupa:74.1 mm

Da li ove felne mogu bez problema da stavim na e46, i da li ET:35 nije malo, negde procitah da je valjda za taj BMW ET:47...

Link to post
Share on other sites

Centralna rupa od 74.1 je za E39(veca), znaci da ti treba prsten jer je tebi glavcina tocka 72,5. Nikakav problem.

Jedino sto posle ta felna moze i na e39, samo izvadis taj prsten.

ET ako je manji, to ti dodje da ce felna biti isturenija napolje, sto je opet vizuleno lepo. Ljudi na e46 stavljaju felne od E39 koje imaju ET 20, pa bude jako nadrkano, dodju pod rub. Tako da je ta varijanta ET 35 dosta blaza od varijante ET 20 koja moze na E46, a opet je malo mocnija od ET 47.

Samo ispostuj dimenzije gume za tu colazu i PEVAJ!

Link to post
Share on other sites

Pa uzeo bih mozda ove gume (nove)

225-45 R17 DUNLOP FASTRESPONSE 91W

ili

225-45 R17 MICHELIN PRIMACY 3 94W XL

ili da ipak idem na varijantu

225-50 r17 pozadi a napred 215-50 r17 ili ?

Sada na auto imam 16" felne gume su mi pozadi 225-50 R16 dok su napred 205-55 R16....

Link to post
Share on other sites

Centralna rupa od 74.1 je za E39(veca), znaci da ti treba prsten jer je tebi glavcina tocka 72,5. Nikakav problem.

Jedino sto posle ta felna moze i na e39, samo izvadis taj prsten.

ET ako je manji, to ti dodje da ce felna biti isturenija napolje, sto je opet vizuleno lepo. Ljudi na e46 stavljaju felne od E39 koje imaju ET 20, pa bude jako nadrkano, dodju pod rub. Tako da je ta varijanta ET 35 dosta blaza od varijante ET 20 koja moze na E46, a opet je malo mocnija od ET 47.

Samo ispostuj dimenzije gume za tu colazu i PEVAJ!

Sve ti je covek objasnio.

U zavisnosti od sirine felne, da li je 8 ili 8,5 J, stavi 225x45x17 ili 235x45x17. Fabricka dimenzija gume za felnu od 7,5 J za E46 je 225x45x17.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

A jbg.. šteta. Ovde na forumu se praktično poklanjaju navedene felne ali ako ne ide- ne ide.. Felne su 7j tako da gume nisu preuzane za njih, ali pošto ih planiram za zimu, a tako bude na knap- češaće sigurno jer se uvek lepe led i sneg na rubove. :unsure:

Link to post
Share on other sites

Drugar vozi e46 sa tim felnama, 205 su gume, letnji set je u pitanju. Imam utisak da vire, meni ok izgleda, malo je robusniji s tim felnama. Vozili smo se nas cetvoro u autu, nije cesalo nista, moguce da bi zimi pravilo problem. Ma montiraj i pici.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Je l' može neko da mi pojasni koje su idealne felne ili bar odgovarajuće za E46 za gumu 205/55 R16? Kupio sam čelične felne 16x6.5J ET 42 i vulkanizer mi je rekao da pozadi odgovaraju, a napred ne mogu da se nameste, jer udaraju u klešta. Rezultat, imam felne koje su mi beskorisne, a ne znam koje da kupim. Čitao sam po forumu i dalje ne znam šta da tražim. Prodavac me uveravao da su skinute sa E46. 

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Indorile said:

Odes na bmw fans, nadjes svoj auto, vidis koje felne idu fabricki. 

Hvala na savetu. Proveriću svakako, ali bih opet da mi neko to iz ličnog iskustva kaže, da budem siguran da to paše. Da ne bude kao sad, kaže skinuo ih sa E46, a kod mene ne mogu. 

Link to post
Share on other sites