12v uticnice - modul?


Recommended Posts

Pozdrav drustvo, nabavio sam modul sa dve uticnice 12v, koji fabricki (valjda) ide u E46 iza centralne konzole. Plan je bio da struju provucem od upaljaca napred, medjutim na upaljacu napred su, klasika, + i masa - dok na ovom modulu ima +, masa i jos jedan crveno-sivi kabl... Jel ima neko ideju cemu sluzi taj treci kabl?

20150204_164314.jpg

20150204_164402.jpg

IMG_20150204_WA0005.jpg

Link to post
Share on other sites

Imao sam ga i ja na e46. Lepo su ti napisali, to je + pol za osvetljenje i to mislim da je siva. Vodi racuna o debljini provodnika, kada ga budes stavljao, posebno ako ce se koristiti upaljac, za punjenje telefona i tableta nije toliko bitno jer nisu jaki tj. veliki potrosaci, ali upaljac sa tankim provodnicima moze da napravi zlo ako ne izbaci osigurac.

Link to post
Share on other sites

Imao sam ga i ja na e46. Lepo su ti napisali, to je + pol za osvetljenje i to mislim da je siva. Vodi racuna o debljini provodnika, kada ga budes stavljao, posebno ako ce se koristiti upaljac, za punjenje telefona i tableta nije toliko bitno jer nisu jaki tj. veliki potrosaci, ali upaljac sa tankim provodnicima moze da napravi zlo ako ne izbaci osigurac.

Hvala, sad sam skontao :) Upaljac ne koristim skoro nikad, koristice se uglavnom za navigaciju i telefon, eventualno tablet... Uzeo sam kablove od 2,5 kvadrata, negde sam procitao da je to dovoljno... Bice povezano sutra ;)

Link to post
Share on other sites

Pa onda sto pitas kad sve znas.

Pitam zato sto neznam, a u drugom postu sam samo izneo svoje misljenje, ne volim da uzimam stvari zdravo za gotovo. Izvinjavam se ako sam te uvredio. U svakom slucaju, hvala.

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je osvetljenje, mislim da je za osvetljenje izvucena ova tanja svetlobraon zica, jer je upaljacu napred ista takva svetlobraon (tanka) vezana za sijalicu

Sivo crvena je 100% + pol za osvetljenje, a tanja braon je - pol. Vidi se i na slici broj 2.

Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima, montirao sam malopre.. Doduse osvetljenje nisam povezao, nisam nasao odakle da uzmem struju ( sa plusa nisam jer pretpostavljam da je uvek ukljucen, tako da bi svetlelo stalno)... Bitno da uticnice funkcionisu ;)

Link to post
Share on other sites

kad smo kod ovoga da ne otvaram novu temu uzeo sam skoro pvakav punjac sa dva usb izlaza 2.1a Untitled.jpg posto bas dosta koristim punjenje tel i onaj ko je sa mnom vazda hoce da se nakaci ( znate kako to ide :) ) a jedini izlaz mi je napred onaj pa me pocelo smarati ona kabla i cupanje oko menjaca pa sam mislio da ga negdje drugo sprovedem ubusim al ne znam dje bi bilo naljepse da izgleda kulturica... Mislio sam pozadi u ovaj naslon za ruku al vidim da ne moze da uidje zbog piksle... Dje predlazete?

Link to post
Share on other sites